Upscaling TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paja726 19. 2. 2020 14:47

Mám na cestě LG OLED55C9. Krom toho doma Skylink na satelitu Technisat Digit ISIO STC+ UHD4K a receiver Pioneer VSX-303. Na externí satelit jsem zvyklý, rychlé přepínaní, skvělý programový průvodce a pokud pominu uživatelský komfort a krabici satelitu navíc, může být i nějaký poznatelný rozdíl v kvalitě obrazu mezi zpracováním externím satelitem či vlastní přijímačem v TV? Je lepší nastavit upscaling na 4K případně hned na zdroji (satelit, Beelink multimediální centrum s CoreElec) nebo nechat na dražším AV receiveru nebo až na TV? Jediný obsah 4k budu mít tak z Youtube v TV. Děkuji
paja726
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 19. 2. 2020 15:56

No když už ti ta TV jede domů, tak nejlepší bude průzkum bojem.. Jak už tady někdo v jiném vlákně psal, pozoroval rozdíl v kvalitě Netflixu z android boxu a přímu z TV značky Panasonic.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paja726 29. 2. 2020 16:05

Tak se podělím o výsledky:
Byl jsem nejvíce zvědav na rozdíl - TV LG C9 s interním satelitem a Technisat ISIO STC 4K -> receiver Pioneer -> Tv LG. Bohužel přepojení CI modulu a koaxu trvá několik minut a pak jsem už nebyl schopen okem rozeznat rozdíl, pravděpodobně byl minimální. Jsem zvyklý na externí satelit a nejlepší kvailta se mě jeví při nastavení na satelitu režimu HDMI na 2160p50, 24bit, YcbCr 4:4:4. Při volbě RGB se obraz trochu odbarví, jako by se stáhla barva o cca 10%. Změna na režim YCbCr 4:2:2 je na obraze okem pozorovatelná. Upscalink - pokud nechám na satelitu 1080p50, 36bit, YCbCr 4:4:4 a nechám upscalink na Pioneeru, přijde mě obraz o trochu horší, než když se provede přímo na satelitu. Pionner má asi 3 stupně agrese upscalinku, mám na doporučeném středním 2. Tolik můj subjektivní závěr. Vše bylo viditelné hlavně na pořadech typu SuperStart či zprávy, kdy Skylink pouští datový tok 8-10Mbs (Technisat rychlost hezky zobrazuje). Při tomto zapojení se na LG na HDMI samo vynutilo zapnutí Ultra HD Deep Color.
Pokud by někoho napadlo, jak objektivně porovnat rozdíl kvality mezi satelitem LG a Technisatu, klidně se k hrátkám vrátím.
paja726
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 29. 2. 2020 19:18

Rozdíly v přístrojích jsou i podle procesorů,tunerů a upscalingu,bohužel 4k mám jen tv/55nu8002/,ale ženu ve všem pokud možno 1080p-TS6820/nevím jistě co je to za procák s největší pravděp.ALI/,DM525hd-broadcom 2jadro,samsung tv-samsung 4jadro,nejlepší obraz mi přijde z DM, SAMSUNG,nakonec ALI,propaguje se tu i hisilicon-zatím nevím,byť mám doma minibox,zatím vsázím na broadcom-vyzkoušeno z pozemky,a kablu upc.včetně hbbtv.a usb.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 1. 3. 2020 13:44

Když na Technisatu nastavím 1080p,tak obraz na tv je super,ale při zobrazení např.výsledkové tabulky při rychlobruslení nebo statický baner na čt24 atd.tak na hranách to jakoby jemně kmitá,u něčeho více někdy méně,u 1080i to nedělá vůbec.Jak to šlape u Vás při nastavení 1080p/50?
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod paja726 1. 3. 2020 14:27

Já nic takového zatím nepozoroval. Měl jsem 1080p50,36bit YCbCr 4:4:4 a puštěno na starém Philipsu 40pfl8606h (200Hz panel) a krom velikosti obraz jak břitva. Teď se jede dráhová cyklistika a zkusil jsem oba režimy 1080 a ok. Možná sem tam někde hraniční pixel problikne, ale to je spíš daň za poměrně rychlý pohyb pod statickými výsledky, ale pozorovatelné je tak do 50 cm od TV.
paja726
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků