Samsung 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 1. 4. 2020 21:52

Za seba musím povedať, že ich low-end je znovu len rebrand, ako ex-6000rada, teraz 7000 alebo aktuálne ich 8000 rada, ktorá je už viacmenej ako predtým 6400/7400, alebo Q60T - všetko to je obyčajný copy/paste. Jediné, čo sa rok, čo rok zlepšuje je input lag o 0,2ms.

Kiež by bola Q60T (pokojne aj za 50% príplatok) s HDMI 2.1, 120Hz panelom a VRR.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 1. 4. 2020 22:34

To všechno bude umět Q70T, což je prakticky nástupce loňské Q60R.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 2. 4. 2020 07:45

NETFLIX je v nastavení obrazu důkazem, že nejvíc záleží na zdroji signálu a čím kvalitnější si víc zapnout všechny fičurky. Lépe řečeno si je televize zapne sama.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 4. 2020 11:42

Pandero píše:To všechno bude umět Q70T, což je prakticky nástupce loňské Q60R.

Ešte som mohol pridať, že som špeciálne myslel 40-43" (teda teraz už skôr len 43") modely. Ja to každý rok omrknem, lebo ja ich používam ako moňas k PC (perfektná alternatíva k tomu mať viac monitorov). Ale tak už je aj tak neskoro, zo sveta monitorov už existujú alternatívy, ktoré to už majú (120Hz, ozajstné HDR, DisplayHDR 1000,...).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2020 17:43

Faid3r píše:Díky všem za rady. Pořídil jsem QE55Q85R a zatím spokojenost :-)

Nicméně v nastavení obrazu jsem se ještě nehrabal a to především z důvodu, že běžné televizní programy pouštím zvlášť přes aplikaci Kuki a zatím jsem nepříšel na to, jak se dostat jednoduše do nastavení obrazu při sledování pořadu. Nemáte někdo nějaký tip? Nastavovat obraz v hlavní nabídce televize, pak spustit aplikaci, najít program, spustit a zjišťovat co se vlastně v obraze změnilo... to je na palici! :D

Zároveň se ještě zeptám na druhý dotaz - co a jak doporučujete změnit v nastavení obrazu oproti standardního nastavení z výroby? Pouštím klasické programy v HD (ČT, Nova, Prima, Sport) a Netflix.

Nevím, zda Tě spíše radou nenaštvu, ale pokusím se drobně reagovat.

Nové televizory značky Samsung mají dost velké nasazení v rámci jejich umělé inteligence. Sám jsem opakovaně zažil, jak si TV dokázala přežvýkat obraz a pak ho sama od sebe doladila. Tudíž bych Ti doporučoval nejdříve začít tím (pokud se v tom moc neorientuješ), že si vybereš vhodný obrazový režim, popřípadě nastavíš rozsah automatiky světelného čidla. Jestliže ho využíváš. Následně nechej televizor pracovat a koukej, co se děje, když tam zrovna pouštíš kvalitní film, a z druhé strany - co se stane u nekvalitního. U hodně málo kvalitních může přijít vhod redukce MPEG artefaktů, resp. někdy určitá forma redukce šumu. Záleží na každém. U kvalitních stanic a děl, toto nenasazuješ.

Nezapomínej, alespoň nedávno to tak ještě bylo, že Samsung má v rámci settingu pro obraz předvolbu, kdy obsluha určí, jestli se provedená nastavení projeví u každého typy signálu a vstupu, anebo jen a pouze u konkrétního. Takže... si odzkoušej přehodit (pro příklad) všechny vstupy a tunery na KINO/FILM a následně si koriguj jen vybrané parametry pro určitý/konkrétní vstup/tuner.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2020 17:59

Faid3r píše:Díky všem za rady. Pořídil jsem QE55Q85R a zatím spokojenost :-)

Nicméně v nastavení obrazu jsem se ještě nehrabal a to především z důvodu, že běžné televizní programy pouštím zvlášť přes aplikaci Kuki a zatím jsem nepříšel na to, jak se dostat jednoduše do nastavení obrazu při sledování pořadu. Nemáte někdo nějaký tip? Nastavovat obraz v hlavní nabídce televize, pak spustit aplikaci, najít program, spustit a zjišťovat co se vlastně v obraze změnilo... to je na palici! :D

Zároveň se ještě zeptám na druhý dotaz - co a jak doporučujete změnit v nastavení obrazu oproti standardního nastavení z výroby? Pouštím klasické programy v HD (ČT, Nova, Prima, Sport) a Netflix.

Ano, ten "smart" ovladac je hodne hloupa a neprakticka vec
home - settings - ok otevre nastaveni obrazu vzdy, chapu, ze nekoho muze zmatst, ze se objevi ty quick settings

mimochodem to se tu nekdo ptal na to hdr, tak v tom quick settings zrovna jde videt, ze se zapl hdr rezim

ja pouzivam dynamicky + max podsviceni + brightnes +1 nebo +2, uz nevim ve dne, dokonce mam ty motion blbosti na +3 a +3, v noci movie a vse vypnute

nepodarilo se zaridit aby diky eko rezimu fungovalo jedno nastaveni ve dne i v noci
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HansE34 6. 5. 2020 11:34

Dobrý den,
aktuálně vlastním bezproblémovou UE48H6470.

V současné době přemýšlím o pořízení nové Samsung TV. Výběr padl na QE65Q60R z důvodu ceny a úhlopříčky + chystaný nákup PS5 po jeho uvedení. Změnila se dispozice bytu takže bych přechod na 65" uvítal. Navíc v akci od Mall.cz vychází aktuálně na cca 20 500,-Kč.


Chci se zeptat na názor zda má cenu řešit koupě nové TV vůči stávajícímu typu. Bude obrazové podání takový rozdíl QLED vůči původnímu typu?

Využitelnost:
75% sledování veřejnoprávních stanic přes UPC HDMI STB
20% hry přes PlayStation (chystaný přechod na PS5)
5% filmy z externího HDD
0% 3D na stávající UE48H6470

Děkuji všem za názor. ;-)D
Naposledy upravil HansE34 dne 6. 5. 2020 13:55, celkově upraveno 1
HansE34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 5. 2020 12:28

Když zapneš dopočty na novém televizoru, zřejmě se více projeví PWM, tj. pulzní řízení podsvícení, které ne každému vyhovuje. Tvůj starý televizor toto neměl, respektive neměl na tak nízké frekvenci. Je nutné odzkoušet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 6. 5. 2020 15:59

Mám krátce 50TU8502. Chci se jen zeptat někoho, kdo používá příjem Skylink TV, ovšem nikoli přes parabolu, ale po internetu. Při přepnutí na zvolený program dochází k cca 5s trhání obrazu resp. jeho trhavému pohybu. Může to být nějaká chyba přístroje, či spíše aplikace? Děkuji za odpověď. Nejsem odborník.
Nery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2020 17:01

A net ?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 6. 5. 2020 17:21

Net a všechno ostatní v pohodě. Rychlost připojení dostatečná. Ještě jsem si všiml, že programový průvodce uvedené aplikace je o cca šest hodin pozadu.
Nery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2020 17:40

Proč?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 5. 2020 08:07

Ahoj, kamarád po mě chce vybrat novou TV a samozřejmě nemá rozpočet na TV okolo 20 tisíc. Doporučil jsem mu tedy základ a chci se zeptat, je rozdíl mezi Samsung UE65TU7072 a Samsung UE65TU7172? Případně volit ve stejné cenové kategorii loňské modely? Samsung UE65RU7092 vs. Samsung UE65RU7172. Díky
dr._lukas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 10. 5. 2020 08:54

Včera jsem zrovna četla jednu recenzi na 7072/7172. autor v ní zmiňoval, že je rozdíl minimální, ale že neumí nahrávat. Doporučoval 74XX.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 5. 2020 10:00

Nemyslím si, že to dělal doteď, takže ho to ani neomezí v budoucnu :-D. Za mě osobně co je trošku omezující je nepřehrání všech formátů z externího disku, třeba má Philips to zvládá, ovšem titulky jsou stejně jeden velký salát, takže tak. V době O2TV, HBO GO, Apple TV to neřeším nějaké stahování z torrentu a pouštění z flashky.
dr._lukas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků