Samsung 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 9. 9. 2020 10:17

A tak raději bude věřit YT videům pochybné kvality?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 9. 2020 12:09

Možná byste se měl pane důchodče, místo okopávání záhonku, na nějaké ty jůtůby podívat.
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 9. 2020 14:00

Nějaká videa snad. Jenže aby věděl, že to video je skutečně kvalitativně na úrovni, měl by mít nějakou záruku. Proto je daleko lepší využít testovací dema z „oficiálního“ zdroje, a YT to maximálně doplnit.

A mimochodem... to DEMO porovnání na TV, kde jeden ze systémů, anebo žádný, není podporován, je tazateli k ničemu. Prostě se jedná o nějaké slepé porovnání pro hrubou orientaci. Nikoliv o reálné srovnání reálného stavu. Teprve tam mu jsou jeho oči schopny říct, zda rozdíl pozná a je ochoten o něj přijít, anebo ne.

Možná byste neměl pane mladíku věřit všemu, co kde vidíte a čtete a občas raději zajít na zahrádku a okopat záhonek, což, jak se to nyní jeví, může být daleko užitečnější, než vysedávání u PC.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod KarChal 9. 9. 2020 14:35

Nechtěl jsem tady svým dotazem vyvolávat nějaké hádky. Chtěl znát hlavně názor na kvalitu obrazu od někoho, kdo má 4K Qled televizi (uvažuji o samsungu) a sleduje Netflix. Na YouTube jsem nějaké příspěvky kde porovnávali HDR10 a DV zhlédl. Vždy mně přišlo, že HDR10 obraz trochu přisvětluje. Ale to může být jen můj vjem. Ještě jednou děkuji za reakce na můj dotaz.
KarChal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 9. 2020 15:27

Žádná hádka se nekoná. Jestli máš někoho v okolí s Netflixem a TV Samsung, zajdi se mrknout. Dá Ti to mnohem víc než třicet různě zpracovaných prezentací.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 24. 10. 2020 18:34

Zjevně když se tu vedou takové teoretické debaty co je lepší není ani jedno lepší jinak by se to vědělo, použijte mozek.

TLDR: při současné úrovni dispalayů v tom rozdíl technicky být nemůže, reálně je to o tom jak moc je odfláklý mastering. Moc nevěřím ale, že by aktuální OLED uměli 12 bit barvy, rozhodně to reálně neumí nic tomu display předat, takže tolik teorie.
Praxe - pro hry to rozdíl být nemůže, pro filmy kus od kusu jak moc to odflákly, mohou být filmy, kde bude dolby vision vypadat lépe, co to znamená lépe? Ale zatím neívm tom, že by byl veřejně známý takový film.

Hlavní výhoda dolby vision asi bude v nenutnosti to nastavovat, aby to nevypadalo jak vybledlej hnus, ale je otázka jestli to tak je v realitě ty televize umí.

-- 24. 10. 2020 19:42 --

ladik1983 píše:Ještě že existují např. na YouTube videa, kde se porovnává Dolby vision s HDR10 a/nebo HDR10+ takže snadno zjistíš jak je to doopravdy (někdy lepší DV, jindy HDR10) a nebudeš slepě věřit DV honičům.
Aha a na ten youtube se díváš na jakém display, že to z toho vidíš? :D :D

-- 24. 10. 2020 19:46 --

Tak pro prcu, ale asi to tu moc těch odborníků na HDR nepochopí.
youtube podporuje jako nejvyšší kvalitu tohle 12-bit 4:2:2 - můžete mě prosím napsat jestli je to HDR10, HDR10+ nebo DV? Jsem moc blbej a nevím, který hdr to je :(

-- 24. 10. 2020 19:51 --

Obecně je to jednoduché v tmavé kobce bez jediného zdroje světla a s tmavými zdmi bude lepší oled, pokud máš jakýkoliv zdroj světla, slunce, 1w LED 5 od za TV, tak bude samsung Q9*T obrazově lepší a je jedno jestli SDR, HDR nebo co si ještě vymyslíš.
Za mě, ale zjevně to má dost lidí jinak, je jedno, že máš 12 bitové barvy co dokáží měnit svítivost mimo definované rozhraní, pomocí podsvícení, když prostě obraz nevidím přes odraz skříně apod. Ale můžeš se těšit tím, že tam někde za tím, těch 12 bitů barev je.
Ale prostě je to individuální, co kdo chce.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 3. 11. 2020 20:07

evlo píše:ja furt pisu o realne cerne, ne nejake virtualne, na tech fotkach jde i videt kontrat, proste kdyz nejtmavsi cerna co to zobrazuje je svetle zluta, tak kontrast nic moc

Žádný, konstrast nevidíš. Ta obrazovka je VYPNUTÁ a před obrazovkou je reflektor, který svítí přímo na obrazkovku a ukazujou jak moc se to odraží nebo naopak co dokáže TV pohltit. Vem si nějakou svitílnu
a posvit na obrazovku co ti to udělá, ty konstraste.. :)
storm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlody 4. 11. 2020 08:50

Zdravim, jakozto novy majitel QE55Q80T prechod z 40" dedecka F6400. Primarne netflix, KUKI, PS4, externiHDD.

Mel bych dotaz na uzivatele televize KUKI. Na starem samsungu jsme byl zvyknuty na kuki verze 2.0 jenze nova televize mi nabizi pouze kuki 1.0 a to je krok zpet. Mate to stejne, po komunikaci s netboxem mi bylo receno ze je problem na strane samsungu a ze verzi 2.0 musi nejdrive uvolnit mezi sve aplikace. Na TV mam posledni verzi co nabizi aktualizace v TV.

Mozna naivni dotaz. Daji se nejak premapovat tlacitka. Netflix, Prime video atd? Ze bych treba po prime video dal YT atd...

K externimu HDD, trosku zklamani ze samsung nema licenci na DTS, mam audio v tomto formatu u vetsiny 10bit hevc 1080p videi a nejspis budu muset konecne poridit tedy nejaky NAS. Nebo tusi nekdo zda existuje moznost ze by SAMSUNG vyhledove licence poridil?

diky
Hlody
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 7. 11. 2020 12:50

storm píše:
evlo píše:ja furt pisu o realne cerne, ne nejake virtualne, na tech fotkach jde i videt kontrat, proste kdyz nejtmavsi cerna co to zobrazuje je svetle zluta, tak kontrast nic moc

Žádný, konstrast nevidíš. Ta obrazovka je VYPNUTÁ a před obrazovkou je reflektor, který svítí přímo na obrazkovku a ukazujou jak moc se to odraží nebo naopak co dokáže TV pohltit. Vem si nějakou svitílnu
a posvit na obrazovku co ti to udělá, ty konstraste.. :)

Wtf? Nechápu co píšeš, napřed pochop co jsem napsal a pak reaguje.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2020 12:55

evlo uklidni to. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 10. 11. 2020 02:11

Me proste tyhle idioti vadi, kdyz nekdo nechape, ze svetle zluta neni cerna, tak ja nevim, jako ok, jeho nazor, ale kdyz pak kvuli tomu cekam 10 let nez vyrobi alespon akceptovatelnou tv, tak me tihle lidi se***.
Naposledy upravil MgX dne 10. 11. 2020 13:25, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna vulgarita.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2020 13:28

Poměrně zajímavou vlastností, která člověka odděluje od zvířat je, že člověk nemusí reagovat vždy náhle a instinktivně, ale reaguje při snaze se ovládat. Ovládat své emoce. Na rozdíl od zvířat člověk využívá řeči a v ní občas může přidat nějakou vulgaritu. Takže bych byl rád, abys pochopil Ty mě, že nejen mně vadí, když někdo nechápe, že na tomto fóru se nikomu nebude nadávat a nebude se využívat vulgarita. Že to máte na Garáži jinak, je věc tamního vedení a nastavení. Zde jsi na jiném písečku, tak si prosím dones čisté nářadíčko. Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 10. 11. 2020 14:35

Tak to se proste shodneme, ze se neshodneme, me jeho prispevek urazi daleko vic, nez kdyz by me napsal, ze jsem debil.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2020 15:09

Chápu, že máš jinak postavené hranice a styl chování. Ale Ty chápej, že tyto hranice nesmí kolidovat s tím, jak je to nastaveno zde.

Shodnout se nemusíme, stačí, když budeš toto fórum, jeho uživatele, ale koneckonců i mě respektovat minimálně tak, jak já respektuji Tebe.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka