Samsung 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 20. 2. 2021 16:13

TU8502 má široký barevný gamut.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 24. 2. 2021 17:06

Sidy10 píše:
polda píše:Skylink má také net TV

Přes aplikaci Skylink mi obraz přijde ještě horší než přes CI modul.


Skylink appka nema uplne ocarujucu kvalitu obrazu.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lupen33 15. 10. 2021 08:59

Zdarec, tak jsem asi "trefil kozla", koupil jsem QE43QE64T a nepřehraju po LAN skoro žádné filmy ze svého NASU Synology. Podpora Samsung mi toto potvrdila :-( TV nechci měnit, jak toto nejlevněji řešit?
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 15. 10. 2021 09:25

Musím přiznat, že se v televizích nevyznám, takže Ti asi neporadím. Ale přesto by mě zajímalo, jak lze po LAN nepřehrát “skoro žádné filmy”. Čekal bych, že přehraješ buďto všechny, nebo naopak žádné. V čem je konkrétně problém ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 15. 10. 2021 10:58

Asi to bude tím,že Samsung zásadně omezil podporu formátů v media playeru...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 10. 2021 11:03

Jasná věc. Proč asi jsou na D.O. reklamní tlačítka Netflix, PrimeVideo, Rokuten TV?
Proč jsou tyto APK už instalované?
Ještě tak, abys měl možnost pomýšlet na jiná levná řešení.

Ale jsou taková, například k HDMI připojený 4K mediální box.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 15. 10. 2021 11:24

jito píše:Asi to bude tím,že Samsung zásadně omezil podporu formátů v media playeru...

Pak samozřejmě není problém konvertovat video do formátu podporovaného ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 15. 10. 2021 14:03

To je samozřejmě pravda.
Ale když máš v archívu stovky a tisíce filmů,tak kdo by se s tím patlal....řešení je externí player.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 10. 2021 16:27

Pokud se nepletu, tak svého času byla pro Synology dostupná aplikace Serviio. Ta umí precizně konvertovat filmy tak, aby je sežral TV, kterému výchozí formát nevoní. Kromě toho umí „vypálit“ do filmu titulky. Zkusil bych to. Na PC je apka v omezené, ale dostačující verzi zdarma a v češtině.

U Serviio je potřeba nastavit konkrétní profil pro zařízení a nenechávat defaultní obecný. Pak funguje převod.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 10. 2021 17:55

Jen dodám, (už je dlouho, co jsem to použil,) Serviio je UPnP/DLNA server. Plus/mínus normovaným formátem posílá mediální proud - a v reálném čase původní formát souboru konvertuje.
Synology má možnost instalace nějakých aplikací, možná je možnost najít jednu s požadovaným vlastnostmi. Mohl by to být PLEX server.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lupen33 17. 10. 2021 19:15

Tak jsem se tomu přes víkend trochu věnoval. Velmi kvalitní tel.podpora v Samsungu (Sobota 7:45 ;-)mi potvrdila, že byly podstatně omezeny kodeky pro přehrávání médií. Čili nabízely se tyto možnosti, zrcadlení obrazovky např.PC (nepodařilo se mi), mobilního telefonu (podařilo se, ale při přehrávání docházelo ke ztrátě dat - kostičkování), přehrávání pomocí serveru DLNA - bohužel tyto servery přenášejí surová data, které musí TV opět dekódovat, ale pokud ten kodek nemá....:-( Ještě jsem zkoušel streamovat film pomocí VLC přehrávače s překódováním, do TV se mi nepodařilo. Jsou tam různé formáty přenosu HTTP, RTSP, MS...ale nevím který použít a TV se na toto nechytal. Do telefonu stream šel. Jednou se mi zdálo, že se v input zařízeních DLNA objevilo, ale nějak jsem to přešel a pak už se nepodařilo. No nakonec (i když velmi nerad) jsem objednal MX box, což beru v dnešní době jako velkou prohru :-( Vůbec by mě při výběru TV nenapadlo, že to může být s kodeky v nejnovějších TV tak špatné.
Jinak jako úžasné by bylo rozjet na SYNOLOGY DLNA server s možností překódování. Tak daleko jsem zatím nedošel. Pokud má někdo v tomto směru ověřenou zkušenost rád se na to mrknu.
Ostatním dík za příspěvky :tleskani
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 10. 2021 22:54

MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lupen33 18. 10. 2021 06:11

4 MgX
Jj, tvůj příspěvek jsem zaregistroval, dokonce si už i Serviio stáhnul do NASu. Ovšem bude to pro mě běh na delší vzdálenost a hodně studia. Proto zatím levný MX box.
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod Teraks99 12. 11. 2021 17:33

Má někdo osobní zkušenost se Samsung QE55QN85A?
Teraks99
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků