Samsung 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mamut69 6. 2. 2021 10:00

Uz jsem poguglil, děkuji. Podivam se ještě na YouTube na prostředí, menu a tak. Cz lokalizace ke snad v této době samozřejmostí? Nemuzu nikde na tyhle tv najit žádné recenze �
mamut69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamut69 6. 2. 2021 11:01

https://www.youtube.com/watch?v=7Wl2_jM ... aSlovensko
tady o ní mluví moc pěkně, na dtest tato tv celkem propadla :-( ne že by to bylo směrodatné ale překvapilo mě to
mamut69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 2. 2021 16:10

dTest není spolehlivý zdroj recenzí na TV, vyhrává tam vždycky LG a tak tomu bylo i když měli LCD panely šizené bílým subpixelem.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figioo 6. 2. 2021 16:11

Zdravim borci, oplati sa pri vybere 85" TV priplatit cca 170€ za najnizsi qled oproti klasike?

Rozhodujem sa medzi tymito dvomi:

https://m.alza.sk/85-samsung-ue85tu8072-d6134486.htm 1240€

https://m.alza.sk/85-samsung-qe85q60ta-d5791497.htm 1410€

Pripadne tato LG, ale tu na fore som cital ze nazivo je hrozne vidiet pixely..

https://m.alza.sk/86-lg-86un85003la-d5861811.htm 1365€

Momentalne mam uplne najnizsiu radu samsung 70" - Samsung UE70RU7092 a som v podstate spokojny, takze zrejme som nenarocny divak :-) akurat by som chcel nieco vacsie..


Dakujem pekne za rady
Figioo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 2. 2021 17:08

TU80 nemá ani široký barevný gamut, tzn. za příplatek za Q60T získáš jak vyšší jas, tak i větší množství zobrazitelných barev. Pokud aspoň občas sleduješ HDR obsah, tak to smysl má.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 6. 2. 2021 19:54

A ty ceny si vzal kde?
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Figioo 8. 2. 2021 18:11

Beriem to bez DPH, plus vyziadana cena v ramci "Alza garancie najlepsej ceny" plus 15% zlava na vyrobky samsung.. zoberiem teda tu QLED, priplatok je presne 178€.. inak pouzitie je 85% youtube a netflix, 10% Xbox series X a 5% raz za cas vecerny film.. predpokladam ze to HDR aj tak za vela nestoji na tychto lacnych TV.. mal som predtym aj 65 OLED, tam to bolo super ale bohuzial nevyhovujuca uhlopriecka, a cez 3 tisic za 77 OLED niesom ochotny dat..

dakujem za rady, ak by niekto mal este nejaky postreh budem rad, pre TV pojdem asi az cez vikend..
Figioo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sidy10 15. 2. 2021 09:02

Dobrý den, měl bych pár otázek ohledně televize QE55Q77TA.
1. Nefunguje mi PIP obraz v obraze, funkci mám zašedlou a nejde nijak nastavit - používám satelitní vysílání skylink.
2. Jak optimálně nastavit obraz, co zapnout, co vypnout (přijde mi, že obraz není úplně 100%ně plynulý, hlavně tedy sportovní přenosy).
3. Jak optimálně nastavit propojení s ps 4? Mám zapnuté HDR automaticky, herní režim také zapnutý, ale obraz při hře je jakoby trhavý. Teď nevím zda to dobře vysvětlím, ale obraz v menu ps mi přijde dobrý, ale když zapnu hru, tak obrazovka na chvíli zčerná a když naběhne znova, přijde mi obraz horší. Další věc např. při fifa 21 po každém přerušení mají hráči chvíli trhavý pohyb.
Děkuji moc za každou reakci!
Sidy10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 2. 2021 10:03

1. PIP mi funguje jen když je signál běžná anténa DVBT2, kombinaci s ext.zdrojem jsem nezkoušel, satelit nemám, v TV internetových aplikacích také nejde
2. začni od průměru nastavení bez HDR apod a postupbně přidávej,když to bude špatně tak to vrať, také záleží jaký máš zdroj signálu, možná by stálo dát si nějaký x denní balíček internetového vysílání zdarma abys měl s čím srovnat.
3.Měl bys mít AMD FreeSync takže bych jej zkusil zapnout /vypnout jestli je nějaká změna, to samé vyzkoušet s HDR . Také není někdy na škodu zkusit jiný kabel HDMI. Herní režim by měl naskočit(černat) při přepnutí do PS4 nikoli při puštění samotné hry.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sidy10 15. 2. 2021 10:44

polda píše:1. PIP mi funguje jen když je signál běžná anténa DVBT2, kombinaci s ext.zdrojem jsem nezkoušel, satelit nemám, v TV internetových aplikacích také nejde
2. začni od průměru nastavení bez HDR apod a postupbně přidávej,když to bude špatně tak to vrať, také záleží jaký máš zdroj signálu, možná by stálo dát si nějaký x denní balíček internetového vysílání zdarma abys měl s čím srovnat.
3.Měl bys mít AMD FreeSync takže bych jej zkusil zapnout /vypnout jestli je nějaká změna, to samé vyzkoušet s HDR . Také není někdy na škodu zkusit jiný kabel HDMI. Herní režim by měl naskočit(černat) při přepnutí do PS4 nikoli při puštění samotné hry.

Je pravda, že signálem by to mohlo být, protože videa na YouTube ve vysokém rozlišení jsou super, ale přes skylink mi přijde, jak kdyby za pohybem byla ještě 'stopa'. Ten ps4 zkusit ještě různě poladit. Děkuji moc
Sidy10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 2. 2021 11:32

Skylink má také net TV
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sidy10 15. 2. 2021 12:00

polda píše:Skylink má také net TV

Přes aplikaci Skylink mi obraz přijde ještě horší než přes CI modul.
Sidy10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 15. 2. 2021 12:17

Nemáš třeba zapnuto profil TV v obchodě ?

Sice ne úplně ale z aplikace by se to mělo blížit ke stejné kvalitě jako YT
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sidy10 15. 2. 2021 13:20

polda píše:Nemáš třeba zapnuto profil TV v obchodě ?

Sice ne úplně ale z aplikace by se to mělo blížit ke stejné kvalitě jako YT

To netuším, ani jsem to nikde nezahlédl. Každopádně se na to večer podívám. Díky
Sidy10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petril 20. 2. 2021 15:08

Je nějaký další rozdíl mezi Samsung UE55TU8502 a Samsung UE55TU8072?
Vizuálně vidím jiný stojánek. V parametrech pak vidím u jednoho nemožnost nahrávání na USB. Ale nejvíc mě zaráží rozdíl přes 2Kg v uváděné hmotnosti – může to mít vliv třeba na zvuk, že je z lepšího materiálu?
petril
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků