Panasonic TX-58GX810 vs. Samsung QE55Q60R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 17:20

Vybírám TV pro přechod na DVB-T2 a chtěl bych poprosit o rozseknutí.

Ještě ráno jsem byl rozhodnutý pro toho Panasonica, ale pořád mi vrtá hlavou jestli si nepřiplatit za ten lepší LED, QLED. Původně jsem za TV nechtěl dávat víc jak 15 tis, Panasonic to téměř splňuje, Samsung je ale o skoro 5 tis dražší. Má smysl si za těch 100 Hz a "lepší LED" ty peníze připlatit?

Teď mám 9 let starou plazmu právě od Panasonicu a jsem s ní jako tak spokojený. Proto jsem si říkal proč měnit stáj, zůstanu u stejné značky.

Poradíte prosím? Díky :)
ale
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 2. 2020 17:46

Lepší LED? QLED používá k rozšíření gamutu kvantové tečky, ten panasonic PFS LED. Žádný dramatický rozdíl v tom není.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 17:50

Ano, měl jsem za to že QLED od Samsungu je nějak vylepšený "obyčejný" LED. Radši se ale právě proto zeptám. Ať právě třeba něco zbytečně nepřeplatím.
ale
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 19:32

Na co to chceš?
Chceš třeba přehrávat z USB? Pokud ano, tak zadrž ;)
Nebo KODI? :)

Proč nedat do hry 55EP680 za 12590 (+ bonus 1888,- na další nákup čehokoliv, např. hry na xbox, vysavač, kávovar, soundbar...) , 58PUS7304 za 17490 (+2k v Tescopoukázkách) , 65EP680 za 16990 (a k tomu 2548,- zpět na další nákup.

https://www.electroworld.cz/tcl-55ep680 TOP KAUF !!!

https://televize.heureka.cz/philips-58pus7304-12/. VÍC NABÍDEK

Mají Dolby Vision i HDR10+ zároveň. Takže rozumný. Pokud odpovíš "Ne, filmy nestahuju. mám třeba Netflix, XBoX apod." , tak se ti bude hodit Dolby Vision, kterej bys zase nenašel u Q60ky.
Panasonic má taky obojí, ale běž se podívat na povrch jeho displeje, resp. na sebe sama v něm.
Navíc neumí DTS (pokud stahuješ, tak to není v topu).
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 19:39

Divam se prevazne na serialy (resp. na filmy mam projektor) a to jak stazene tak na Netflixu. (ne)DTS mi nejak neva, serialy poustim do TV z PC a zvuk mi jde z AV receiveru do beden.

Ja temto "znackam" proste neverim. TCL, Hisense, Gogen, Sencor, Hitachi, JVC, Sharp..... (ty tri posledni teda az posledni dobou). Nemam v ne duveru.
ale
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 2. 2020 19:56

Ten Philips je ted za 15,5k. Takze jestli zkousnes 500 navic tak mas 3 palce navrch :) Extra sleva v czc.
Tady mas odkaz.
https://www.czc.cz/philips-58pus7304-14 ... 7304_146cm
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 20:11

Ten Panasonic jsem nasel uz i za 13,7k. Spis teda v cem je lepsi ten 58PUS7304 nez ten Panasonic ci Samsung? Jen v tom Androidu?
ale
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 20:12

Sice HDR efekt v tomto segmentu nemůžeš nikdy čekat na vysoký úrovni, ale DV se tedy bude hodit.
PC máš takový, aby ti vyslalo 4k? Pokud ano, proč ne, ale neni to trochu nekomfort? Neni lepší to mít rovnou v TV? Jednodušší?
Takže radši věříš značce s cca 2% tržním podílem, která to i třeba v Australii úplně zabalila. Ty značky jsou 3. (TCL), resp. 4. (Hisense) v globálních prodejích. Ty ostatní značky jsou jinde. Panďour není ani v top10. Samsung je 1., to ano, ale s klesající tendencí, za což mimochodem může právě ta absence DV.

Pochopitelně pořadí neurčuje to, jak budeš spokojenej. Kup si, co chceš. Jen je lepší možná se zamyslet nad tím DV třeba nebo tak.
Zase pokud koukáš na seroše, tak proč nezvážit něco, co má KODI, když už to tam posíláš z kompu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 20:21

Obnovu PC ted resim stejne tak jak obnovu te TV, oboje ma tech 9 let. Jsem tak zvykly veci na TV sledovat a vyhovuje mi to. Nemam s tim jediny problem.

TCL, Hisense apd. bych si nekoupil ani kdyby staly treba desetinu toho co ten Samsung a spol. Nemaji u me duveru ani za halir.

DV myslis Dolby Vision? To ten Panasonic ale ma, ne?
ale
Junior

Odeslat příspěvekod tiberi 27. 2. 2020 20:54

tak dolby vision samozřejme má...doporučuji mrknout na https://hdtvpolska.com/telewizor-panaso ... go-domu/8/
co se týče obrazu v ceně kolem 15k myslím nemá konkurenta...
philips krom androidu opravdu nenabízí lepší obraz/spíše naopak/měl jsem jej před koupí i ve výběru a po té co jsem jej shlédl tak bych ho nechtěl ani za polovinu...dílenské zpracování ,ovladač byla pro mne katastrofa ale někomu to prostě nevadí-doporučuji ohmatat na prodejně. co se týče TCLje třeba počítat že k tobě nepojede servis domu jako třeba u panáka,sama,sony atd... za mne bud kup panáka anebo připlat na sony řadu 9...
pro zafatu : nemá 3palce navrch
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2020 20:57

U Sony taky nejezděj. U Pan & Sam jo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 20:58

Když jsi zvyklý na Panasonic, měl bys ho někde vidět, trochu odzkoušet a porovnat s dalšími. Samozřejmě se zapůjčeným ovladačem v ruce, přehozením profilů na ty rozumné a přehráním svých videí z flešky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tiberi 27. 2. 2020 21:04

přesně jak píše mgx projít prodejny a vyzkoušet ovladačem- potom člověk zjistí že to jde i složitěji než u panáka :-D
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod ale 27. 2. 2020 21:15

Ok, diky za nazory. Vypada to tedy na toho Panasonica, jako rano :)
ale
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2020 21:17

Podívej, každá telka má své klady a zápory. Vždy jde o osobní preferenci, míru zvyku a ochotu se přizpůsobit a chuť mít lepší/horší to, či ono. Výběr na slepo není ideální. Nelze říci TOP je jedno/druhé. Každý určuje svůj výběr, své požadavky. Nikdo nemá Tvé oči, aby posoudil, jestli bude vadit lesklejší panel. Jestli vnímáš PWM, jestli potřebuješ živější/přesnější barvy. Atd. atd. atd.

V každém případě nakupuj tak, abys případně mohl vrátit. Nicméně dopředu bych ještě prošel kšeft a porovnal. Alespoň okrajově.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Další stránka