Jakou 47'' televizi na sport z Digi TV do 15tis.?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 3. 2020 12:56

Sport bude plynulej vždy i na 50hz, protože se 50hz vysílá. Jde o odezvu a hlavně o rovnoměrnost. Nic nenas..e víc, než když je hřiště "flekatý".

-- 8. 3. 2020 13:00 --

Stáhni si nějaký transport stream (ideálně), což je soubor s koncovkou .ts třeba z uložto, který je záznamem sportovního přenosu např. z ČT Sport a vyzkoušej pomocí USB na prodejně. Bude to plynulé vždy.
100hz bude ostřejší, ale daň za tu vyšší ostrost bude občasné rozdvojení/škubnutí míče/puku, svatozáře kolem hráčů. 50hz bude o něco mázlejší (nic nekoukatelného), ale zase bude zobrazeno bez chyb. Záleží na preferenci diváka.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 8. 3. 2020 13:07

Vždyť se někde prodává za cenu do 15 tisíc:
https://televize.heureka.cz/lg-49sm8500/#o=2
A jestli je to poznat, jednak záleží na nastavení TV, sledovací vzdálenosti a zejména na tom, jak kdo co vnímá. Někdo nevidí ani sekání filmu při 24p, jiný by nejraději takovou Tv vyhodil z okna. Každý jsme jiný. Já mám u LG nastaveno de Judder na 5 z 10, de Blur na 8 z 10 a jsem spokojený. U Philipsu VA 50Hz de Blur samozřejmě není, tak při pohybu vidím obraz více máznutý, a to nemluvím o pohybujícím se textu. Někdo to ale nevidí.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nitram9 8. 3. 2020 15:25

Děkuji za postřehy, tak vezmu jednu z těchto Tv, Samsung UE49RU8002,LG 49SM8200 nebo Philips 50PUS7304. Kouknu na ně ještě v prodejnách a pak se rozhodnu, snad ani s jednou nešlápnu vedle ne?
nitram9
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 3. 2020 17:36

polda píše:Ve velikostech 47-50 to není úplně poznat.

To není pravda. Záleží na tom, co právě sleduji a z jaké vzdálenosti. Zatímco některé přehmaty v obraze nejsou v menších úhlopříčkách a větší pozorovací vzdálenosti tolik cítit, tak pohybová neplynulost cítit povětšinou je.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram9 10. 3. 2020 09:18

Tak se rozhoduji mezi těmito dvěma https://www.mall.cz/porovnani?sectionId=EC025 ,která bude pro mé potřeby lepší, jakou by jste vzali? Díky.
nitram9
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2020 17:42

Nemáte žádný produkt k porovnání. To mně napíše Tebou prezentovaný odkaz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod nitram9 13. 3. 2020 13:18

Tak nakonec objednám LG 49SM8500PLA i kdyz je to 1tis nad limit, myslim ze to bude pro mě Ok.Dekuji všem za rady a postřehy.
nitram9
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků