Problémy s TV Philips 58PUS7304 a modulem SMIT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mara.pribyl 25. 3. 2020 21:00

Dobrý den,

Obracím se na vás s prosbou o radu. Před vánoci jsem koupil TV Philips 58PUS7304 a k ní CI modul Smit pro Skylink. Prakticky od začátku se začal objevovat problém s pristupem k CI modulu (viz. Příloha). Dříve stačilo TV odpojit ze zdi a připojit a byl zase na týden pokoj. Problém se však stupňuje. Dnes se již nedalo na TV prakticky koukat. Neměl někdo podobný problém? Nevím zda reklamovat tv nebo modul :-)
Přílohy
IMG_20200325_205628.jpg
IMG_20200325_205103.jpg
mara.pribyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 3. 2020 21:49

Zkusit modul v jiném zařízení.
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 3. 2020 08:10

A potom skusit iny modul v Tvojej TV.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 3. 2020 13:33

mara.pribyl
moduly mohou mít různé HW revize. Ty navíc mohou mít různý SW. Zkus mrknout - pohledat, jestli SW ve Tvém modulu je skutečně aktuální. Který přesně modul máš? Kterou kartu - typ používáš?

Svého času bylo přínosem/pomohlo, když se TV celá resetovala, ale modul s kartou MUSEL být vložen. Následně proběhlo nové nastavení, ladění a vlastně i párování modulu s TV. Tam je třeba telku nechat komunikovat s module a nepřerušit akci. Samozřejmě je také vhodné mít v TV aktuální dostupný software.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 27. 3. 2020 18:30

mara.pribyl dnes jsem měl možnost odzkoušet TV Sony s Androidem 9 a modulem SMIT. Instalace TV se udělala bez modulu, následně se modul zasunul při vypnuté TV. Modul se následně s TV nespároval. Nepomohlo nic. Restartovat TV, odpojit, znovu naladit kanály, poslat nové zápisy na kartu. Přitom druhý modul se stejnou kartou - modul Technisat, naskočil okamžitě.

Proto jsem zkusil totální výmaz úložiště v televizoru, tj. totální reset a nové nastavení a naladění. Samozřejmě se zasunutým modulem s kartou. Modul se po naladění satelitních stanic okamžitě chytil a fungoval. Několik minut bezproblémově. Odzkoušel jsem následně telku vypnout a odpojit od napájení a znovu ji připojit, zapnout přepnout na satelitní tuner. Funguje. Modul hlásí, že se páruje, ale proběhne to již v pořádku.

Takže z mého pohledu. Určitý modul má zřejmě problém s určitou verzí Androidu. Už v minulosti jsem se s tím setkal. Důležité je telku instalovat rovnou s modulem. Netvrdím ale, že se tím vždy chyba eliminuje. Není špatné mít alternativní modul, třeba od kamaráda a vyzkoušet ho. Samozřejmě - modul s kartou se vždy vkládá do VYPNUTÉ TV. Nejlépe vypnuté zcela i od napájení. Je to bezpečnější.

Jestli máš nějaké nové poznatky, sem s nimi. Rád si přečtu, jak věc řešíš, a jestli něco pomohlo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor