Sony KD-65XG9505 vs Samsung QE65Q85R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M.i.l.l.i.k 27. 3. 2020 09:04

Ahoj,

vybírám novou TV. Aktuálně jsem + - rozhodnutý vybrat jeden z těchto modelů. Sony KD-65XG9505 a Samsung QE65Q85R.

Bohužel si modely teď naživo asi nikde neprohlédnu. Televize bude sloužit především ke sledování běžného televizního vysílání, youtube, přehrávání filmů a seriálů z HDD, později asi budu využívat i NETFLIX a předpokládám, že děti budou brzy chtít i nějakou konzoli na hry :-).

Netuším jak jsou na tom tyto televize např. s pozorovacími úhly. TV bude umístěna mezi okny, které jsou na jižní stranu. Nebude na ni přímo dopadat světlo. Na TV se bude koukat jak z obýváku, tak i z kuchyně pod úhlem cca 30°. Dále jak jsou na tom operační systémy ohledně přehrávání obsahu ze sítě ? Do teď jsem používal pouze TVersity a nebyl jsem úplně spokojený.

Jako plusy mínusy vidím následovné:
Sony KD-65XG9505 https://www.datart.cz/televize-sony-kd-65xg9505-cerna.html?logged=true
+ Android (přehrávání jakéhokoli obsahu z důvodu dostatku aplikací)
+ možnost zatím nevyužívaného KODI
- Cena 40 tis

Samsung QE65Q85R https://www.datart.cz/televize-samsung-qe65q85ra-stribrna.html
+ Cena 34 tis
+ 40W sound (20W subwoofer)
- Tizen

Pod TV mám ještě PC, ze kterého bych případně mohl přehrávat jakýkoli obsah i na Samsungu, ale přeci jen pro pohodlnost :-)

Ještě jsem koukal po modelech Sony KD-65XF9005 https://www.datart.cz/Sony-KD-65XF9005.html, kde je cena srovnatelná se Samsung a Philips 70PUS7304 https://www.datart.cz/televize-philips-70pus7304-stribrna.html, kde je cena libová a navím je to 70tka.

Který model by jste volili ?

Děkuji za radu
M.i.l.l.i.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2020 09:46

Zdroj tv signálu?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M.i.l.l.i.k 27. 3. 2020 10:06

Zdroj běžný pozemní signál zatím. Uvidím, co vůbec na DVB-T2 chytíme. Pokud by nestačilo, tak popřípadě bych pak volil třeba KUKI nebo jiného podobného poskytovatele.
M.i.l.l.i.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 27. 3. 2020 10:18

Mám pár měsíců 65XG9505. Obraz je dle mě výborný. Dívám se zpříma. Z úhlu už je patrné zhoršení kvality.

U této řady jsou problémy se zvukem při přehrávání z Netflixu, Plex, Kodi... Během dne při přepínání těchto zdrojů dochází k úplnému výpadku zvuku. Pomůže jen restart TV. Nevím jestli se to děje jen při připojení externího receiveru, možná interní repro postiženy nejsou. Sony podpora zatím žádná :(

Jinak TV je krásně rychlá a obraz parádní.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2020 10:19

Samsung využije netový připojení. NETFLIX ve 4k se zapnutým HDR apod je bomba. To samé XBOX a PS . Běžné dvbt2 dělá některým lidem problém s ladenim nastavení obrazu .
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 27. 3. 2020 10:26

Nemám přímé srovnání ale Sony Netflix 4k HDR nebo Dolby Vision taky bomba :)
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 3. 2020 10:27

Za mě jednoznačně AndroidTV. Ten Philips taky není vůbec špatnej. Samozřejmě nemá to ty "koule" jako XG9505, ale zase daní za ty koule je značnější blooming a clouding - přece jen XG9505 je dost dobrý jasový dělo.

KODI je modla, poznáš. Hlavně pak ani nebudeš muset mít ty filmy na HDD, jak píšeš.

Samozřejmě můžeš KODI rozjet přes Xbox nebo nějaký MMC i na tom Samsungu, o tom žádná. Osobně ale nemám rád ta externí řešení. Proto AndroidTV. Pokud máš děti, tak luxusní je v Androidu i hlasový vyhledávání v češtině oproti Samsungu, kterej to nemá.

Hlavně v uzavřenym systému tě může po nějaký době něco zaskočit - typickej příklad - není aplikace od třetí strany. Android? Tam si ji prostě stáhneš v podobě .apk , i když momentálně oficiálně zatím nemusí být v Obchodu Play k dispozici. Z dnešní doby je typickým příkladem O2. Samsung je sice jedinej, kterej ofiko O2 TV apku má, ale ANdroid není v tomto pozadu. Můžeš to rozběhnout jak pod KODI, tak i ze souboru .apk.

-- 27. 3. 2020 09:32 --

Netflix? - Lepší je uvažovat nad něčím, co má podporu Dolby Vision (a Atmos)

Netflix snížil kvalitu? -> přechod na filmy z HDD / KODI ? Tam zas Android nezklame.

Takže obě cesty jsou de facto vodou na mlejn toho Androidu. Ten Philips zase ty "koule" může částečně kompenzovat i podporou DV i HDR10+ , protože pokud jde o filmy z HDD, tak pirátům se zatím nepodařilo dostat DV metadata do .mkv .. Pouze do mp4 jako přidruženej stream. HDR10+ ale ano.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 27. 3. 2020 10:48

Jak píšeš české hlasové vyhledávání je super, taky nemám rád další krabičky. Ale v tomhle mě Android 9 docela zklamal.
V Kodi neustále problémy se zvukem DTS. True HD a HD master nepřehraje. Pro mě bohužel nepoužitelné.
V ostatních aplikacích časté výpadky audia.
Vypadá to že má android nějaký zásadní problém s Passthrough vícekanálových formátů.

Jinak Netflix s Dolby Vision v pohodě jede. (Alespoň před omezeníma)
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2020 11:28

Nevím čeho hlasové vyhledávání pro mě kravina abych mluvil když druhá strana neodpovidá :D Ale tv mi sem tam někdy oznamuje abych využil hlasového ovládání. Samsung
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 27. 3. 2020 11:58

Je to rychlejší než psát do vyhledávače přes obrazovku. Moje 5-ti letá dcera s tím v pohodě vyhledává pohádky nebo písničky pro děti.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod M.i.l.l.i.k 27. 3. 2020 12:03

Tak se zatím přikláním k tomu Soňáku. Už po něm pokukuji delší dobu :-) Koukal jsem právě i na ten Tizen a počet aplikací právě není zrovna moc luxusní a moc nepřibývají. Android má obrovskou výhodu, o kterou bych nerad přišel a chci telku ideálně opět na 10 let :-D

Obrazově tedy na tom budou asi hodně podobně a není v nich velký rozdíl. Pozorovací úhel holt asi uvidím až po nákupu, ale to se nedá svítit.

Jaký je váš názor na můj výběr celkově ohledně TV do 40tis ? Doufám, že nic lepšího už neseženu :-D nebo ?

EDIT
* TAS: To zní skvěle. Dcerce teď taky bude 5, tak to by bylo super. Teď pořád píšu, když něco chtějí pustit :-)
M.i.l.l.i.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 27. 3. 2020 13:57

Čau, samozřejmě, že vždycky seženeš něco lepšího, ale ne do 40 tisíc. Být tebou, tak se zamyslím nad philips 65oled804. Pozorovací úhel je bezkonkurenční, Android to má a hlavně není to LCD, ale OLED. Nebál bych se ani té konzole pro děcka. Zkus na ni mrknout a srovnat v krámě s tou Sony.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 3. 2020 16:10

Jestli máš limit 40K tak určitě Sony .

Tas3: Kodi dts v 5.1 neumí ,ale udělá ti z něj stereo.

Tanguero: Není co srovnávat OLED bude lepší jak LCD. S tím Philipsem máš pravdu 65OLED804 za 49490 na Alze s 5letou zárukou za zvážení rozhodně stojí .
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radster 27. 3. 2020 17:09

Já jsem zase šlápnul do tohoto Samsungu a zatím je teda obrovská spokojenost. Mám ho přesně dva dny.. Jedeme Skylink, Netflix a XBOX a jedním slovem nádhernej obraz. Zvuk neřeším, mám externí 5.1 audio. Překvapila mne svižnost a jednoduchost Tizenu. Vybíral jsem několik měsíců, ale nakonec rozhodla i tato cena. Nákupu nelituji. Vše lze časem dořešit nějakou android krabičkou, pokud bych chtěl řešit další věci jako KODI apod. Přeju šťastnej výběr, tu Sonku jsem měl taky v merku ;)
Radster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 27. 3. 2020 17:56

Obrazově je Q85R lepší. Navíc oproti tý Sonce má antireflexní filtr a široký pozorovací úhly, což v tvým využití bude jednoznačně lepší. Taky má box, do kterýho všechno připojíš a nemusíš řešit konektory v televizi. Má appku na Netflix, která funguje skvěle.

Ke knonzolím je to taky nejlepší volba. Má nejnižší vstupní odezvu, podporuje i funkce jako Freesync pro XBOX a další.

Navíc za tu cenu teď nemá moc konkurenci. Podívej se, kolik stála dřív... Tizen je svižnej, neseká se, neni potřeba ho pořád aktualizovat, je stabilní.
Pandero
Mírně pokročilý

Další stránka