Nějaká OLED televize s duálním tunerem pro PIP?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ilja2001 31. 3. 2020 06:39

Tomas3: Duální tuner má využití u nahrávání.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bigel 1. 4. 2020 12:38

SAMSUNG
Príklad.S dvojitými tunermi SAMSUNG kód UE55NU8002TXXH =TX = S dvojitými tunermi Sám ho mám doma.
Jeden tuner SAMSUNG kód UE55RU8002UXXH = UX jeden tuner
Bigel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2020 17:04

Mám ten pocit, že tazatel zmiňuje OLED s twin tunerem pro PIP. OLED není ani jeden z Tebou jmenovaných Samsungů.

Mimochodem... je to v krátké době již po druhé, co odpovídáš mimo, či částečně mimo zadání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 4. 2020 17:19

Sparky:
to by mě zajímalo, jaké jsou ty praktické důvody pro standardní příjem, který nepřináší nic jiného, než mizerný obraz :)
a jak jsem slíbil (a zapomněl napsat), tak jsem to vyzkoušel na Panasonicu TX-FZ800E a je to jak píše Kvok, tzn PAP. Na DO se ta appka dá nastavit přímo a pak po stisku skočí rovnou PAP, akorát jsem nestudoval podle jakého klíče vybírá druhý obraz . Pro mě je to k ničemu, protože při použití při reklamě jede zvuk, takže stejně musím dát ještě MUTE...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 4. 2020 21:03

Zrejme ten PIP (resp.PAP) nepoužívaš správne. Žiadny zvuk netreba tlmiť:
- pozerám vybratý program, napr. Prima
- začne reklama - stlačím PIP
- obraz Prima sa zmenší do rohu (u PIP) alebo na polovicu obrazovky (u PAP)
- hlavné okno teraz bude predposledne sledovaný program napr. CT1. Zvuk je z CT1 nie z Prima, kde teraz beží reklama !!!
- po uplynutí reklamy stlačím opäť PIP tlačítko, hlavným oknom sa opäť stane Prima a CT1 zmizne

používam to teraz keď som doma, pretože ráno je pásmo detektíviek a po 2-och príbehoch beží teleshoping a po ca 10min pokračuje opäť ďalší príbeh. Takže medzi tým pozerám na inom programe niečo iné. V EPG je totiž len pásmo detektíviek.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 1. 4. 2020 21:25

Všem díky za odpovědi!

Někdo se ptal na moje "vysněné" použití, tak za mě bych si to představoval přesně jak píše Dagy2 - jednoduše v pár krocích: koukat na televizi, pak shodit okno s reklamou a během reklamní pauzy se zabavit na jiném kanálu / jiných kanálech - a pak zase zpátky na původní stanici když reklamní blok skončí přes jedno tlačítko.

Dagy2: Díky moc za popis, takhle přesně bych to potřeboval. Mohl bys prosím napsat název, u kterého výrobce či modelu ti to takhle dobře jde?

Díky moc!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2020 21:46

[OT] omlouvám se... třeba se někdo zasměje

využívám reklamy k:

a) návštěvě WC
b) návštěvě komůrky
c) k popřemýšlení, jestli dál skutečně sledovat onen televizní pořad


Nepotřebuji PIP, ani POP, ani PAP. :D
[/OT]

Nicméně by to mělo být u Panasonicu skutečně tak, jak bylo napsáno. Jeho OLEDy jedou v rámci PAPu, nikoliv PIPu. Něco se mně mlží, že to dokonce výrobce uváděl, ale asi si vymýšlím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 4. 2020 21:51

Dagy2:
tak možná jsem se splet, zítra to zkusím ještě jednou. Je to prostě něco, co nebudu muset (doufám) nikdy používat, tak jsem nestudoval z kterého okna jede zvuk. DVBT jsem pustil teprve podruhé, a vždy jenom na nějakou zkoušku...
ale PIP tam nemám, to jsem snad nepřehlédl

-- 1. 4. 2020 21:53 --

MgX:
jenže kdo má chodit na WC každých 20 minut? :)
a chodit do lednice taky není úplně ono...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 2. 4. 2020 09:06

Od te doby, co mam o2tv a male deti absolutne neresim nejake reklamy. Nikdy neni s detmi realne si pustit (krome sportu ktery ted stejne neni) jakykoliv porad v realtime case kdy bezi v tv, ale vzdy alespon o par desitek minut zpetne az deti usnou a tim padem na o2tv reklamy jednoduse preskakuji.
Co z toho plyne? Nereste kraviny typu PIP a Poridte si o2tv nebo jinou podobnou sluzbu s timeshiftem a kdyz si v te tv stejne nevyberete porad ktery by vas zaujal, udeljete si deti, ted je na to dost casu :)))
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 08:38

Tuším, že Philips i Panasonic dualní DVB-T2 tuner mají. Nevidím důvod zatracovat terestriální vysílání, CT vysílá v HD a některé slovenské kanály také. Já satelit nemám a nehodlám si pořizovat. Výhoda je jednoznačně při častém plánovaném nahrávání na HDD. Já si například, jako fanda biatlonu, naplánuju nahrávání přímých přenosů dopředu na celou akci (4 dny, každý den dva závody) a koukám se podle toho kdy mám čas. Ale když se nahrává, tak nelze přepnout na jiný TV program, jinak se nahrávání ukončí. Což manželku někdy se...re. Pravda, může koukat na Netflix, nebo nějaký film, ale někdy se to zkrátka potká. Anebo já si dám nahrávat dokumenty z CT2 (letecké katastrofy, válečné..) a někde jinde jde film, na který chce koukat ona, takže zase kolize. Třeba minulý víkend dávali AMADEA na CT1 a ONI SRAZALIS ZA RODINU na CT2. Takže syn a žena chtěli koukat na AMADEA, já na válečný film. A přestože nemám rusáky rád, tenhle film je výborný a doporučuju ho shlédnout.
Pro mě je tohle slabina LG, řeším to hbbTV, nebo reprízama, ale někdy se to prostě stane.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 4. 2020 09:07

Dobrý den, nahrávání řeším set top boxem za 600 Kč, nemusím řešit žádné kolize a nahrávku v případě potřeby zpracovávám v PC.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 3. 4. 2020 10:34

Nie je nad satelitny prijem k tomu nejake lepsie VU+ /napr. VU+ UNO 4k SE / s dvojtunerom k tomu TV s Androidom a mas takmer neobmedzene moznosti vsetkeho.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 12:06

Set top box na DVB-T2 mám, ale to je otrava s dalším DO a zmrveným Androidem.
Ten problém se satelitem, nebo IPTV, je v placení paušálu za to, co nechci. Platím si paušálem NETFLIX a to mi stačí.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 4. 2020 13:27

tanguero:
a to já klidně terestriální vysílání zatracovat budu :)
doma můžu koukat na DVBT2, Freesat, SledováníTV, Netflix a přes KODI na Stream Cinema a to co leze z pozemního vysílání je (s výjimkou ČT) ze všeho jasně nejhorší

no a abych nebyl úplně OT, tak se vrátím k dotazu na PAP
další testování a opravdu to funguje tak, jak jsem psal: po volbě "více oken" se vlevo objeví právě sledovaný kanál a je se zvukem - pokud zvuk nechci, tak stiskem OK musím okna prohodit... prostě zvuk jede vždy z levého okna. no a taky je možné, že se to dá někde nastavit (?), ale já to nenašel a už s tím končím, neb to nepotřebuji :)
Dagy2:
možná bude rozdíl v tom, že máš jinou TV - chtělo by to upřesnit...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 13:58

leroj:
pokud mluvim o DVB-T2, tak samozřejmě jen o HD kanálech.
tanguero
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků