Nějaká OLED televize s duálním tunerem pro PIP?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 3. 4. 2020 20:01

leroj píše:tanguero:
a to já klidně terestriální vysílání zatracovat budu :)
doma můžu koukat na DVBT2, Freesat, SledováníTV, Netflix a přes KODI na Stream Cinema a to co leze z pozemního vysílání je (s výjimkou ČT) ze všeho jasně nejhorší

no a abych nebyl úplně OT, tak se vrátím k dotazu na PAP
další testování a opravdu to funguje tak, jak jsem psal: po volbě "více oken" se vlevo objeví právě sledovaný kanál a je se zvukem - pokud zvuk nechci, tak stiskem OK musím okna prohodit... prostě zvuk jede vždy z levého okna. no a taky je možné, že se to dá někde nastavit (?), ale já to nenašel a už s tím končím, neb to nepotřebuji :)
Dagy2:
možná bude rozdíl v tom, že máš jinou TV - chtělo by to upřesnit...


Díky moc za vyzkoušení!!! Tak ten tvůj model co jsi psal (TX-FZ800E) je tady asi oficálně první potvrzený, který to takhle umí, tak ho dávám mezi horký kandidáty :tleskani

-- 3. 4. 2020 21:02 --

Dagy2 píše:Zrejme ten PIP (resp.PAP) nepoužívaš správne. Žiadny zvuk netreba tlmiť:
- pozerám vybratý program, napr. Prima
- začne reklama - stlačím PIP
- obraz Prima sa zmenší do rohu (u PIP) alebo na polovicu obrazovky (u PAP)
- hlavné okno teraz bude predposledne sledovaný program napr. CT1. Zvuk je z CT1 nie z Prima, kde teraz beží reklama !!!
- po uplynutí reklamy stlačím opäť PIP tlačítko, hlavným oknom sa opäť stane Prima a CT1 zmizne

používam to teraz keď som doma, pretože ráno je pásmo detektíviek a po 2-och príbehoch beží teleshoping a po ca 10min pokračuje opäť ďalší príbeh. Takže medzi tým pozerám na inom programe niečo iné. V EPG je totiž len pásmo detektíviek.


Díky za ten popis. Mohl bys prosím ještě napsat, jaký model té TV máš?

-- 3. 4. 2020 21:09 --

Jinak pokud by ještě někdo měl zkušenost s PIP/PAP na nějaké Philips OLED televizi, budu moc rád za sdílení (sám mam teď Philipsku a docela jsem si zvyknul na Ambilight, takže je ta značka trochu srdcovka).Díky moc!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panjo 19. 5. 2020 21:53

Přátelé, mám týden novou telku Panasonic TX-55GZ950E. Mám dotaz - jak se píše výše ohledně PAP, jak a kam /na jaké tlačítko/ dám tuto funkci. Já si ji najdu, ale není na jednom tlačítku, což je nepraktické.
Ještě jeden problémek řeším a to když dám do paměti nahrávání na večer a odjedu mimo, tak se program nahraje /tv prima/, ale je na začátku kus reklamy a na konci chybí kus filmu.
Jinak telka je bezva a koupi doporučuji.
panjo
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nadoba 19. 5. 2020 23:49

LG OLED55C9. Umí MultiView, což je PaP z tuneru, HDMI, aplikací. Neumí PaP ze satelitu a DVB/T2, z tuneru leze v jednu chvíli jen jeden signál. Totéž s nahráváním. Prostě budu dál používat satelitní set top box, který jsem chtěl vyhodit. Jinak skvělá televize, za tu malou obsírku to stojí.
nadoba
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 20. 5. 2020 08:17

panjo píše:Přátelé, mám týden novou telku Panasonic TX-55GZ950E. Mám dotaz - jak se píše výše ohledně PAP, jak a kam /na jaké tlačítko/ dám tuto funkci. Já si ji najdu, ale není na jednom tlačítku, což je nepraktické.
Ještě jeden problémek řeším a to když dám do paměti nahrávání na večer a odjedu mimo, tak se program nahraje /tv prima/, ale je na začátku kus reklamy a na konci chybí kus filmu.
Jinak telka je bezva a koupi doporučuji.
panjo

Funkce PaP se dá přiřadit na tlačítko MyApp na DO, případně na domovskou stránku v TV. Teď nejsem u TV, tak nevím, jestli to napíšu přesně, ale když najdeš funkci PaP v nabídce TV a kurzorovými tlačítky se dostaneš na ikonu, tak na DO zmáčkneš Option a tam si vybereš přiřazení na domovskou stránku anebo jako moje aplikace. Tento postup funguje obecně na všechny aplikace, jenom na tlačítku MyApp můžeš mít vždy jenom jednu.

K nahrávání nevím, nepoužívám to. Nicméně toto je obecný problém toho, že TV stanice (převážně komerční) nedodržují časový program. Jedině jestli se v TV dá ručně korigovat délka záznamu, tak posunout konec třeba o 15 minut, aby se pořad nahrál celý. Ale nevím, jestli to tato TV umí.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 20. 5. 2020 08:31

jen upřesnění:
spustíš APPS, najedeš na "Více oken" dáš Option, najedeš na "Přiřadit jako moje aplikace" a potvrdíš.
píšu to ale pro model F800, snad to bude stejné
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panjo 21. 5. 2020 16:08

díky za odpověď
p.
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panjo 21. 5. 2020 17:37

Zdravím vás ještě jednou, někde jsem četl, že po nahrávání na externí disk by se tento měl v zájmu co nejdelší jeho životnosti vypínat. Ovšem, když jej budu pokaždé vytahovat a vsouvat do TV, tak se USB port "vyčochtá", stává se u notebooků. Tak co s tím....

Děkuji, ještě jednou za radu, ano našel jsem si jak daný program pro nahrávání časově upravit, je to sice trochu složitější, ale co se dá dělat... škoda, že TV nahrává podle programu a nepozná sama on line dobu, kdy program skutečně začíná.

Pak ještě mám jeden dotaz, je v TV z nabízených aplikací /Netflix, Lepší TV, Voyo.cz a mnohé další/ něco užitečného, co by nám netahalo peníze z kapsy. /snad jedině Youtube/.
Děkuji všem za postřehy a rady...

Mějte prima zbytek dne..

panjo
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 5. 2020 18:07

S OLEDem hlavně spíš řeš UHD obsah, aby sis ho užil.

Škoda koupit UHD OLED a futrovat ho primárně vysíláním v max FHD.

Pokud ti nejsou šedé zóny nějak proti srsti, vyzjisti si, co je KODI a s tím spjaté lokální možnosti a třeba tě to potěší. Tam je to za cca 450 nebo 600 za rok (dle akce nebo standard ceny). Konkrétní název služby záměrně nejmenuji.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panjo 22. 5. 2020 20:36

Šedivka mi není proti strsti. Kodi jsem si chvíli studoval. Vskutku zajímavé. Ovšem ne každá Tv je s ním kompatibilní. Nevím, zda to víš, ale právě Panasonic nikoli. Dá se to řešit např. pomocí
Xiaomi Mi Tv Box S, což by bylo pro mne asi nejjednodušší. Možná to jde i jinak, ale to mi přišlo složitější, nejsem zdatný aiťák.
Zvážím onu investici.
Každopádně máš pravdu, že to co mi posílají terestricky na mou anténu je k pláči, myslím kvalitu obrazu a výše zmíněný Oled by zasloužil něco lepšího. Tak budu pátrat dál čím ho nasytím..
Dík za info...
panjo
panjo
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků