Nějaká OLED televize s duálním tunerem pro PIP?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 28. 3. 2020 21:03

Ahoj všem,

rád bych se vás poptal, zda někdo nevíte o nějaké OLED televizi, který by měla duální tuner pro obraz v obraze (kvůli reklamám, aby se jednoduše okno s reklamou dalo shodit do menšího okna a přepínat dál). Hledal jsem to všude možně a bohužel mi přijde, že funkci PIP už moderní televize nepodporují.

Moc děkuji všem za jakoukkoliv radu!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 3. 2020 21:11

elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kvok 28. 3. 2020 21:23

Na Heureku není spoleh, třeba v odkazovaném výpisu jsou i Philips 804, které pro tunery PIP nemají. (Navíc je tam prostě parametr PIP - co si pod tím představit? Jednotunerový projde taky? Nebo je to jen na dvoutunerové? Nebo stačí, když to umí pro aplikace? Nebo pro různé zdroje? Prostě to je k ničemu.)
Panasonic je jistota.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 28. 3. 2020 21:28

Díky za odkaz, nicméně, není to úplně odpověď jakou bych potřeboval (sám jsem si Heuréku už předtím procházel) - katalog na Heurece je pověstný nepřesnostma... Jako příklad na mě v tom odkazu hned vyskočila televize OLED55B9,, která PIP nemá...

Radši bych teda poprosil o praktickou zkušenost,, pokud jí někdo má.

Díky!

-- 28. 3. 2020 22:33 --

kvok píše:Na Heureku není spoleh, třeba v odkazovaném výpisu jsou i Philips 804, které pro tunery PIP nemají. (Navíc je tam prostě parametr PIP - co si pod tím představit? Jednotunerový projde taky? Nebo je to jen na dvoutunerové? Nebo stačí, když to umí pro aplikace? Nebo pro různé zdroje? Prostě to je k ničemu.)
Panasonic je jistota.


Díky moc za info - ohledně toho Panasonicu - mohl bych se zeptat na praktické zkušenosti s tím PIP? Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu? Díky!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 3. 2020 21:34

MOžná bych se zamyslel hlavně nad nějakým IPTV řešením - "člověk si pustí kdy chce a co chce". Když je na OLED, tak by mohlo být i na IPTV. Vím, že to není úplně asi odpověď, která se očekává, ale to možná ty reklamy vyřeší. Hlavně třeba zmíněná 804 - je tam Android, takže podpora IPTV fakt veliká a hlavně je tam KODI - tam už si člověk vybere.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2020 21:41


My tu neodkazujeme, pokud to není skutečně nutné, jinam. Snažíme se pomoc na našem fóru. A jak tu bylo uvedeno... část informací je často nepřesných, zavádějících. Tudíž není od věci se zeptat zde a následně - třeba - i zde pokračovat s výběrem TV.

Jestli Tě nebaví radit, není to Tvoje povinnost. Nereaguj, když nechceš pomoci. Až budeš mít čas a náladu, přispěješ.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 3. 2020 22:13

Sparky (novy) píše:Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu?

Já s dovolením budu vycházet z manuálu (který není moc přehledný, jelikož je pro víc modelů najednou), ať pak klidně přihodí zkušenost někdo, kdo OLED Panasonic má.
Více oken je v nabídce aplikací, nicméně každá aplikace se dá připnout na domovskou obrazovku pro rychlejší přístup. Také je na ovladači k dispozici tlačítko pro rychlý vstup do uživatelem nastavené aplikace, tedy na to by šlo nastavit jako aplikaci právě zobrazení PIP.
Nicméně na OLED není k dispozici režim kde je jedno okno menší než druhé (tipnu si, že důvodem je stálé zobrazovaní seznamu stanic v tomto režimu, takže tím Panasonic předchází vypalování). K dispozici je jen varianta dvou oken vedle sebe.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 3. 2020 22:25

K té Panasonic TX-55GZ950E jsou k dispozici detailní videorecenze/návody včetně PIP. Když se tu ale nemají dávat odkazy, tak nic, no.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod quapor 29. 3. 2020 07:20

neviem ako je na tom t-mobile cz a ich iptv, ale na sk t-mobile iptv magio vie pip, mozes si nastavit dve velkosti, a presuvat do vsetkych rohov
foto z netu
Přílohy
nove_magio_2.jpg
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 29. 3. 2020 08:07

kvok píše:
Sparky (novy) píše:Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu?

Já s dovolením budu vycházet z manuálu (který není moc přehledný, jelikož je pro víc modelů najednou), ať pak klidně přihodí zkušenost někdo, kdo OLED Panasonic má.
Více oken je v nabídce aplikací, nicméně každá aplikace se dá připnout na domovskou obrazovku pro rychlejší přístup. Také je na ovladači k dispozici tlačítko pro rychlý vstup do uživatelem nastavené aplikace, tedy na to by šlo nastavit jako aplikaci právě zobrazení PIP.
Nicméně na OLED není k dispozici režim kde je jedno okno menší než druhé (tipnu si, že důvodem je stálé zobrazovaní seznamu stanic v tomto režimu, takže tím Panasonic předchází vypalování). K dispozici je jen varianta dvou oken vedle sebe.

to je zajímavé, tu appku na Panáku večer vyzkouším a dám vědět co to dělá
PIP mám na satelitu a za pět let jsem ho nepoužil (jen omylem)
reklamy jsem vyřešil tak, že na programy kde jsou nekoukám - filmy a seriály jedu ze streamu nebo HDD, občas pustím něco z ČT nabídky a hlavně 8 sport. kanálů, kde jsou spíš upoutávky než reklamy (na chvíli dám mute) no a semtam nějaký doku kanál a víc nepotřebuju

jinak nedávno jsem to zkusil v práci a pustil si film Okresní přebor a pro zajímavost to začal měřit:
každých 20 min blok reklamy v trvání přes 8 min, takže za film 4 bloky, celkem asi 33 min :!:
přišlo mi až neuvěřitelné, že se na to někdo může takto dívat denně... mně by z toho hráblo

jak už se tady píše, šel bych cestou např. sledováníTV, případně satelitu, protože koupit si OLED a koukat na něm na DVBT v SD (+reklamy) je dost nešťastné
a pokud nepotřebuješ programy navíc, tak koukni na LepšíTV - je za slušnou cenu a skoro vše v HD
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 3. 2020 09:47

Jak píše Kvok, OLED PAnasonic má pouze variantu dvou oken vedle sebe, tzn. režim PaP. Klasický PiP nemá. Jak jsou na tom ostatní OLEDy netuším.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 29. 3. 2020 15:47

Díky všem za zkušenosti. Co se týče toho formátu, PiP by byl ideální, ale i ten PaP bude určitě lepší než nic (=lepší než koukání na reklamy :) Pokud to někdo má a používá, budu rád za popis praktických zkušeností, jestli je to vůbec pro tyhle účely použitelné. Hledal jsem nějaké videa na YouTube, ale všechny jsou X let staré (tak kolem 2013) a přijde mi, že to snad nové televize buď neumí vůbec, nebo jen nějak nepoužitelně, že se to ani nezveřejňuje.

Co se týče IPTV či placené kanály,, chápu, že tím se problém s reklamou vyřeší, nicméně, z praktických důvodů pro sebe i pro rodinu v mnoha případech potřebujeme "standardní" příjem a tedy budu rád, pokud se to s novou televizí bude moct zpříjemnit.
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 29. 3. 2020 17:24

Sledování bez reklam řeším tak , že si věci co mě zajímají nahraji a pak reklamky přehopkám.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2020 17:50

Má někdo na LG OLED B9 multiview, nebo PIP? Merhaut to má v tom svém odkazu, ale já to teda nemůžu nikde najít na OLED 65B9.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 30. 3. 2020 23:51

Ten PIP na jednom zdroji tv signálu by mne taky zajímal. Pip z různých zdrojů byl běžný už u tv před 10 lety. K jakému jinému účelu slouží duální tuner?
Tomas3
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků