Nějaká OLED televize s duálním tunerem pro PIP?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 28. 3. 2020 22:03

Ahoj všem,

rád bych se vás poptal, zda někdo nevíte o nějaké OLED televizi, který by měla duální tuner pro obraz v obraze (kvůli reklamám, aby se jednoduše okno s reklamou dalo shodit do menšího okna a přepínat dál). Hledal jsem to všude možně a bohužel mi přijde, že funkci PIP už moderní televize nepodporují.

Moc děkuji všem za jakoukkoliv radu!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 3. 2020 22:11

merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 3. 2020 22:23

Na Heureku není spoleh, třeba v odkazovaném výpisu jsou i Philips 804, které pro tunery PIP nemají. (Navíc je tam prostě parametr PIP - co si pod tím představit? Jednotunerový projde taky? Nebo je to jen na dvoutunerové? Nebo stačí, když to umí pro aplikace? Nebo pro různé zdroje? Prostě to je k ničemu.)
Panasonic je jistota.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 28. 3. 2020 22:28

Díky za odkaz, nicméně, není to úplně odpověď jakou bych potřeboval (sám jsem si Heuréku už předtím procházel) - katalog na Heurece je pověstný nepřesnostma... Jako příklad na mě v tom odkazu hned vyskočila televize OLED55B9,, která PIP nemá...

Radši bych teda poprosil o praktickou zkušenost,, pokud jí někdo má.

Díky!

-- 28. 3. 2020 22:33 --

kvok píše:Na Heureku není spoleh, třeba v odkazovaném výpisu jsou i Philips 804, které pro tunery PIP nemají. (Navíc je tam prostě parametr PIP - co si pod tím představit? Jednotunerový projde taky? Nebo je to jen na dvoutunerové? Nebo stačí, když to umí pro aplikace? Nebo pro různé zdroje? Prostě to je k ničemu.)
Panasonic je jistota.

Díky moc za info - ohledně toho Panasonicu - mohl bych se zeptat na praktické zkušenosti s tím PIP? Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu? Díky!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 3. 2020 22:34

MOžná bych se zamyslel hlavně nad nějakým IPTV řešením - "člověk si pustí kdy chce a co chce". Když je na OLED, tak by mohlo být i na IPTV. Vím, že to není úplně asi odpověď, která se očekává, ale to možná ty reklamy vyřeší. Hlavně třeba zmíněná 804 - je tam Android, takže podpora IPTV fakt veliká a hlavně je tam KODI - tam už si člověk vybere.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2020 22:41

My tu neodkazujeme, pokud to není skutečně nutné, jinam. Snažíme se pomoc na našem fóru. A jak tu bylo uvedeno... část informací je často nepřesných, zavádějících. Tudíž není od věci se zeptat zde a následně - třeba - i zde pokračovat s výběrem TV.

Jestli Tě nebaví radit, není to Tvoje povinnost. Nereaguj, když nechceš pomoci. Až budeš mít čas a náladu, přispěješ.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kvok 28. 3. 2020 23:13

Sparky (novy) píše:Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu?

Já s dovolením budu vycházet z manuálu (který není moc přehledný, jelikož je pro víc modelů najednou), ať pak klidně přihodí zkušenost někdo, kdo OLED Panasonic má.
Více oken je v nabídce aplikací, nicméně každá aplikace se dá připnout na domovskou obrazovku pro rychlejší přístup. Také je na ovladači k dispozici tlačítko pro rychlý vstup do uživatelem nastavené aplikace, tedy na to by šlo nastavit jako aplikaci právě zobrazení PIP.
Nicméně na OLED není k dispozici režim kde je jedno okno menší než druhé (tipnu si, že důvodem je stálé zobrazovaní seznamu stanic v tomto režimu, takže tím Panasonic předchází vypalování). K dispozici je jen varianta dvou oken vedle sebe.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 3. 2020 23:25

K té Panasonic TX-55GZ950E jsou k dispozici detailní videorecenze/návody včetně PIP. Když se tu ale nemají dávat odkazy, tak nic, no.
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod quapor 29. 3. 2020 08:20

neviem ako je na tom t-mobile cz a ich iptv, ale na sk t-mobile iptv magio vie pip, mozes si nastavit dve velkosti, a presuvat do vsetkych rohov
foto z netu
Přílohy
nove_magio_2.jpg
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 29. 3. 2020 09:07

kvok píše:
Sparky (novy) píše:Dá se to přepnout rychle přes tlačítko ovladače, nebo je potřeba to hledat nějak hlouběji v menu?

Já s dovolením budu vycházet z manuálu (který není moc přehledný, jelikož je pro víc modelů najednou), ať pak klidně přihodí zkušenost někdo, kdo OLED Panasonic má.
Více oken je v nabídce aplikací, nicméně každá aplikace se dá připnout na domovskou obrazovku pro rychlejší přístup. Také je na ovladači k dispozici tlačítko pro rychlý vstup do uživatelem nastavené aplikace, tedy na to by šlo nastavit jako aplikaci právě zobrazení PIP.
Nicméně na OLED není k dispozici režim kde je jedno okno menší než druhé (tipnu si, že důvodem je stálé zobrazovaní seznamu stanic v tomto režimu, takže tím Panasonic předchází vypalování). K dispozici je jen varianta dvou oken vedle sebe.

to je zajímavé, tu appku na Panáku večer vyzkouším a dám vědět co to dělá
PIP mám na satelitu a za pět let jsem ho nepoužil (jen omylem)
reklamy jsem vyřešil tak, že na programy kde jsou nekoukám - filmy a seriály jedu ze streamu nebo HDD, občas pustím něco z ČT nabídky a hlavně 8 sport. kanálů, kde jsou spíš upoutávky než reklamy (na chvíli dám mute) no a semtam nějaký doku kanál a víc nepotřebuju

jinak nedávno jsem to zkusil v práci a pustil si film Okresní přebor a pro zajímavost to začal měřit:
každých 20 min blok reklamy v trvání přes 8 min, takže za film 4 bloky, celkem asi 33 min :!:
přišlo mi až neuvěřitelné, že se na to někdo může takto dívat denně... mně by z toho hráblo

jak už se tady píše, šel bych cestou např. sledováníTV, případně satelitu, protože koupit si OLED a koukat na něm na DVBT v SD (+reklamy) je dost nešťastné
a pokud nepotřebuješ programy navíc, tak koukni na LepšíTV - je za slušnou cenu a skoro vše v HD
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 3. 2020 10:47

Jak píše Kvok, OLED PAnasonic má pouze variantu dvou oken vedle sebe, tzn. režim PaP. Klasický PiP nemá. Jak jsou na tom ostatní OLEDy netuším.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 29. 3. 2020 16:47

Díky všem za zkušenosti. Co se týče toho formátu, PiP by byl ideální, ale i ten PaP bude určitě lepší než nic (=lepší než koukání na reklamy :) Pokud to někdo má a používá, budu rád za popis praktických zkušeností, jestli je to vůbec pro tyhle účely použitelné. Hledal jsem nějaké videa na YouTube, ale všechny jsou X let staré (tak kolem 2013) a přijde mi, že to snad nové televize buď neumí vůbec, nebo jen nějak nepoužitelně, že se to ani nezveřejňuje.

Co se týče IPTV či placené kanály,, chápu, že tím se problém s reklamou vyřeší, nicméně, z praktických důvodů pro sebe i pro rodinu v mnoha případech potřebujeme "standardní" příjem a tedy budu rád, pokud se to s novou televizí bude moct zpříjemnit.
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 29. 3. 2020 18:24

Sledování bez reklam řeším tak , že si věci co mě zajímají nahraji a pak reklamky přehopkám.
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE, AKG K701...
johanx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2020 18:50

Má někdo na LG OLED B9 multiview, nebo PIP? Merhaut to má v tom svém odkazu, ale já to teda nemůžu nikde najít na OLED 65B9.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 31. 3. 2020 00:51

Ten PIP na jednom zdroji tv signálu by mne taky zajímal. Pip z různých zdrojů byl běžný už u tv před 10 lety. K jakému jinému účelu slouží duální tuner?
Tomas3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 31. 3. 2020 07:39

Tomas3: Duální tuner má využití u nahrávání.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bigel 1. 4. 2020 13:38

SAMSUNG
Príklad.S dvojitými tunermi SAMSUNG kód UE55NU8002TXXH =TX = S dvojitými tunermi Sám ho mám doma.
Jeden tuner SAMSUNG kód UE55RU8002UXXH = UX jeden tuner
Bigel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2020 18:04

Mám ten pocit, že tazatel zmiňuje OLED s twin tunerem pro PIP. OLED není ani jeden z Tebou jmenovaných Samsungů.

Mimochodem... je to v krátké době již po druhé, co odpovídáš mimo, či částečně mimo zadání.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod leroj 1. 4. 2020 18:19

Sparky:
to by mě zajímalo, jaké jsou ty praktické důvody pro standardní příjem, který nepřináší nic jiného, než mizerný obraz :)
a jak jsem slíbil (a zapomněl napsat), tak jsem to vyzkoušel na Panasonicu TX-FZ800E a je to jak píše Kvok, tzn PAP. Na DO se ta appka dá nastavit přímo a pak po stisku skočí rovnou PAP, akorát jsem nestudoval podle jakého klíče vybírá druhý obraz . Pro mě je to k ničemu, protože při použití při reklamě jede zvuk, takže stejně musím dát ještě MUTE...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 4. 2020 22:03

Zrejme ten PIP (resp.PAP) nepoužívaš správne. Žiadny zvuk netreba tlmiť:
- pozerám vybratý program, napr. Prima
- začne reklama - stlačím PIP
- obraz Prima sa zmenší do rohu (u PIP) alebo na polovicu obrazovky (u PAP)
- hlavné okno teraz bude predposledne sledovaný program napr. CT1. Zvuk je z CT1 nie z Prima, kde teraz beží reklama !!!
- po uplynutí reklamy stlačím opäť PIP tlačítko, hlavným oknom sa opäť stane Prima a CT1 zmizne

používam to teraz keď som doma, pretože ráno je pásmo detektíviek a po 2-och príbehoch beží teleshoping a po ca 10min pokračuje opäť ďalší príbeh. Takže medzi tým pozerám na inom programe niečo iné. V EPG je totiž len pásmo detektíviek.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 1. 4. 2020 22:25

Všem díky za odpovědi!

Někdo se ptal na moje "vysněné" použití, tak za mě bych si to představoval přesně jak píše Dagy2 - jednoduše v pár krocích: koukat na televizi, pak shodit okno s reklamou a během reklamní pauzy se zabavit na jiném kanálu / jiných kanálech - a pak zase zpátky na původní stanici když reklamní blok skončí přes jedno tlačítko.

Dagy2: Díky moc za popis, takhle přesně bych to potřeboval. Mohl bys prosím napsat název, u kterého výrobce či modelu ti to takhle dobře jde?

Díky moc!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2020 22:46

[OT] omlouvám se... třeba se někdo zasměje

využívám reklamy k:

a) návštěvě WC
b) návštěvě komůrky
c) k popřemýšlení, jestli dál skutečně sledovat onen televizní pořad

Nepotřebuji PIP, ani POP, ani PAP. :D
[/OT]

Nicméně by to mělo být u Panasonicu skutečně tak, jak bylo napsáno. Jeho OLEDy jedou v rámci PAPu, nikoliv PIPu. Něco se mně mlží, že to dokonce výrobce uváděl, ale asi si vymýšlím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod leroj 1. 4. 2020 22:51

Dagy2:
tak možná jsem se splet, zítra to zkusím ještě jednou. Je to prostě něco, co nebudu muset (doufám) nikdy používat, tak jsem nestudoval z kterého okna jede zvuk. DVBT jsem pustil teprve podruhé, a vždy jenom na nějakou zkoušku...
ale PIP tam nemám, to jsem snad nepřehlédl

-- 1. 4. 2020 21:53 --

MgX:
jenže kdo má chodit na WC každých 20 minut? :)
a chodit do lednice taky není úplně ono...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 2. 4. 2020 10:06

Od te doby, co mam o2tv a male deti absolutne neresim nejake reklamy. Nikdy neni s detmi realne si pustit (krome sportu ktery ted stejne neni) jakykoliv porad v realtime case kdy bezi v tv, ale vzdy alespon o par desitek minut zpetne az deti usnou a tim padem na o2tv reklamy jednoduse preskakuji.
Co z toho plyne? Nereste kraviny typu PIP a Poridte si o2tv nebo jinou podobnou sluzbu s timeshiftem a kdyz si v te tv stejne nevyberete porad ktery by vas zaujal, udeljete si deti, ted je na to dost casu :)))
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 09:38

Tuším, že Philips i Panasonic dualní DVB-T2 tuner mají. Nevidím důvod zatracovat terestriální vysílání, CT vysílá v HD a některé slovenské kanály také. Já satelit nemám a nehodlám si pořizovat. Výhoda je jednoznačně při častém plánovaném nahrávání na HDD. Já si například, jako fanda biatlonu, naplánuju nahrávání přímých přenosů dopředu na celou akci (4 dny, každý den dva závody) a koukám se podle toho kdy mám čas. Ale když se nahrává, tak nelze přepnout na jiný TV program, jinak se nahrávání ukončí. Což manželku někdy se...re. Pravda, může koukat na Netflix, nebo nějaký film, ale někdy se to zkrátka potká. Anebo já si dám nahrávat dokumenty z CT2 (letecké katastrofy, válečné..) a někde jinde jde film, na který chce koukat ona, takže zase kolize. Třeba minulý víkend dávali AMADEA na CT1 a ONI SRAZALIS ZA RODINU na CT2. Takže syn a žena chtěli koukat na AMADEA, já na válečný film. A přestože nemám rusáky rád, tenhle film je výborný a doporučuju ho shlédnout.
Pro mě je tohle slabina LG, řeším to hbbTV, nebo reprízama, ale někdy se to prostě stane.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 4. 2020 10:07

Dobrý den, nahrávání řeším set top boxem za 600 Kč, nemusím řešit žádné kolize a nahrávku v případě potřeby zpracovávám v PC.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 3. 4. 2020 11:34

Nie je nad satelitny prijem k tomu nejake lepsie VU+ /napr. VU+ UNO 4k SE / s dvojtunerom k tomu TV s Androidom a mas takmer neobmedzene moznosti vsetkeho.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 13:06

Set top box na DVB-T2 mám, ale to je otrava s dalším DO a zmrveným Androidem.
Ten problém se satelitem, nebo IPTV, je v placení paušálu za to, co nechci. Platím si paušálem NETFLIX a to mi stačí.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 3. 4. 2020 14:27

tanguero:
a to já klidně terestriální vysílání zatracovat budu :)
doma můžu koukat na DVBT2, Freesat, SledováníTV, Netflix a přes KODI na Stream Cinema a to co leze z pozemního vysílání je (s výjimkou ČT) ze všeho jasně nejhorší

no a abych nebyl úplně OT, tak se vrátím k dotazu na PAP
další testování a opravdu to funguje tak, jak jsem psal: po volbě "více oken" se vlevo objeví právě sledovaný kanál a je se zvukem - pokud zvuk nechci, tak stiskem OK musím okna prohodit... prostě zvuk jede vždy z levého okna. no a taky je možné, že se to dá někde nastavit (?), ale já to nenašel a už s tím končím, neb to nepotřebuji :)
Dagy2:
možná bude rozdíl v tom, že máš jinou TV - chtělo by to upřesnit...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 4. 2020 14:58

leroj:
pokud mluvim o DVB-T2, tak samozřejmě jen o HD kanálech.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Sparky (novy) 3. 4. 2020 21:01

leroj píše:tanguero:
a to já klidně terestriální vysílání zatracovat budu :)
doma můžu koukat na DVBT2, Freesat, SledováníTV, Netflix a přes KODI na Stream Cinema a to co leze z pozemního vysílání je (s výjimkou ČT) ze všeho jasně nejhorší

no a abych nebyl úplně OT, tak se vrátím k dotazu na PAP
další testování a opravdu to funguje tak, jak jsem psal: po volbě "více oken" se vlevo objeví právě sledovaný kanál a je se zvukem - pokud zvuk nechci, tak stiskem OK musím okna prohodit... prostě zvuk jede vždy z levého okna. no a taky je možné, že se to dá někde nastavit (?), ale já to nenašel a už s tím končím, neb to nepotřebuji :)
Dagy2:
možná bude rozdíl v tom, že máš jinou TV - chtělo by to upřesnit...

Díky moc za vyzkoušení!!! Tak ten tvůj model co jsi psal (TX-FZ800E) je tady asi oficálně první potvrzený, který to takhle umí, tak ho dávám mezi horký kandidáty :tleskani

-- 3. 4. 2020 21:02 --

Dagy2 píše:Zrejme ten PIP (resp.PAP) nepoužívaš správne. Žiadny zvuk netreba tlmiť:
- pozerám vybratý program, napr. Prima
- začne reklama - stlačím PIP
- obraz Prima sa zmenší do rohu (u PIP) alebo na polovicu obrazovky (u PAP)
- hlavné okno teraz bude predposledne sledovaný program napr. CT1. Zvuk je z CT1 nie z Prima, kde teraz beží reklama !!!
- po uplynutí reklamy stlačím opäť PIP tlačítko, hlavným oknom sa opäť stane Prima a CT1 zmizne

používam to teraz keď som doma, pretože ráno je pásmo detektíviek a po 2-och príbehoch beží teleshoping a po ca 10min pokračuje opäť ďalší príbeh. Takže medzi tým pozerám na inom programe niečo iné. V EPG je totiž len pásmo detektíviek.

Díky za ten popis. Mohl bys prosím ještě napsat, jaký model té TV máš?

-- 3. 4. 2020 21:09 --

Jinak pokud by ještě někdo měl zkušenost s PIP/PAP na nějaké Philips OLED televizi, budu moc rád za sdílení (sám mam teď Philipsku a docela jsem si zvyknul na Ambilight, takže je ta značka trochu srdcovka).Díky moc!
Sparky (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panjo 19. 5. 2020 22:53

Přátelé, mám týden novou telku Panasonic TX-55GZ950E. Mám dotaz - jak se píše výše ohledně PAP, jak a kam /na jaké tlačítko/ dám tuto funkci. Já si ji najdu, ale není na jednom tlačítku, což je nepraktické.
Ještě jeden problémek řeším a to když dám do paměti nahrávání na večer a odjedu mimo, tak se program nahraje /tv prima/, ale je na začátku kus reklamy a na konci chybí kus filmu.
Jinak telka je bezva a koupi doporučuji.
panjo
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nadoba 20. 5. 2020 00:49

LG OLED55C9. Umí MultiView, což je PaP z tuneru, HDMI, aplikací. Neumí PaP ze satelitu a DVB/T2, z tuneru leze v jednu chvíli jen jeden signál. Totéž s nahráváním. Prostě budu dál používat satelitní set top box, který jsem chtěl vyhodit. Jinak skvělá televize, za tu malou obsírku to stojí.
Revox A700 - 720 - 722; Dual 1229 - 701 - 601
nadoba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 20. 5. 2020 09:17

panjo píše:Přátelé, mám týden novou telku Panasonic TX-55GZ950E. Mám dotaz - jak se píše výše ohledně PAP, jak a kam /na jaké tlačítko/ dám tuto funkci. Já si ji najdu, ale není na jednom tlačítku, což je nepraktické.
Ještě jeden problémek řeším a to když dám do paměti nahrávání na večer a odjedu mimo, tak se program nahraje /tv prima/, ale je na začátku kus reklamy a na konci chybí kus filmu.
Jinak telka je bezva a koupi doporučuji.
panjo

Funkce PaP se dá přiřadit na tlačítko MyApp na DO, případně na domovskou stránku v TV. Teď nejsem u TV, tak nevím, jestli to napíšu přesně, ale když najdeš funkci PaP v nabídce TV a kurzorovými tlačítky se dostaneš na ikonu, tak na DO zmáčkneš Option a tam si vybereš přiřazení na domovskou stránku anebo jako moje aplikace. Tento postup funguje obecně na všechny aplikace, jenom na tlačítku MyApp můžeš mít vždy jenom jednu.

K nahrávání nevím, nepoužívám to. Nicméně toto je obecný problém toho, že TV stanice (převážně komerční) nedodržují časový program. Jedině jestli se v TV dá ručně korigovat délka záznamu, tak posunout konec třeba o 15 minut, aby se pořad nahrál celý. Ale nevím, jestli to tato TV umí.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 20. 5. 2020 09:31

jen upřesnění:
spustíš APPS, najedeš na "Více oken" dáš Option, najedeš na "Přiřadit jako moje aplikace" a potvrdíš.
píšu to ale pro model F800, snad to bude stejné
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panjo 21. 5. 2020 17:08

díky za odpověď
p.
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panjo 21. 5. 2020 18:37

Zdravím vás ještě jednou, někde jsem četl, že po nahrávání na externí disk by se tento měl v zájmu co nejdelší jeho životnosti vypínat. Ovšem, když jej budu pokaždé vytahovat a vsouvat do TV, tak se USB port "vyčochtá", stává se u notebooků. Tak co s tím....

Děkuji, ještě jednou za radu, ano našel jsem si jak daný program pro nahrávání časově upravit, je to sice trochu složitější, ale co se dá dělat... škoda, že TV nahrává podle programu a nepozná sama on line dobu, kdy program skutečně začíná.

Pak ještě mám jeden dotaz, je v TV z nabízených aplikací /Netflix, Lepší TV, Voyo.cz a mnohé další/ něco užitečného, co by nám netahalo peníze z kapsy. /snad jedině Youtube/.
Děkuji všem za postřehy a rady...

Mějte prima zbytek dne..

panjo
panjo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 21. 5. 2020 19:07

S OLEDem hlavně spíš řeš UHD obsah, aby sis ho užil.

Škoda koupit UHD OLED a futrovat ho primárně vysíláním v max FHD.

Pokud ti nejsou šedé zóny nějak proti srsti, vyzjisti si, co je KODI a s tím spjaté lokální možnosti a třeba tě to potěší. Tam je to za cca 450 nebo 600 za rok (dle akce nebo standard ceny). Konkrétní název služby záměrně nejmenuji.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panjo 22. 5. 2020 21:36

Šedivka mi není proti strsti. Kodi jsem si chvíli studoval. Vskutku zajímavé. Ovšem ne každá Tv je s ním kompatibilní. Nevím, zda to víš, ale právě Panasonic nikoli. Dá se to řešit např. pomocí
Xiaomi Mi Tv Box S, což by bylo pro mne asi nejjednodušší. Možná to jde i jinak, ale to mi přišlo složitější, nejsem zdatný aiťák.
Zvážím onu investici.
Každopádně máš pravdu, že to co mi posílají terestricky na mou anténu je k pláči, myslím kvalitu obrazu a výše zmíněný Oled by zasloužil něco lepšího. Tak budu pátrat dál čím ho nasytím..
Dík za info...
panjo
panjo
Kolemjdoucí