65" pre nenarocneho uzivatela Philips vs LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 3. 2020 13:28

Pokud chcete IPS panel a nechcete 7304, loni jsem chvíli zkoušel LG UM7660 v 55", obraz byl v mírně osvětlené místnosti slušný, neměl bych s tím nějaký problém.
https://www.displayspecifications.com/en/model/53a61995
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 3. 2020 13:28

Kutil71 píše:Dobrý den,TCL65EP660 za ty prachy geniální ? Má dopočet mezisnímků, nemá. Tedy pro mě nepoužitelná, je to potřeba uvádět, protože podle svých zkušeností většina běžných lidí vyžaduje plynulý pohyb, jinak potom může přijít zklamání a dívat se na sekající se film, zvláště na velkém panelu je pro někoho utrpení. Pro mě hlavní kritérium při výběru TV - kvalitní dopočet mezisnímků, potom teprve zda VA či IPS... Je potřeba neustále zdůrazňovat, že úroveň dopočtu lze vhodně nastavit nebo zcela vypnout. Ale TV bez dopočtu - s tím nic neuděláte, plynulost obrazu nezlepšíte. Při velkém panelu bych se třeba podíval na 70" LG 70UM7450PLA, má VA panel, dopočet mezisnímků, magický ovladač … za pro mě přijatelnou cenu:
https://www.displayspecifications.com/en/model/e00718c3



Já jsem hater těch dopočtů. V mém okolí (zahrunuju i naprostý laiky) naprosto převažujou lidi, kteří nesnášejí tyto dopočty. Ani jsem jim nemusel nic naočkovávat, jak by si tu někdo mohl myslet. Pro mě je dobře, že to dopočet nemá, beztak bych ho vypnul jako první věc, co bych udělat po zapnutí TV.
OK, každej je jinej.

U filmu, když by všichni chtěli zvýšit jeho plynulost, tak už by to dělali samotní tvůrci v jiné snímkové kadenci a nepotřebovali by na to výrobce displejů. Kina taky nic nedopočítávají a lidi do nich hodí. Teď už tedy se do kin nechodí, ale to je jiná situace.

-- 30. 3. 2020 13:31 --

michalko58 - já mám ten Ambilight rád. U hodně tmavých filmů, posledně třeba Passengers, tak tam jsem ho ale radši vypnul. Ty vesmírné scény pak více vynikly v totální tmě, připadá mi (mám OLED).

-- 30. 3. 2020 13:34 --

Posun ve videu mi připadá naopak v pohodě. Moc tedy neposouvám :) ...prostě zapnu kodi, zapnu SC a koukám :)

-- 30. 3. 2020 13:35 --

Osobně bych šel pak do 70PUS7304 oproti tomu LG 70UM7450 v případě 70". Dopočet snímků má - já bych ho zfleku vypnul, ale je tam.

-- 30. 3. 2020 13:36 --

kvok píše:
Fuco1 píše: aktualne tam mam UE32H6200AK malej spunt, co si myslim ze je to IPS (ono to je aj 3D telka -pouzite 1x) a ta ma super pozorovacie uhly, a kvalita obrazu mi postacuje

Tolik ke strašení VA panelem. UE32H6200AK má VA panel.



Přesně tak :) ...Pěkně napsáno.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuco1 30. 3. 2020 13:37

kvok píše:
Fuco1 píše: aktualne tam mam UE32H6200AK malej spunt, co si myslim ze je to IPS (ono to je aj 3D telka -pouzite 1x) a ta ma super pozorovacie uhly, a kvalita obrazu mi postacuje

Tolik ke strašení VA panelem. UE32H6200AK má VA panel.


prosim ta kde si zistil ze to je VA panel? ja som to nikde nemohol najst.
Fuco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 3. 2020 13:40

Barva rámečku? Neřešit. Existují přelepky - paírové. Případně se dá použít obyčejná A4 a "zaseknout" ji při rámu, přikrýt jejím použitím displej a použít třeba sprej. Displej bude chráněn tím papírem, takže se nepotřísní, a barvu si jednoduše každej vybere dle libosti. Není to nijak složité.

Myslel jsem to tak, že stříbrný rámeček u 7304 nemusí být neřešitelná překážka při koupi.

-- 30. 3. 2020 13:43 --

Fuco1 píše:
kvok píše:
Fuco1 píše: aktualne tam mam UE32H6200AK malej spunt, co si myslim ze je to IPS (ono to je aj 3D telka -pouzite 1x) a ta ma super pozorovacie uhly, a kvalita obrazu mi postacuje

Tolik ke strašení VA panelem. UE32H6200AK má VA panel.


prosim ta kde si zistil ze to je VA panel? ja som to nikde nemohol najst.



6200 a 6270 byly VA tehdá ve všech svých rozměrech

-- 30. 3. 2020 13:52 --

jinak na notebooku mám taky IPS a kupodivu mi tam nevadí :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 3. 2020 13:53

indeshit:
Ať jste hater nebo ne. Pokud člověk objektivně doporučuje někomu nějakou TV, tak musí přece uvést plusy a mínusy té TV a nemožnost si zlepšit plynulost pohybujícího se obrazu je jednoznačně mínus. Potom ať se každý rozhodne sám, případně tu funkci vypne. Dopočet mezisnímků ale přece není jen o filmech, ale třeba i dokumentech, krátkých videí … Ale to už jsme tady stokrát probírali. V republice jsou určitě tisíce příznivců, tisíce odpůrců, ale drtivá většina lidí o tom nemá ani ponětí a dívá se na obraz, jak to dostali nastavené, případně jak jim to kdo nastavil, a to je většinou s dopočtem.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 3. 2020 14:10

Jednoznačně mínus to rozhodně není. Pro někoho možná. To by se dřív nedalo ani na TV koukat. Nicméně taková debata je k ničemu, řešilo se to tady mnohokrát. Udělejme anketu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuco1 30. 3. 2020 14:28

No tak som teraz behal okolo telky a pozeral tie pozorovacie uhly... ano uz to tam vidim ze farebnost je trochu ina z uhlov ale pre moj zrak je to akceptovatelne lebo to nevidim kym sa na to extra velmi nesustredim + special video na to robene...

toz dilema teda je:
Philips 65PUS6704
https://www.mall.cz/televizory/philips-65pus6704
(Vyhody: Ambilighty a cierny ram Nevyhody: IPS a slabsie parametre oproti 7304

Samsung UE65RU7092
https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue65ru7092
(Vyhody: VA,Cena Nevyhody: chyba Ambilight)

alebo
Philips 70pus730412
https://www.mall.cz/televizory/philips-70pus730412
(Vyhody: Ambilight Android,P5 CPU, VA, Nevyhody: strieborny ram, cena)

Uvidim ako sa bude cena menit, dnes maju na malle zlavu 20% na philipsy ale 70pus730412 maju vypredany... inac by som siel do neho
Fuco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 31. 3. 2020 07:24

indeshit:
to snad nemyslis vazne s tym sprejovanim ramceka :D

Fuco1:
Neviem ako ti to ponahla, ale tak trochu tusim, v momentalnej situacii ze TV pojdu s cenami dole. Hlavne modely 2019 a starsie. Olympiada ani ine TV lakadla tento rok uz nebudu a sklady treba vyprazdnit pre nove modely. Kopa ludi pride o pracu, tak nakup tv budu odkladat... :idea: Ale to je len moj neodborny odhad.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 3. 2020 07:31

michalko58: Proč ne :)
Když to šikovně zakryješ, abys nepotřísnil displej, tak můžeš udělat i umělecký dílo - puntíky, pruhy, všelicos. Airbrushem tak jako si někdo udělá nějakou grafiku na kolo, motorku nebo helmu. Když někdo není úplnej neumětel, tak by z toho mohl vyjít naopak stylový prvek.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuco1 31. 3. 2020 08:51

HA, tak sprejovat to urcite nebudem, to by dopadlo zle a to by som dusevne potom neuniesol.

surit ma to vobec nesuri... proste teraz som zacal vyberat televiziu, a zatial vyhrava philips 70pus730412 ale mam obavu ze uz je dopredaj a ma malle ho uz maju vypredany a dnes maju nan 20% zlavu tak by som ho bral takze budem asi musiet bud Samsung UE65RU7092 alebo pohladat este nieco ine...
Fuco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 31. 3. 2020 09:14

Dobrý den, já jsem kupoval Philips s ambilightem v exasoftu, loni v červnu tam doprodávali PUS7303 za nejlepší ceny v republice, přitom dávají 5 letou záruku. Kupoval jsem tam už více výrobků a spokojenost.
https://www.exasoft.cz/philips-70pus7304_d245098.html
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuco1 1. 4. 2020 14:33

Ja to holt musim kupovat cez Mall.cz som tam dostal darkovu kartu....
Fuco1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků