LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2020 15:44

messy: Já mám B9 a rozhodně nemám názor jako stani. Zatím jsem se nesetkal s jediným problémem, není nic co by mně vadilo, ovladač považuji za perfektní věc, která umožňuje rychlou orientaci v menu. Obraz je jak víno. Pravda já jsem přecházel z plazmy Panasonic, tak nemám srovnání např. s LCD Samsung.
Nastavení obrazu jsem provedl podle rtings.com
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 31. 3. 2020 16:02

martas38: Na rtings.com jsem byl jako první (ostatně ten link v recenzi zmiňuji).

Ano, obraz jako víno - přes HDMI HDR, souhlas. Přes TV vysílání, není to úplně nejlepší. Vím, program od programu je to jiné (teď samozřejmě nemám na mysli srovnání SD vs HD).
OK, o "magic" DO píši také, že jsou dva tábory, já patřím do toho druhého, ty do toho prvního. ;-)

Pokud ses nesetkal s problémem chybějících tlačítek na DO, nemožnost zvolit Oblíbené, "maštění" všech programů ze všech zdrojů při exportu dohromady, nemožnost mazání kanálů přímo v TV, Světelný senzor degradující obraz, nebo ne moc povedené informační menu, pak nevím... opravdu nevím.. :-l :hm To jsou totiž fakta, ne nějaké mé dojmy.
Naposledy upravil stani dne 1. 4. 2020 08:59, celkově upraveno 2
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 3. 2020 16:11

Světelný senzor jsem vypínal na plazmě a jako první vypnul i zde, takže s tím problém nemám. Bohužel u nás není kabelovka a satelit nemám, tak se mně kanály dohromady nemastí, takže o tom nevím a seřazení naladěných kanálů dle mého požadavku byla otázka pěti minut přímo na TV. Stejně je u nás TV nejvíc využívána k přehrávání filmů ve 4K HDR.
Na DO mně nic nechybí, jako rychlou volbu jsem si zadal dlouhá stisknutí číselných tlačítek a vyhovuje mně to.
Jak říkám, přešel jsem ze sedm let staré plazmy, takže mě před tím některé vymoženosti minuly.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pxtx 31. 3. 2020 17:03

Za mě ovladač skvělý, jednak s tím pohyblivým bodem přesně vím co dělám a druhak příjemným je i přenos signálu nevyžadující přímou viditelnost na TV. A popravdě zas tak dlouho si s ovladačem ve finále nehraji. :-)
Z kladů musím ještě přidat bezproblémové přehrávání všeho (zatím) z domácího NASu. Hlavně 4K HDR ripy s prostorovým zvukem jedou na 100%. Z tohoto důvodu jsem ani o jiné značce než LG neuvažoval. Plno lidí to na fórech řeší a bohužel třeba Samsung je v tomhle hodně špatný. Pro někoho je toto ale úplně zbytečný argument (rippy nepřehrává nebo má externí krabičku). Pro mě to byla priorita, plus HDMI 2.1 a z toho plynoucí výhody pro konzole a hraní z PC.
Ze záporů snad nedomyšlené zapojení LAN a antény trčící "do zdi" ale šlo to nakonec dát hodně natěsno také (s rohovýma koncovkama).
pxtx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 3. 2020 20:55

Dobrá práce na recenzi !!! Jednoznačně přínosný.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 1. 4. 2020 05:28

Dagy2 píše:Preto mnoho ľudí používa SAT/combo prijímače aby sa vyhli týmto krkolomným nastaveniam, EPG, komfort nahrávania a pod. a z LG si vychutnali len OLED.

Na nastavenie obrazu som 2x využil kalibráciu podľa flatpanelshd.com s maximálnou spokojnosťou. Mám LG z roku 2011 a to bolo prvé čo som urobil. Neskôr LG doplnil THX mod síce zakodovaný, ale dal sa pomocou servisného nastavenia aktivovať a je na 99% rovnaký ako kalibrácia z flatpanels.

Tak tos mě nasadil brouka do hlavy. :-)) Protože to by (vyjma Světelného senzoru) vyřešilo (možná?) všechny nedostatky této TV. Vážně budu přemýšlet o dokoupení nějakého comba boxu DVBT-2/DVB-C. Můžeš případně nějaký doporučit?
Editace: i když mě teď napadá, zda se dá nastavení obrazu udělat pro druhý vstup HDMI odlišně od toho prvního? .. Editace2: Pokud by to nešlo, pak by myslím šel zvolit jiný přednastavený obrazový profi (nastavení).

Tu kalibraci z flatpanelshd.com jsem právě našel, ozkouším ji.
Jak se prosím dostat do toho servisního modu a aktivovat THX mod?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 1. 4. 2020 16:58

Tak B9 dorazila. 65" je uz celkom kus :)

Smart remote mi celkom vyhovuje, skoda ze pouzivam Logitech Harmony :D.
Zvuk musim pochvalit, zacinam zvazovat ci beznu TV budem pustat cez domace kino alebo nie.
Praca s aplikaciami vyzera byt celkom boj, ale hadam si zvyknem.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 1. 4. 2020 22:56

To jakl ze lg za 2 roky (mam b7) nejak extremne vytunilo zvuk? Nebo je mega rozdiel mezi 55 a 65? Pretoze moja 55b7 ma zvuk tragicky...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 4. 2020 23:03

Ono asi bude záležet s čím ten zvuk TV srovnáváš. Já jedu výhradně přes Pioneera, protože TV sice nemá vyloženě špatný zvuk, ale přes velké repro je to úplně jiná liga.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 2. 4. 2020 00:35

K tv mam ONKYO HTX-22HDX.
Nehovorim, ze zvuk z TV sa tomu vyrovna, ale je celkom vyvazeny, dokonca pocut aj nejake basy. Na bezne vysielanie a serialy dostacujuce. Na hudbu a filmovy zazitok samozrejme nie.

55 a 65 ma podla mna rovnaku zakladnu.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 2. 4. 2020 16:49

Jo tak to jo... ja prave mam 55b7 (uz asi ne dlho, cekam na akci na 65b9) a zvuk na spravy a nejake nezmysly v tv ok, ale filmy/serialy to je utrpenie... a riesim ci av reciever a repro, alebo dam sancu sonis beam (do buducna plus 2kusy sonos one), nebo co...:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 3. 4. 2020 16:29

Protože už nelze aktualizovat úvodní příspěvek (recenzi), musím to udělat zde.

Aktualizace 3.4.2020

Takže jsem dospěl zatím (dle mě) k nejlepšímu nastavení pro TV vysílání:

Nastavení režimu obrazu: Expert (světlá místnost)
Nastavení poměru stran: originální, Pouze skenování: vypnuto nebo zapnuto
- tak tady nevím. Údajně má být zapnuto, ale loga stanic jsou pak nízko...
Úspora energie: vypnuto

Obraz AI: vypnuto (Algoritmus „hlubokého učení“ funguje jen, pokud je TV připojena k internetu)
SVĚTLO OLED: 53 – při plném denním světle, za šera 30, za úplné tmy 15
Kontrast: 83
Jas: 52
nebo 53, já mám 53
Ostrost: 10-13, já mám nyní 12
Barva: 48–50, já mám nyní 48
Odstín: 0

Ovládací prvky pro odborníky
Dynamický kontrast: vypnuto
Super rozlišení: vypnuto
Barevný rozsah: auto
Korekce gamma: 1.9
nebo 2.2 (nejlepší by bylo 2.0), já mám nyní 1.9

Vyvážení bílé (upozornění: toto nastavení je velmi individuální, záleží na konkrétním přístroji a světelných podmínkách)
Teplota barvy: Teplé 2 nebo Teplé 1, já mám nyní Teplé 1
Metoda: 2 body
Bod vysoká: Č: 5, Z: 0, M:0
Bod nízké : Č: 0, Z: 0, M:1
Použít pro všechny vstupy

Systém správy barev: vše 0
Použít pro všechny vstupy

Maximální jas: vypnuto

Možnosti obrazu
Redukce šumu: vypnuto
Redukce šumu MPEG: vypnuto
Jemná gradace: vypnuto
Úroveň černé: auto
Real Cinema: zapnuto
Optimalizace jasu podle rychlosti pohybu: vypnuto
TruMotion: vypnuto

Opět srovnání se Samsug: ten v černé a pozorovacích úhlech samozřejmě nemůže ani pomyslet na nějaké srovnání s LG, ale zase má o něco přirozenější obraz, zvláště u pleťových barev.
Ale už je obraz u LG u TV vysílání velmi dobrý, jen by to možná chtělo dostat se do servisního menu (zatím jsem nenašel jak, toto nefunguje), a zkusit udělat něco s gamma: u hodnoty 2.2 je obraz sice přirozenější ale tmavé scény už jsou moc tmavé, u hodnoty 1.9 jsou zase lépe vidět tmavší scény. Ideální by byla asi hodnota 2.0.

--------------------

A nastavení HDMI – HDR:

Nastavení režimu obrazu: Kino (Uživatelské)
Nastavení poměru stran: originální, Pouze skenování: auto
Úspora energie: vypnuto


Obraz AI: vypnuto (Algoritmus „hlubokého učení“ funguje jen, pokud je TV připojena k internetu)
SVĚTLO OLED: 90
Kontrast: 90
Jas: 52–54
, já mám nyní 54
Ostrost: 10-13, já mám nyní 12
Barva: 48–50, já mám nyní 48
Odstín: 0

Ovládací prvky pro odborníky
Dynamický kontrast: vypnuto

(pouze když se aktivuje HDR) – Mapování dynamických tonů: zapnuto
Super rozlišení: vypnuto
Barevný rozsah: auto
Korekce gamma: 1.9 (při aktivovaném HDR nelze měnit)

Vyvážení bílé (upozornění: toto nastavení je velmi individuální, záleží na konkrétním přístroji a světelných podmínkách)
Teplota barvy: Teplé 2 nebo Teplé 1, já mám nyní Teplé 1
Metoda: 2 body
Bod vysoká: Č: 0, Z: 0, M:0
Bod nízké : Č: 0, Z: 0, M:0

Systém správy barev: vše 0

Maximální jas: vysoký

Možnosti obrazu
Redukce šumu: vypnuto
Redukce šumu MPEG: vypnuto
Jemná gradace: vypnuto
Úroveň černé: nízká
nebo vysoká – tak tady mám dilema: pokud je nízká, je lepší obraz, ale v tmavých oblastech nejsou vidět detaily, je tam už moc „tma“, splývá to. Když je vysoká, tak je horší obraz, ale zase jsou dobře vidět detaily v tmavých oblastech. Zvolil jsem vysoká.
Real Cinema: zapnuto
Optimalizace jasu podle rychlosti pohybu: vypnuto
TruMotion: Uživatelské (De-Judder: 0, De-Blur: 10)
nebo vypnuto, já mám nyní Uživatelské
OLED Motion: vypnuto

-------------
Ještě, náhradní dálkové ovládání má navíc přímé tlačítko INFO (údaje o kanálu, časová osa pořadu, EPG popis pořadu).
Naposledy upravil stani dne 4. 4. 2020 07:55, celkově upraveno 20
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 3. 4. 2020 19:45

Nastavení poměru stran: originální Pouze skenování: vypnuto nebo zapnuto - ?.. - tak tady nevím. Údajně má být zapnuto, ale loga stanic jsou pak nízko...


Zapnnute znamena, ze TV neorezava obraz. Idealne pre konzolu alebo PC.
Pri TV vysielani je to v podstate jedno. Zalezi, ci chces vidiet komplet obraz alebo nie.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 3. 4. 2020 19:50

To nastavení popisuji přeci výhradně pro TV vysílání.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brouczech 4. 4. 2020 01:03

Ahoj, pres mesic mame doma sestru tve C9 - a to E9. Pri vyssi hlasitosti ( nad 20 ) je slyset jak sklo zezadu TV rezonuje a drnci. Mate to taky tak nebo jen problem u E9?
Brouczech
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků