LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nadoba 20. 5. 2020 17:10

Bylo to modulem, s novým chodí jak z praku.
nadoba
Junior

Odeslat příspěvekod riot182cz 20. 5. 2020 19:35

Kluci poridil jsem tuhle telku v 65 palcich a je to enonuno, ale mam dotaz. Mam si nechat krabici pro pripadnou reklamaci nebo jezdi servis domu?
riot182cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2020 19:49

Jednak samozřejmě na tak velké věci jezdí servis domů a za druhé už asi deset let nemusíš zboží reklamovat v původním obalu. To platí jen v případě eshopu, kdy vracíš zboží v dvoutýdenní lhůtě bez udání důvodu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2020 19:43

nadoba píše:Bylo to modulem, s novým chodí jak z praku.

Mohl jsi alespoň napsat přesné označení starého a nového modulu. Pro porovnání. Případně dát i link na oba dva.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nadoba 21. 5. 2020 20:00

OK. Na starý jsem dával odkaz na minulé stránce, je to tenhle: http://www.mascom.cz/DVBS/Modul/images/ ... TO-CI+.jpg. Nový je tenhle:
https://www.datart.cz/Rozhrani-EMOS-IRD ... -SMIT.html
nadoba
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 15. 9. 2020 09:23

Tony70 píše:messy :

No, to jsou opravdu zásadní věci, které jistě vyřeší všechny problémy, které výše popisuje uživatel stani ... ;-)

To ale jsou v dnešní době zásadní věci.Kupuji si novou PS5 a nové GK od Nvidie řady 3000.A zde jsou TV od LG o koňskou délku dále než Panasonic a další výrobci.Hra s G syncem a bez něj je jak jízda superbem vs fabie.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 9. 2020 09:33

Jako určitě za tohle LG patři velke plus včetně HDMI 2.1 u MR 2019. To, že u panasonicu je to marnost ještě pul bidy, ale udivuje mě, že sony tedy producent PS to ma na haku.

Jinak dnes na mě vyskočila nova aktualizace 04.80.15. Divne však je, že ani na oficilanich strankach LG nic o ni neni tedy ani se neda stahnout. A vlastně ani žadne informace na netu o tehle aktualizaci nejsou a to jsem koukal i na AVSForum, kde se vše vi dopředu. :hm
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robelles 1. 10. 2020 13:16

Ako čerstvý majiteľ oled LG sa chcem opýtať ako funguje čistenie panela. Riadi si to TV sama, alebo to treba spúšťať ručne. Ide mi o to, že som sa bavil so servisákom a ten mi tvrdil že tam sa nič automaticky nespúšťa. a na servise mal asi 80% televízorov LG /najhoršie sú na tom LG nanocell/. Ak má niekto danú problematiku zmáknutú rád by som sa dozvedel nejakú odpoveď. Bol by som nerád, aby som sa stal otrokom TV a sledoval si, kedy to mám čistiť. Ak je to pravda, tak sa netreba čudovať, že to do dvoch rokov odíde /to len pre info/.
No za ten obraz to stojí :-D .
robelles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 1. 10. 2020 14:19

Pokud jsi nijak nelaboroval s nastavením, tak si lg oledy pouští rychlý refreh pixelů automaticky po cca 4 hodinách provozu poté, co tv vypneš ovladačem. Přes menu tv si pak můžeš pustit refresh ručně, ale ten je výrazně intenzivnější (trvá několik desítek minut) a dává smysl až po delší době provozu nebo pokud pozoruješ nějaké výraznější zhoršení kvality obrazu. TV ti to sama doporučí po 2000 h provozu.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 10. 2020 15:19

Mám takový pocit, že to velké ručně spuštěné čištění se má dělat až si o ně TV řekne. Že u panelu který to nepotřebuje a je v dobré kondici je to spíš na škodu. Myslím o tom byla debata i někde tady.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 2. 10. 2020 06:59

Jo, to urcite. Poustet jen kdyz si rekne tv nebo je fakt neco spatne s obrazem.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2020 10:42

LG v jednom z návodů k novým OLEDům, kromě jiného, píše toto...

https://www.lg.com/cz/podpora/manualy?csSalesCode=OLED65B9SLA.AEU píše:Informace o funkcích na ochranu
před možnou dočasnou retencí
obrazu


• Televizory OLED od LG obsahují funkci zvanou Obnovovač pixelů,
která pomáhá zabránit dočasné retenci obrazu.

• Dosáhne-li celkový čas sledování televize 2 000 hodin nebo více
(to odpovídá pěti hodinám denně po dobu jednoho roku), bude
po vypnutí vašeho televizoru automaticky aktivován Obnovovač
pixelů. Při vypnutí televizoru se na obrazovce zobrazí upozornění
s informací, že dochází k aktivace Obnovovače pixelů. Tato funkce
bude aktivní po dobu jedné hodiny od vypnutí vašeho televizoru.
Těsně před dokončením procesu se v horní nebo spodní části
obrazovky může objevit vodorovná čára.

• Obnovovač pixelů můžete aktivovat i manuálně prostřednictvím
nabídky televizoru: → ( ) → [Obraz] → [Další
nastavení] → [Nastavení OLED panelu] → [Obnovovač pixelů].

• Pokaždé, když televizor sledujete déle než čtyři hodiny v kuse, se
Obnovovač pixelů po vypnutí televizoru automaticky aktivuje na
několik minut. (Poznámka: Obnovovač pixelů nebude aktivován
v případě, že k televizoru není připojen napájecí kabel nebo není
zapnutý hlavní vypínač.)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mekr 9. 11. 2020 16:16

Jde někomu nainstalovat posledni software 05.00.03 ? mě to dneska TV našla, ale instalace nejde dokončit, stahovat a instalovat pomoci USB se mi nechce a bojim se, aby se pak TV vůbec probrala po instalaci jestli má tento software nějaký problém.
mekr
Junior

Odeslat příspěvekod longie 9. 11. 2020 16:46

Pratele, co se tyce toho cisteni obrazu, tak jsem volal do LG a bylo me receno, ze jako vlastnik OLED panelu, co ma TV uz rok a jeste jsem nepustil rucne obnovovac pixelu, takze je uz nejvyssi cas to udelat. Ze uz to melo probehnout.
A ted babo rad co je pravda a komu verit.

Tady je jeste clanek k tomuto tematu.
A tam se radi poustet manualne.

https://www.televizniweb.cz/2018/08/vit ... udelat-vy/
longie
Junior

Odeslat příspěvekod mekr 9. 11. 2020 17:05

To obnovení ti TV nabídne sama, je tam nějaký interval kdy se ten obnovovač pixelu pustí sám, mě to naskočilo když jsem chtěl vypnout TV a musíš to nechat udělat, jina možnost není. Je to podle toho kolik má TV najeto hodin, nebo podle počtu zapnutí TV, já mam TV rok a už jedno obnovení takto proběhlo, je to asi 3 měsíce zpět, ručně bych to nepouštěl.
Naposledy upravil mekr dne 9. 11. 2020 17:10, celkově upraveno 1
mekr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků