LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majkom 12. 4. 2020 10:39

Nechapu... mam tedy jen b7, nic nenastavuju, senzor mam vypnuty a ked tam v noci pustim dv hdr content, nic mi oci nevypaluje
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 10:58

Hmm, třeba si to neuvědomuješ/nejsi na to citlivý.
Ale já to vnímám dost (a nebude to jen přechodem z LCD na OLED).

A jo, když si pouštím večer/v noci nějaký film přes HDMI/HDR, tak to nastavení 90 u SVĚTLO OLED také ty dvě hodiny vydržím.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2020 11:05

Já jsem u B9 udělal nastavení přesně podle rtings.com a taky s tím v noci nemám problém. Snad jen pouze v game modu u her v HDR trošku ano, ale jen když je úplně bílá pasáž, protože v tomto módu je obecně jas daleko vyšší, než u ostatních. Ale zatím to tak ponechávám, není to nic, co by mně nějak vadilo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 11:11

Nebavíme se o jasu, nýbrž o SVĚTLO OLED.
Nastavení podle rtings.com jsem (mezi prvními) zkoušel také, no ale... jak to diplomaticky říci.. :-D Zkus pro porovnání, to moje aktualizované nastavení. :-) Jde to velice snadno - U Expert tmavý si nech to z rtings.com, a nastav si u Expert světlý to moje, a můžeš porovnat pouhým přepnutím mezi oběma.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2020 11:24

To ale neřeší HDR, ne?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 11:27

Co "To" neřeší? Nerozumím..
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2020 11:30

No já jsem napsal, že je po tmě trošku moc jasný obraz v noci na xboxu a ty mě doporučuješ nastavovat Expert světlý.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 11:38

Asi si nerozumíme.. aha ty mluvíš čistě o Xboxu přes HDMI/HDR.
Já měl zase spíše na mysli TV vysílání. OK.
Ale v tom aktualizovaném nastavení mám i nastavení pro HDMI/HDR, tak si to můžeš vyzkoušet a porovnat s tím tvým doporučovaným rtings.com. Pozn.: HDMI/HDR nastavovat pouze v režimu Kino.

Jinak Expert světlý nebo Expert tmavý je jedno - to jsou pouze určitá přednastavení, které si pak nastavíš-doladíš sám (v konečném efektu může pak být tmavší obraz více u Expert světlý než u Expert tmavý.

Jinak, i když se zapne HDR, tak automaticky TV přebírá pouze gamma - to jediné pak (v HDR režimu) nelze nastavovat. Všechno ostatní (i při zapnutém HDR) můžeš regulovat: jas, kontrast, Světlo OLED, ..
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 13. 4. 2020 18:50

Jak se dostat do servisniho menu...

´

FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 13. 4. 2020 20:12

Obě videa znám, otázka ale je, zda se dá takto dostat do servisního menu i u současné C9.

Jinak Aktualizace 13.4. 2020:

včera jsem koukal přes HDMI na UHD HEVC HDR, a při nastaveném (v některých testech doporučeném) TruMotion: Uživatelské (De-Judder: 0, De-Blur: 10), se mě nezdály některé pohyby. Zajímavé je, že u jiného HD, UHD filmu se to nedělo. Takže jsem TruMotion vypnul, a pohyby byly pak OK.

Tudíž pro jakékoli nastavení je nejlepší TruMotion: vypnuto.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 14. 4. 2020 16:13

HDR - problém (nejen u LG).

Aneb opět v hlavní roli gamma.

Už jsem to pozoroval dříve, a i dostal na toto nějaký dotaz.

Proč jsou UHD HDR filmy všeobecně tmavší než ty v HD?

Výborně (až na poslední odstavec) to popisuje tento článek.
Z článku vyjímám: .. "První sledování Ultra HD filmu s aktivovanou HDR funkcí navodilo pocit nezvykle tmavého filmu." ... "Ukázalo se, že u jednotlivých televizorů se značně liší základní nastavení výrobce pro HDR funkci (u Sony byl obraz značně světlejší, u LG zase tmavší). Právě tato nepříliš šťastně zvolená původní nastavení způsobovala, že některé Ultra HD filmy vypadaly lépe s běžným dynamickým rozsahem než s HDR. Relativně nejlepší výsledky v „tovární“ podobě má Samsung."

Právě jsem si pustil Tenkrát v Hollywoodu, v UHD HDR a v "obyčejném" HD. Při scénách v interiéru, je UHD HDR oproti HD skoro nekoukatelný...
Někdo může namítnout, že by stačilo zvýšit jas, ale to nepomůže, dojde jen k degradaci obrazu.

Oproti tvrzení v posledním odstavci výše zmíněného článku, že gamma lze při zapnutém HDR korigovat, což právě že nelze, TV si dává pevné hodnoty gamma pro HDR, je to právě úroveň gamma, co způsobuje tmavý obraz. U LG zřejmě nastavena na nejvyšší hodnotu, což má za následek ten, že většina UHD filmů moc koukatelných není (obzvláště při převaze tmavých scén), a je lepší volit jejich verzi bez HDR (tedy "obyčejné" HD).

Jinak mám v kabelovce TV stanici NASA UHD (2160p), kde je právě absence HDR, a obraz je pěkný, není tmavý.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod miromen4 14. 4. 2020 18:32

No taky mi to, už přijde docela přitažene za vlasy. Koukal jsem na par ruznych testu včetně duelu a vlastně C9 je považovana za TOP koupi a nejen obrazově je stavěna na uroveň podstatně dražšich TV od Sony či Panasonic a to i včetně HDR. Jeden z recenzentu řekl, že rozdily obrazově se sice najdou u součastně obrazově nejlepšich TV, ale vesměs se jedna o vlasove rozdily, ktere se musi často bok po boku dvou TV vyloženě hledat nebo jde o rozdily za pomoci sond, ktere v realu budou těžce rozeznatelne.
A když je zde zmiňen DTEST tak zrovna v něm měli C9 o ktere napsali, že se muže pochlubit nejlepšim obrazem s jakym se dosud pracovnici v laboratoři setkali.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod miromen4 14. 4. 2020 18:48

No takhle. Z toho co pišeš a to co jsem nakoukal z ruznych recenzi ať, už od povolanějšich či těch meně povolanych a měli možnost mit vic TV na zkoušku nebo pravě několik TV bok po boku mi přijde, že si měl větši očekavani než to co jsou ti schopny dnešni TV nabidnout. Evidentně jsou nějake hranice a už to bude spiš o subjektivnim vnimani. Takže s nakupem jine TV bys byl spokojenějši a nebo taky naopak.
Jinak stižnosti a nařky najdeš prakticky na vše takže i v připadě nakupu jine TV bys rozhodně narazil na ruzne stižnosti majitelu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků