LG OLED C9 [mini recenze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stani 6. 4. 2020 12:51

Pánové, byl bych rád, kdyby se zachovalo původní téma tohoto vlákna. Což si takhle založit samostatné vlákno o tom TechniSat Sonata?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HLUČÍN 6. 4. 2020 20:55

Zvládne to hrat od rana do večera..přes satelit
HLUČÍN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 7. 4. 2020 09:21

Hlučín: ta tvoje plasma je HD-ready 1366x708. OLED zvládne taky hrát od rána do večera, ale s dobrým signálem tu plasmu strčí do kapsy. Já měl dřív Panáka plasmu 42, HD-ready, váhal jsem se změnou, LCD jsem nechtěl, pořád si myslím, že i stará plasma je obrazově lepší než LCD, ve stejném rozlišení, pokud jde o kontrast, podání barev, latenci pixelu.. Nakonec jsem ji vyměnil za OLED LG55C8 a jsem spokojený.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2020 10:00

tanguero: Naprosto stejná zkušenost. Přešel jsem z 42" plazmy Panáka na OLED LG65B9 a je to někde naprosto jinde. Řekl bych jiný vesmír.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 7. 4. 2020 15:14

Pripajam sa. Mal som asi 5 plaziem, Top 100HZ LCD SONY a teraz OLED 55EG9A7 a obrazove,
je to to najlepsie co som mal. Pocitove to vnimam tak...ako keby niekto "odlepil" foliu z obrazovky.... :oops:
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 7. 4. 2020 18:36

Diagnostické (skryté) menu.

Jiné menu: 4x za sebou zmáčknout tlačítko MUTE.

Údajně do servisního menu se lze dostat přes servisní DO.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 4. 2020 21:12

Hlavně tam něco povrtej, ať máš máš důvod volat servis.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 11. 4. 2020 21:55

stani píše:Protože už nelze aktualizovat úvodní příspěvek (recenzi), musím to udělat zde.

Aktualizace 3.4.2020

Takže jsem dospěl zatím (dle mě) k nejlepšímu nastavení pro TV vysílání:

Nastavení režimu obrazu: Expert (světlá místnost)
Nastavení poměru stran: originální, Pouze skenování: vypnuto nebo zapnuto
- tak tady nevím. Údajně má být zapnuto, ale loga stanic jsou pak nízko...
Úspora energie: vypnuto

Obraz AI: vypnuto (Algoritmus „hlubokého učení“ funguje jen, pokud je TV připojena k internetu)
SVĚTLO OLED: 53 – při plném denním světle, za šera 30, za úplné tmy 15
Kontrast: 83
Jas: 52
nebo 53, já mám 53
Ostrost: 10-13, já mám nyní 12
Barva: 48–50, já mám nyní 48
Odstín: 0

Ovládací prvky pro odborníky
Dynamický kontrast: vypnuto
Super rozlišení: vypnuto
Barevný rozsah: auto
Korekce gamma: 1.9
nebo 2.2 (nejlepší by bylo 2.0), já mám nyní 1.9

Vyvážení bílé (upozornění: toto nastavení je velmi individuální, záleží na konkrétním přístroji a světelných podmínkách)
Teplota barvy: Teplé 2 nebo Teplé 1, já mám nyní Teplé 1
Metoda: 2 body
Bod vysoká: Č: 5, Z: 0, M:0
Bod nízké : Č: 0, Z: 0, M:1
Použít pro všechny vstupy

Systém správy barev: vše 0
Použít pro všechny vstupy

Maximální jas: vypnuto

Možnosti obrazu
Redukce šumu: vypnuto
Redukce šumu MPEG: vypnuto
Jemná gradace: vypnuto
Úroveň černé: auto
Real Cinema: zapnuto
Optimalizace jasu podle rychlosti pohybu: vypnuto
TruMotion: vypnuto

Opět srovnání se Samsug: ten v černé a pozorovacích úhlech samozřejmě nemůže ani pomyslet na nějaké srovnání s LG, ale zase má o něco přirozenější obraz, zvláště u pleťových barev.
Ale už je obraz u LG u TV vysílání velmi dobrý, jen by to možná chtělo dostat se do servisního menu (zatím jsem nenašel jak, toto nefunguje), a zkusit udělat něco s gamma: u hodnoty 2.2 je obraz sice přirozenější ale tmavé scény už jsou moc tmavé, u hodnoty 1.9 jsou zase lépe vidět tmavší scény. Ideální by byla asi hodnota 2.0.

--------------------

A nastavení HDMI – HDR:

Nastavení režimu obrazu: Kino (Uživatelské)
Nastavení poměru stran: originální, Pouze skenování: auto
Úspora energie: vypnuto


Obraz AI: vypnuto (Algoritmus „hlubokého učení“ funguje jen, pokud je TV připojena k internetu)
SVĚTLO OLED: 90
Kontrast: 90
Jas: 52–54
, já mám nyní 54
Ostrost: 10-13, já mám nyní 12
Barva: 48–50, já mám nyní 48
Odstín: 0

Ovládací prvky pro odborníky
Dynamický kontrast: vypnuto

(pouze když se aktivuje HDR) – Mapování dynamických tonů: zapnuto
Super rozlišení: vypnuto
Barevný rozsah: auto
Korekce gamma: 1.9 (při aktivovaném HDR nelze měnit)

Vyvážení bílé (upozornění: toto nastavení je velmi individuální, záleží na konkrétním přístroji a světelných podmínkách)
Teplota barvy: Teplé 2 nebo Teplé 1, já mám nyní Teplé 1
Metoda: 2 body
Bod vysoká: Č: 0, Z: 0, M:0
Bod nízké : Č: 0, Z: 0, M:0

Systém správy barev: vše 0

Maximální jas: vysoký

Možnosti obrazu
Redukce šumu: vypnuto
Redukce šumu MPEG: vypnuto
Jemná gradace: vypnuto
Úroveň černé: nízká
nebo vysoká – tak tady mám dilema: pokud je nízká, je lepší obraz, ale v tmavých oblastech nejsou vidět detaily, je tam už moc „tma“, splývá to. Když je vysoká, tak je horší obraz, ale zase jsou dobře vidět detaily v tmavých oblastech. Zvolil jsem vysoká.
Real Cinema: zapnuto
Optimalizace jasu podle rychlosti pohybu: vypnuto
TruMotion: Uživatelské (De-Judder: 0, De-Blur: 10)
nebo vypnuto, já mám nyní Uživatelské
OLED Motion: vypnuto

-------------
Ještě, náhradní dálkové ovládání má navíc přímé tlačítko INFO (údaje o kanálu, časová osa pořadu, EPG popis pořadu).

SVĚTLO OLED: 53; 30; 15 ma znamenat co konkretně ? To jako je potřeba manualně nastavovat respektivě C9 nema světelne čidlo ?
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 05:32

Samozřejmě TV má světelné čidlo, ale to bohužel nereguluje pouze SVĚTLO OLED, degraduje obraz, popisuji to přeci v té úvodní recenzi.

Panel jako takový je výborné zobrazovadlo, a dle výše uvedeného aktualizovaného nastavení jsem dosáhl poměrně slušný obraz, nicméně má na víc, jen kdyby byla možnost lepšího nastavení.

Tou první věcí je nastavení gamma: chybí 2.0. Díval jsem se do poznámek k mému starému Samsungu, a tam jsem měl všude nastaveno gamma na 2.0, protože to je ideální hodnota. Tady je možnost 1.9 pak až 2.2 a 2.4. Někdo si může říci, že ta desetina přeci nemůže hrát až takovou roli, ale hraje, velkou.

Druhou věcí je Úroveň černé: tady je buď nemožnost regulace - auto (u TV vysílání), nebo nízká/vysoká u HDMI. Opět, ideální by byla možnost regulace u všech zdrojů a to mezi nízká a vysoká, odhaduji tak 60% vysoké.

A třetí věcí je Úspora energie (Světelné čidlo): ideální by bylo, kdyby regulovalo pouze SVĚTLO OLED, a to ještě s možností uživatelského nastavení hodnoty (např. od 15 do 45) a navíc s možností tuto regulaci omezit pouze na TV vysílání, u obrazu z externích zdrojů (HDMI, USB) vypnout Úsporu energie a nastavit si u SVĚTLO OLED vlastní hodnotu.

Pak by to byla ideální TV, co se zobrazení týče.
Naposledy upravil stani dne 12. 4. 2020 10:14, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 4. 2020 08:17

Vim, že si to v uvodu psal, ale jsem nad tim dumal a ne uplně chapal. Teď jak si to popsal tak jsem uplně v obraze. A to manualni nastavovani hodnot u SVĚTLO OLED během dne dle potřeb neni zrovna něco co by se mi libilo.
No ja mam prakticky shodnou TV Samsung jako jsi měl ty, ktere předchazel opět TV Samsung. A oba ty Samsungy maji velice dobre možnosti nastaveni pravě toho světelneho čidla a to tak jak vlastně popisuješ, že se daji nastavit mezni hodnoty což určitě viš.
Nemam sice s OLED nějake podrobnějši zkušenosti u TV, ale nemuže byt ta větši degradace obrazu zpusobena světelnym čidlem tim, že jde o jinou technologii ? Přeci jen LED ma podsviceni a OLED ne. To, že nema podrobnějši nastaveni je holt škoda.
A jak pišeš neznam sice tuhl LG TV, ale zřejmě je škoda, že to podrobnějši nastaveni neni ani jinde. Mimochodem i ja mam na tom součastnem Samsung TV Gamma na hodnotě 2.0.
A chtěl bych se tě ještě zeptat na jednu věc. Zaznamenal si nějaky větši rozdil v odrazivosti panelu oproti předchozimu Samsungu ? Mam za to, že OLED jsou obecně větši jak se řika zrcadla, ale u LG C9 jsem v testech četl, že odrazivost je ne nizke urovni a je na tom dokonce lepe než řada LED/QLED TV.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 08:54

Ano, píši to v úvodní recenzi: V tomto obě TV pracují zřejmě na odlišném principu. Domnívám se (možná mylně), že světelné čidlo reguluje nejen Světlo OLED, ale asi i jas (možná i gamma, kontrast, úroveň černé, nastavení bílé).
Já nyní nastavuji SVĚTLO OLED opravdu ručně (u TV vysílání), během dne až do noci: cca 45 - 30 - 15.

Co jsem četl v jiných recenzích - nastaveních, tak tam je prostě světelný senzor zcela vypnut, a pevně nastaveno SVĚTLO OLED - ovšem vždy na vyšší hodnotu než používám já. Je to prosté: ani v jedné recenzi jsem se nedočetl testování na TV vysílání (a třeba i v SD vysílání), nebo jen zcela okrajově. Všichni testují a nastavují přes HDMI, kde úroveň SVĚTLO OLED je samozřejmě vyšší. Ale i tak, koukat celý večer a v noci např. na doporučovanou hodnotu 60, se prostě nedá.

Jasně, gamma 2.0 je nejlepší.

Odrazivost panelu oproti předchozímu Samsungu se mě zdá o něco menší.

Jinak, jak již také píši, obraz přes HDMI/HDR je na velmi dobré úrovni (lepší jak ze Samsung), zřejmě je to také tím, že např. u HDR se gamma nastavuje automaticky ze zdroje.
Naposledy upravil stani dne 12. 4. 2020 11:07, celkově upraveno 6
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 4. 2020 09:35

Ach jo. No ja zvažuji tuhle TV pravě jako nahradu jen v 65", ktera se da teď v Datart pořidit něco pod 46tkč. Sice doma neni druha polovička k tomu nakloněna, ale to je muj boj. :D
No po tvych poznatcich jsem dost na važkach a to, už jsou u mě menši obavy z OLED techologie jako takove, každopadně si važim tvych poznatku. Velkou škodou je, že součastna situace znemožňuje si tuhle TV, alespoň častečně prověřit někde na prodejně. No ještě jednou dik.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 10:11

No, na prodejně TV vysílání asi moc neprověříš.
Jinak není moc volby, původně jsem uvažoval také o Samsung (proč ne, píši hned v úvodu mé recenze).

Takže platí (alespoň u mě), co jsem napsal na konci recenze: "ještě jsem zapomněl na celkové hodnocení. Ano, jsem s touto TV (až na dílčí věci) spokojen, ve své (cenové) kategorii bude asi momentálně to nejlepší, a mohu ji doporučit."

Ale jinak, kdyby dostal tento panel "do ruky" Samsung, věřím, že by to byla perfektní TV.
Protože ty základní věci co popisuji, jsou v pohodě řešitelné.
Naposledy upravil stani dne 12. 4. 2020 10:44, celkově upraveno 4
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 4. 2020 10:29

Samozřejmě i to beru v potaz a tato TV je pro mě i tak stale lakadlem. Pro mě je bonus i HDMI 2.1 nebo podpora A/V formatu což je třeba věc, kterou Samsung zařizl např. DTS.
Dalši věci je to, že ja mam TV vysilani od poskytovatele, tzn STB tedy přes HDMI takže je šance, že by čast necnosti mohla byt eliminovana. Nejvic mě trapi to světelne čidlo a je fakt, že zrovna tohle bych si na prodejně jednoduše neprověřil. Ručně by se mi určitě nechtělo nic nastavovat a to prakticky každy den provozu TV.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 12. 4. 2020 10:35

No, pokud nechceš v noci ve tmě, aby ti to "vypalovalo oči", anebo ses díval na hnusný obraz, tak nastavovat SVĚTLO OLED budeš muset ručně, jiná možnost není. :-(
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků