65' TV kolem 40tis - LG OLED65B9 nebo?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod J4rr1N 5. 4. 2020 18:50

Ahoj.. Rad bych poridil novou televizi a chapu to tak, ze ted je idealni obdobi. Moc se v tom neorientuju a tak sem "na prase" sel na rting.com a proste vzal tu nejlepsi co uvadi :D Z toho co pisou by mi mohla vyvhovovat.

Jak bude pouzivana - 3-5 hodin denne. Krmit ji bude Netflix, PS4 a pozdeji PS5, stazeny filmy a serialy a TV sport, prevazne am.fotbal, formule a UFC (pokud se jeste nekdy budou vysilat :D ) Pomer se bude lisit, odvisle od toho co me zrovna "pohlti".. :)

Umisteni bude v mym pokoji o rozmerech 3,5x3,6m, koukat budu asi z 2,5m, povetsinou bude mistnost tmava, jsem spis vecerni/nocni koukac. Neni to tak ze bych ji mel zapnutou pres den "pro rodinu". Proste po praci/sportu ulehnu do postele a hraju/koukam.

Z toho co jsem cetl, pozorovaci uhly neresim, budu ji mit proste pred sebou. Ze neumi tak "svitit" by tim ze mam vicemene porad zatazeno nebo koukam v noci taky nemuselo tak vadit. Hruzu mam z burn in, preci jenom se muze stat ze budu hrat spoustu hodin v kuse jednu hru, ale neni to tak ze bych 5 hodin denne hral Fortnite, ale spis udelam 80 hodin v The Last of Us a jdu dal. Nicmene po tu dobu se ty prvky na obrazovce budou vyskytovat porad na stejnym miste. Co jsem cetl, tak pokud to clovek nechava pekne pravidelne "vycistit" ty diody, ze by problem byt nemel. Co se mi nelibi jeste ze "out of the box" udajne neni moc dobre nakalibrovana. Ja muzu akorat tak nasledovat rad na odobrnych webech, ale vysledek nemusi byt 100% a nejspis ani nebude. Uzivatelsky rozhrani je mi asi uplne ukradeny, kanaly defacto pri sledovani neprepinam.

Naopak se mi libi ze dost vychazi vstric co se tyce hrani, HDMI 2.1, Freesync a jeste cosi.. :D Input lag je mi jedno, hraju pribehovy singleplayer hry..

Takze by me zajimaly nejake alternativy, QLED od Samsungu se mi moc nelibi, to vyvazeni cerne nebo jak se tomu rika (to ze to vypada jak kdyby nekdo zezadu svitil baterkou) je oproti OLED hrozny a ja co ted mam nejakej Hisense 2 roky starej a tenhle "efekt" musim koukat kazdej den, sem zjistil ze sem na to dost alergickej :D Samozrjeme premyslim o C9, ale to je zase moc tisic navic. Je nejakej zasadni duvod proc tuto televizi nebrat a porozhlidnout se jinde? Pripadne kde :)

A jeste otazka, mam cekat s koupi, pujdou ceny jeste dolu, nebo uz zustanou vicemene takhle? (cimz bych teoreticky mohl dosahnout i na tu C9)

Diky za pripadne nazory..
J4rr1N
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 5. 4. 2020 19:37

Obvykle jsou ceny lg oled nejniz cerven/cervenec. Netusim co s tim udela corona..
B9 je na tvoje pouziti asi top
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 4. 2020 19:40

Předpokládám, že s tím hodně brzy něco udělá slabá koruna.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 5. 4. 2020 19:55

B9 je skvělá volba a jak píše martas38, kurz koruny může cenu vyhnat nahoru, takže bych nečekal.
Co se týče burn-in, ty ale sám ten kompenzační cyklus nespouštěj, ten hlavní se spouští sám a nemusíš to řešit, ten co je v menu se má používat minimálně (maximálně jednou do roka).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J4rr1N 5. 4. 2020 20:17

Ve smyslu že půjdou ceny nahoru i těch kusů který jsou teď skladem? Nevím jak se projeví slabá koruna při cenotvorbě věcí který obchody už mají skladem.. :)

Jinak díky za upozornění na ten kompenzační cyklus. V plánu sem to neměl, ale dobrý vědět.. :)

Díky!
J4rr1N
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 5. 4. 2020 20:35

Tak obchody urcite nemaji skladem Tv na 3 mesice dopredu. Takze se ta cena klidne muze zmenit.
Tu tvoji Lg maji dneska v LG shopu za 42k. Coz je fajn cena.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 5. 4. 2020 20:36

Třeba mobily od Samsungu vyletěly okamžitě
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J4rr1N 5. 4. 2020 20:58

Zafata píše:Tak obchody urcite nemaji skladem Tv na 3 mesice dopredu. Takze se ta cena klidne muze zmenit.
Tu tvoji Lg maji dneska v LG shopu za 42k. Coz je fajn cena.


No to zajisté ne, ale nějaký kusy přece určitě ano. Jinak o té ceně vím, ale bohužel musím počkat na výplatu :D
J4rr1N
Junior

Odeslat příspěvekod Hakec 13. 4. 2020 08:01

LG65B9 aktuálně u Electroworldu za 38 tis. + 10% zpět na věrnostní kartu. Jen ji nemají skladem.
Hakec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J4rr1N 14. 4. 2020 14:05

Diky za upozorneni.. Diky te 15% sleve sem dosahl na LG65C9, takze naprosto dokonaly.. Diky!
J4rr1N
Junior

Odeslat příspěvekod Quapor2 20. 4. 2020 09:48

Kto uvazuje o ps5, urcite c9, b9 ma v tomto smere obmedzenia, a to starsi procesor a7

"
In case anyone weren't aware LG has confirmed the the maximum resolution supported for HDR is 4K 60Hz on the B9. The Alpha 7 gen 2 chipset does not support HDR at 4K 120Hz only in SDR 4K 120Hz.

This applies to only high end gaming like on a PC or possible next gen console if they do 4K 120hz HDR over HDMI 2.1, you still get 4K 60Hz HDR out.

Limitation does not apply to the C9/E9/Z9."
Quapor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 20. 4. 2020 11:04

To ze ps5 alebo xbox series x pobezi v 4k a 120Hz, tomu nemoze nik uplne verit, ze ne:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 20. 4. 2020 11:49

HW moznosti na to bezpochyby budou, realita u her ale tak optimalni nebude ;) 4k 120hz bych fakt nebral jako dogma, spise naopak
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 20. 4. 2020 13:41

Ani nepobezi, mozno par hier ale aj to pochybujem 120hz bude pre fullHD a 4k na 60hz,takto to bude u xbox novej generacie na 95%,ved o tom vravel samotný xbox kanal na YouTube
Maxpayne2019
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků