65 QLED vs 55 OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo_111 7. 4. 2020 22:52

Ahoj,

vyberam zase po 5r telku - momentalne mam LG42 652F (IPS,100hz panel), je cas na upgrade. Forum som presiel a nieco predvybral, ale neviem sa samozrejme rozhodnut. Vsetky info su len cerpane kedze to nemam kde vidiet a recenzenti tomu aj tak rozumeju viac :)

content: hlavne Netflix, (stiahnute) filmy (USB/network), konzolu nemam/nehram. Ak by som potreboval nieco extra mozem rozbehat Kodi na Raspberry PI, tv vysielanie nepozeram
budget : mentalne max ~ 30k
system: je mi to asi jedno, podvedomu nedoveru mam k Saphi

pochopil som ze preferujem VA panel a nie IPS (je pravda ze cierne na aktualnom nie je cierne), pozeram vacsinou vecer, viacmenej zpriama.

miestnost: 4m, tzn pozorovacia vzdialenost nieco medzi 3.5 a 4m
velkost : zatial sa priklanam k 65k qled na ukor 55 oled, mam ale miernu obavu, ze to bude overkill (viz photo) - nie tak co sa tyka vzdialenosti, ale ako tak velky cierny panel bude posobit v miestnosti..nalepeny je 55/65 panelsize.
https://www.dropbox.com/s/kcjlxvfhpofy236/tv1.jpg?dl=0

kandidati:
samsung QE65Q60r - cca 24k, qled, edge led
samsung QE65Q70r- cca 31k, qled, direct led -> je tych 7k naviac citit, stoji to za to? Podla recenzii a reviews (rtings apod) je ten vyssi model lepsia telka, porovnat nemam kde

Ak by som sa 'uskromnil' vo velkosti, v budgete je napriklad:
Philips 55oled754 - 25k v Datarte, nema android, ma ambilight (netusim ci by som vyuzival), saphi
LG OLED55B9PLA -28k, LG system mi docela vyhovuje

Dik za rady, pochopil som, ze teraz zacnu vychadzat nove modely (napr QE65Q70T je uz 'len' edge led a stoji 50k, QE65Q80T je direct led a stoji 56k/40k v 'akcii) takze cenovo rozumne je asi dobre vybrat z toho, co sa dopredava. Videl som aj tip na Sony (9005?) ale to je 35k, takisto 65ky oled su proste mimo budget (40k za phillips 754 a 45k za B9). Pripadne tipy na ine modely su vitane, pozeral som aj nejake TLC qled ale na tie nove modely nie su este recenzie.
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 8. 4. 2020 08:18

Pokud netrváš na velikosti 65, tak určitě LG OLED55B9, QLED je pořád jen vylepšená LCD.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 4. 2020 11:42

Nejlépe OLED 65 :)
55 je fakt málo - zejména na film, který má filmové pruhy tj. obraz je menší než samotná plocha displeje.

U Samsungu jsou nové modely posunuté = Q70T je na úrovni loňské Q60R.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 11:49

Před nedávnem jsem stál před podobným výběrem. Byl jsem rozhodnut koupit LCD 55. Když jsem začal chodit po obchodech, okamžitě bylo rozhodnuto, že to bude OLED 55. Po pár konzultacích na různých fórech už bylo jasné, že to bude LG OLED65B9 a rozhodně nelituji peněz, ani velikosti úhlopříčky. Taky jsem měl trochu strach z velikosti, ale na pozorovací vzdálenost 2,5-3m je to ideální velikost a klidně bych si dokázal představit i 70 palců, na uváděné 3,5-4m určitě.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 8. 4. 2020 12:08

Na uvedenou vzdálenost je rozhodně nejlepší 65" obrazovka. Oled je jistě technologicky nejvyspělejší, pokud oželíš Android, tak ten Philips je obrazově skvělý. Zkus se však také podívat na Sony Bravia KD-65XF9005, kterážto stojí také za zvážení. Stále má vynikající poměr cen/kvalita, přestože je to LCD.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, MA Silver 8; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 12:34

martas38 píše:Před nedávnem jsem stál před podobným výběrem. Byl jsem rozhodnut koupit LCD 55. Když jsem začal chodit po obchodech, okamžitě bylo rozhodnuto, že to bude OLED 55. Po pár konzultacích na různých fórech už bylo jasné, že to bude LG OLED65B9 a rozhodně nelituji peněz, ani velikosti úhlopříčky. Taky jsem měl trochu strach z velikosti, ale na pozorovací vzdálenost 2,5-3m je to ideální velikost a klidně bych si dokázal představit i 70 palců, na uváděné 3,5-4m určitě.

:-D no tak tam sa prave nechcem dostat O:-)

Dakujem pekne za rady. Ta sony je uz za 35k (vs 30.5k na 65'' 70r) co tiez nie je zanedbatelne, podobnou logikou by som uz mohol uvazovat o 65'' phillips 754 (za 40k), tam ale ist fakt nechcem.

Dobra poznamka na ten film a cierne pruhy. Ako uplne jednoducho by to rozseklo ich obe vidiet napr v Alze, to sa ale minimalne do konca dubna predpokladam nebude dat realizovat.

Objednavat obe a jednu vracat mi zase pride trochu logisticky narocne (nejak predpokladam ze 65ku v krabici od hatchbacku mozno ani nenarvem) + predsa len predajca ma potom rozbalenu telku a nejaku skodu :/

cenovo to je tiez zaujimave rozhodovanie:
low cost verzia : 55 oled phillips (25k) vs 65 qled Q60r (24k)
full budget : 55 oled LG (28k) vs 65 qled Q70r

v ramci budgetu ak sa priklonim k 65 to teda vidim na Q70r

bola by moznost pockat kym otvoria predajne, to uz ale napr Q70r moze byt vypredana?

edit: pozeral som a panel v mojej aktualnej telke ma contrast 1200:1 (Direct led), takze cokolvek z vyberu bude asi celkom zlepsenie :)
Naposledy upravil tomo_111 dne 8. 4. 2020 12:47, celkově upraveno 1
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 12:40

Já jsem si TV 65 nechal dovézt. Je to hodně velký, sám bych to ani nevynesl do patra.

Android v TV snad až na možnost mít Kodi přímo v TV spíš nevýhoda. Pomalost systému, doba přepínání programů, tady je fórum plné záseků právě u Sony Bravia KD-65XF9005. Problémy po aktualizacích. Asi lépe ho nemít podle mě.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 12:53

ano urcite doviezt, myslel som logistiku ked potom jednu budem vracat :-)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 8. 4. 2020 12:54

No, pokud se na to opravdu budeš koukat ze 4m, tak jdi do 65. Já to mám tak, že mám gauč od TV 3m a když chci blíž, tak si sednu do křesla, které je 2.5m od TV s možností si ho přisunout i blíž. Úhlopříčka mi tudíž vyhovuje a když jsem já kupoval, tak sehnat 65 OLED pod 50k bylo nemyslitelné a můj strop byl 40k. Ty musíš volit mezi kvalitou obrazu a velikostí, při podobné ceně. Většina dá přednost velikosti a protože netuší, co OLED umí a vlastně nic jiného než LCD ani neznají, tak jsou spokojeni.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 13:01

suhlas, rozhodnut velkost je zaklad a potom hladat to naj v ramci obmedzenia rozpoctu. Ja si ale uvdeomujem vyhody OLEDU a prave preto ma to laka (a preto som zacal uvazovat aj o 55ke), tento trh tv je skvely pre nerozhodnych ludi :-))
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 13:01

Jak říkám, lepší došetřit. Barvy, pozorovací úhly, ostrost obrazu, to je s LCD nesrovnatelné.

-- 8. 4. 2020 12:04 --

Ještě bych upozornil, že koruna padá, ceny poletí nahoru.
Tady je starší model B8 za obstojnou cenu:
http://www.apollo-obr.cz/lg-oled65b8/1552999860-92

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 14:02

Dik, nejde nejak o 'dosetrenie'ale skor kolko si clovek nastavi ze za nieco chce utratit/aky to ma prenho mezni uzitek :)

Ten typ na B8 je slusny :!: , mam ale vacsiu doveru k vacsim/znamejsim predajcom (co sa tyka pripadnej vymeny/zaruky/problemov atd)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 14:07

Mám takový pocit, že minimálně první rok to jde řešit přímo s LG, protože to stejně přijede řešit technik k tobě. Ona ta manipulace při tom tenoučkém displeji není žádná sranda. Když jsme to se ženou věšeli na zeď trnul jsem hrůzou, abychom to nepoškodili.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 8. 4. 2020 14:51

B8 je panel, ktery se prodaval do poloviny minuleho roku. Asi bych do toho nešel, může to být něco, co půl roku jelo pořád stejnou smyčku v showroomu. Ale jinak je ten panel OK, jediná větší změna pro mě je podpora Apple Air play v B9, to modely z roku 2018 neměli.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 17:05

Ano, moze to byt nejaka vystavenka, takze to urcite nie..apple airplay mi netreba :)

zaujal ma nazor nejakeho moderatora na avforums ohladne HDR obsahu - ze ak ho moc nemam mozem byt docela stastny aj s horsou telkou co ho uplne dobre nevie (Q60r , az Q70r s tym vraj je pomerne ok), co si o tom myslite? V netlifxe toho az tak vela nie je, Blu ray player nemam/neplanujem a filmy su najcastejsie 1080p.

Je to ale uz z extremu do extremu (23k Q60r vs 45k B9 obe v 65ke)..
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 17:25

HDR je naprostá paráda. Vždycky předem přes Kodi stáhnu 4K HDR film ze Stream Cinema (protože moje připojení takové datové toky nestíhá) a obraz je naprosto neuvěřitelný. Kino se může jít zahrabat. 4K HDR je řekl bych nejsilnější zbraň OLED TV.
NA SC jsou v tom všechny nové filmy a velká spousta i starších. Třeba Avatar naprosto neuvěřitelný.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 17:28

neulahcujes to :-))
dik za doplnenie
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 8. 4. 2020 17:31

Ja bych spis resil ty titulky. Dost lidi si stezuje,ze se jim obraz zesvetli kdyz naskoci titulky a naopak ztmavi kdyz zmizi. Takze ti defakto ten obraz porad blika u filmu s titulkama coz je snad u 90% filmu, serialu na Netlfixu. Ted mluvim o Q70 jak je to u Q60 nemam poneti. Osobne bych to chtel videt na vlastni oci. Otazka ovsem zni jestli to v nasvicene prodejne uvidis na svem filmu kdyby jsi ho tam pustil. V tmavem filmu asi jo.

Mozna by jsi mohl kouknout i na Panasonic GX810/820 v 65 palcich. Stoji cirka kolem 25k. Ma sice leskly panel, ale podle umsteni kde budes mit Tv bych se toho nebal a ma hlavne asi lepe nastaveny profil pro filmy od vyroby.
Navic podporuje vsechny formaty jak hdr 10,10+ Dolby vision a dolby atmos. Akorat nema 100hz panel.

Jinak bych take sel osobne do Oled, ale darda je to neskutecna za Tv no.
Naposledy upravil Zafata dne 8. 4. 2020 17:37, celkově upraveno 1
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2020 17:35

Hele říkám svoje dojmy, ale chápu že to neulehčuju. Na druhou stranu SD vysílání je na tom docela humus. Mám ji měsíc a stále jsem z ní paf. Ono je sice hezký když vidíš předváděčku v obchodě, ale když si doma pustíš film v kvalitním formátu, tak je to prostě paráda. Akorát mě naštvalo, že minulý týden se dala sehnat za 40, já ji měl za 44.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 8. 4. 2020 18:47

Ja uz by som nic ine ako oled nechcel.. po dvoch rokoch s oled... takze sa mna ideal 65 oled, pokial budget nepusti radsej 55 oled ako 65 led

-- 8. 4. 2020 17:47 --

martas38 píše:Mám takový pocit, že minimálně první rok to jde řešit přímo s LG, protože to stejně přijede řešit technik k tobě. Ona ta manipulace při tom tenoučkém displeji není žádná sranda. Když jsme to se ženou věšeli na zeď trnul jsem hrůzou, abychom to nepoškodili.

Ja reklamoval v druhom roku priamo u lg...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 20:19

Zafata píše:Ja bych spis resil ty titulky. Dost lidi si stezuje,ze se jim obraz zesvetli kdyz naskoci titulky a naopak ztmavi kdyz zmizi. Takze ti defakto ten obraz porad blika u filmu s titulkama coz je snad u 90% filmu, serialu na Netlfixu. Ted mluvim o Q70 jak je to u Q60 nemam poneti. Osobne bych to chtel videt na vlastni oci. Otazka ovsem zni jestli to v nasvicene prodejne uvidis na svem filmu kdyby jsi ho tam pustil. V tmavem filmu asi jo.

Mozna by jsi mohl kouknout i na Panasonic GX810/820 v 65 palcich. Stoji cirka kolem 25k. Ma sice leskly panel, ale podle umsteni kde budes mit Tv bych se toho nebal a ma hlavne asi lepe nastaveny profil pro filmy od vyroby.
Navic podporuje vsechny formaty jak hdr 10,10+ Dolby vision a dolby atmos. Akorat nema 100hz panel.

Jinak bych take sel osobne do Oled, ale darda je to neskutecna za Tv no.

Q60r nema dimming myslim takze tam to problem nebude :D
Neviem, asi pockam kym skonci nudzovy stav nech to mozem pozriet v showroome, lepsie raz vidiet ako 100x citat.
Dakujem vsetkym za rady!

edit: 65OLED754 phillips je za 40 ale to je stale 25% nad budget :)
Naposledy upravil tomo_111 dne 8. 4. 2020 20:24, celkově upraveno 1
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 8. 4. 2020 20:23

Ja mam podobnu vzdialenost ako ty (3,6m) a 55" je akurat postacujucich. Mozno este tych 65" by sa dalo ale s Ambilightom je aj 55" super.

Do tvojho rozpoctu sa ti momentalne vojde aj Philips 55oled804 (1079,- € na Andreashop aj v Planeo - ale asi bez 5 rocnej zaruky, treba si to overit), ktora ma tiez svoje vyhody (sam by som ju chcel, ale cakam kym padne pod 1000,- :-) ).

Z tvojho pociatocneho vyberu by som si asi zvolil tu OLED od LG, ked si spokojny s ich OS. Do LCD by som uz asi nesiel.

Mimochodom 5 rokov zaruky je aj na 55oled754, co je celkom vyhoda, oproti LG, Samsung, atd.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 8. 4. 2020 20:27

to som asi zabudol povedat, zijem v CR takze pozeram ceske shopy primarne :)

Za predpokladu kvalita > kvantita
55oled754 za 24.7k alebo 55 B9 za 28k?
Za ten rozdiel sa da asi kupit nejaka nvidia shield ak mi nieco bude chybat..
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 9. 4. 2020 08:15

Za Philips hovori 5 rocna zaruka (Ale pozor, zaruka pravdepodobne plati iba pri nakupe vo vybranych obchodoch, kde bude cena o nieco vyssia! - Alza, CZC, MALL, Datart), Ambilight a nizsia cena (?), pre LG zas to, ze sa ti paci ich OS, pripadne dialkove ovladanie. Obrazovo budu na tom asi podobne (nemam osobnu skusenost).

Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2020 08:35

No vzdalenost od TV 3.5-4m to bude i 65" prostě malo, natož 55", kterou bych uplně vytěsnil. Jen jak už tu padlo tak by to chtělo navyšit rozpočet, ale to zaleži na požadavcich na kvalitu zobrazeni.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 9. 4. 2020 10:06

tomo_111 píše:to som asi zabudol povedat, zijem v CR takze pozeram ceske shopy primarne :)

Za predpokladu kvalita > kvantita
55oled754 za 24.7k alebo 55 B9 za 28k?
Za ten rozdiel sa da asi kupit nejaka nvidia shield ak mi nieco bude chybat..

Já mám LG a tak ti řeknu proč LG, WebOS je v každém LG TV, je to vychytaný a podporovaný OS. Saphi je jen v nejnižších modelech Philipsu, jinak používá Android TV. No a k tomu nabízí LG velice dobré DO.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 9. 4. 2020 10:22

michalko58 píše:Za Philips hovori 5 rocna zaruka (Ale pozor, zaruka pravdepodobne plati iba pri nakupe vo vybranych obchodoch, kde bude cena o nieco vyssia! - Alza, CZC, MALL, Datart), Ambilight a nizsia cena (?), pre LG zas to, ze sa ti paci ich OS, pripadne dialkove ovladanie. Obrazovo budu na tom asi podobne (nemam osobnu skusenost).

Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

tanguero píše:
tomo_111 píše:...

Já mám LG a tak ti řeknu proč LG, WebOS je v každém LG TV, je to vychytaný a podporovaný OS. Saphi je jen v nejnižších modelech Philipsu, jinak používá Android TV. No a k tomu nabízí LG velice dobré DO.

Ano, tych 24.7k je s s O2 vyhodou na Datarte tzn aj so zarukou zda sa - Nvidia shield co som pozeral je skvely android 4k player s vybornym upscalingom (vraj) a stoji to asi 4k- v pripade ze by mi to Saphi nestacilo. Inak ano WebOs je na 300% lepsi ako Saphi to je jasne.

miromen4 píše:No vzdalenost od TV 3.5-4m to bude i 65" prostě malo, natož 55", kterou bych uplně vytěsnil. Jen jak už tu padlo tak by to chtělo navyšit rozpočet, ale to zaleži na požadavcich na kvalitu zobrazeni.

Mame teda 2 nazory ako na zaciatku - bud 55 oled alebo ozeliet kvalitu a kvoli 3.5m+ brat 65ku (budget stale drzim :) )

ach jo :-|
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 4. 2020 12:32

Věřim, že je to boj. No ja mam vzdalenost k TV necele 3m a jsem si naprosto jisty 65". A jak na jednu stranu lze očekavat zdražovani tak teď je možnost v datartu pořidit LG OLED65C9 za pěknych 46 355kč, ale taky se mi nechce davat tolik peněz za TV. Navic si pořad nejsem jisty OLED.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 9. 4. 2020 12:58

Pokud seš opravdu zaseklej na budgetu, tak vem tu 65. Na takovou vzdálenost je 55 opravdu málo a řekl bych, že je docela málo i 65. Podle mě nemá na takovou dálku sledovat na 55 filmy ve 4K, protože prostě ty detaily neuvidíš.
Rozdíl v obraze je ale skutečně velký ve prospěch OLED. Na tvém místě bych zkusil tu B8 jak jsem ti posílal odkaz, je to eshop a pochybuju, že TV někde hrála showroomu, ostatně to bys poznal i na balení, protože takovou TV jen tak nevybalíš, aniž bys tam něco nepoškodil. Vrátit se díky nákupu z eshopu dá.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 9. 4. 2020 15:28

Na vzalenost 3,5-4m neuvidi rozdil mezi FullHD a 4K ani na 65” tv
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 4. 2020 17:08

Též mám místnost 4m a pozorovací vzdálenost cca 3,6m a po 14ti dnech mi přijde moje 75" Samsung 70R tak akorát. Spíš si říkám, že 82" by byla ještě lepší volba. Co se týče bloomingu, tak ano, je tam. Ale vůbec bych se toho nebál, jelikož je to vidět jen při naprostý tmě (v obýváku) a brutálně tmavý scéně. Což je u mě v cca max 10% případů. Naopak si užívám HDR a jeho brightness na max, což je těch zbývajících 90% sledování UHD HDR filmů a jsem max spokojen, a bloomingu u titulků není nikterak postřehnutelný. Třeba Lví Král UHD Bluray je naprosto famózní. Přecházel jsem z 55".
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 9. 4. 2020 17:41

zatial sa vzhladom na budget asi objednam 65 qled, ak sa mi to nejakym zazrakom bude zdat velke/hrozne spatne tak zacnem premyslat nad oled 55/65

este raz vstekym dik za prinosne podnety a rady :)

edit:
je to doma

prvotny dojem WTF to je ake velke
za 10 minut lepsie

na pobavenie : musel som povalit kalax stojan a pouzit ako stojan podtelku, povodny tv stolek (ktory aj tak bol docasny, finalne riesnie este nie je) nebol dost siroky na roztec noziciek (na stenu to pojde ked si na to zvyknem a zistim kam presne).

Obraz som pozeral zatial len nejake 4k videa z Netflixu (a v miestnosti je dost svetlo, ale myslim, ze s tym budem spokojny (a oproti sucasnej telke je tam ten wow efekt).
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Quapor2 10. 4. 2020 21:25

michalko58 píše:..Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

Mal som philips s ambilight 12rokov, mal som rovnaky nazor, ale po prechode na oled som sa tym smerom uz neuberal, pri oled si vychutnavas obraz, perfeltna cierna atd, podla mna tam ambilight musi prekazat
Quapor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 11. 4. 2020 12:56

Interstellar uhd/hdr sa mi pacil dost.
-Cierna sa mi zdala fajn (porovnavam so starou telkou, chapem ze oled je inde este)
- uhlopriecka super, mensia by ma asi brala menej
- blooming na titulkoch som nejak nepostrehol/nerusilo ma nic
- celkovo farby atd mi to vyhovuje, nieco malo som nastavil ale nie moc

Takze pre mna asi dobra volba = som spokojny :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod riot182cz 11. 4. 2020 13:45

Ok. A objednal jsi teda co presne?
riot182cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 11. 4. 2020 15:41

samsung QE65Q70r
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 15. 4. 2020 19:31

vratim sa k svojej teme offtopic na odlahcenie - ked uz kupite, tak ste v pohode alebo ste tiez mental a este cekujete co mohlo byt lepsie? :D

Nedavno tu bol nejaky deal spomenuty na Q85r za 40 ale 8k bodovy cashback a chvilku som aj premyslal (pricom na tu Q70r nemam ziadne staznosti), len preto ze by to uz bolo 'len o malo viac' (cisto za telku) a je lepsia (resp ma oneconnect box).
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 4. 2020 20:37

Quapor2 píše:
michalko58 píše:..Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

Mal som philips s ambilight 12rokov, mal som rovnaky nazor, ale po prechode na oled som sa tym smerom uz neuberal, pri oled si vychutnavas obraz, perfeltna cierna atd, podla mna tam ambilight musi prekazat

O par dni to mozno potvrdim/vyvratim, lebo som neodolal a kupil 55oled854 :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2020 20:47

Philips minimálně u některých modelů pomyslně zvedá svit, aby dovolil využití Ambilightu, který mohutně propaguje. Ambilight u OLEDu zvláště zvětšuje pocitově úhlopříčku. U filmů, které příslušný televizor není schopen regulérněji prezentovat pak, stejně jako v minulosti, pro zrak sníží obrazové defekty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 05:56

Zdravím.
Také už delší dobu pokukují po nějaké nove TV.
Jelikož jsem si nastavil rozpočet max 30 000, tak bud LG OLED55B9PLA, ale raději bych 65”, a davat 50 000 za 65 OLED se mi nechce.
@ tomo_111, můžeš prosím nějaké info k tomu samsungu QE65Q70r?
Bydlím na dědině a mam jen anténu na baráku ale 100% signál a anténa říkal že s toho že mi to bude čtverečkovat, strach mít nemusím.
Jak na tom třeba vypadají filmy s horším rozlišením, třeba kolem 720 x 400.
Budu na to čučet ze 3 metru.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 09:52

Ahoj, uprimne neviem, snazim sa pozerat aspon 1080p.
Pozeral.som.chvilku ct24 z sledovaniTv iptv a bolo to ok - na 65ke ale slabe zdroje nebudu uplne top asi (uz napriklad nejaky starsi serial ako Friends je vidno tu horsiu kvalitu).

Q70r ma pre mna fajn obraz, cez den v preslnenej miestnosti trochu zrkadli obrazovka ale to som cakal (lepsie je vraj az Q85r ale ta je za 40), pozorovacie uhly mi prijdu fajn, kontrast a farby tiez.

Co sa tyka cien pozri tu temu akcie a tipy, napr B9 55ku mas teraz v Electroworld o 15% levneji :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 10:38

Tak ceny jdou pomalu dolu všude.
Jestli kvuli novým modelum nebo COVID-19.
Jestli se nevyplati ještě chvilku počkat?
Třeba ta B9 55 https://televize.heureka.cz/lg-oled55b9/#
Ale rozdil na šiřku mezi 55 a 65 je 20 centaku a zas nejsem tem týp, co by často měnil televize.
Ale set-top box nedava, hnus.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 13:30

Tak tu B9 prave mozes mat za 24k (15% dolu este) :)

Ceny idu dole ak som dobre pochopil lebo sa dopredava a pomaly uz nabiehaju modely 2020 - tam napr +- nastupca Q70ky je asi snad za uvadzacku 55k v 65''. Takze asi je dobry cas na kupu
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 14:06

Tak čas do zitřka.
Zas nebudu spat a budu přemyšlet.
Neviš jaký je rozdil mezi PLA a SLA
https://www.electroworld.cz/vysledky-vy ... orm-submit
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 14:10

Myslim ze sa to niekde riesilo a defacto ziaden, jedno z toho bolo pre iny trh a nakoniec sa to predava aj tu alebo take nieco :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 14:16

Mam kamoše v LG servise.
LG servis neřeši zaruční opravy u TV, ktere nejsou určeny pro čeky trh.
Kupoval jsem před 7 lety LG 3D a kvuli tomu vracel a kupoval jinde.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2020 17:17

Ze zákona samozřejmě musí řešit záruční opravy či výměnu u všeho, co se oficiálně na českém trhu prodává. Resp. si to prodejce od kterého to kupuješ vyřeší s LG, pokud by to nešlo přímo mezi LG a tebou.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 18. 4. 2020 22:37

BigSandy píše:LG servis neřeši zaruční opravy u TV, ktere nejsou určeny pro čeky trh.

Ne to jsi pochopil “kamose” spatne. Servis neresi zarucni opravy, ktere jsou ze “sedeho” dovozu - tzn. pokud zde dodava tv nejaky prodejce, ktery je nema od oficialni hlavni distribuce pro CR, ale nakupuje napr. v Polsku a pak to taha sem = sedy dovoz. Servis ma databazi SN a pokud tam dana tv neni, nejedna se o oficialni dostribuci a zarucni opravou se nezabyvaji. Je jedno, zda je to tv urcena pro nas nebo jiny trh. Pokud je zde skrz oficialni distribuci, tak se zarucni opravou problem neni!
A toto neplati pouze o servise a dustribuci LG..
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigSandy 19. 4. 2020 05:02

Ale pochopil spravně ale asi špatně napsal.
Prostě kamoš mi řek že mám telku, ktera je z německa a u nás ji servis neopravi.
Proto take u některých prodejcu jsou nižší ceny.
Takže řešení přes prodejce.
Tak radějí nakupovat u prodejcu pobliž bydliště, než jí pak muset balit a někam zasilat.

Tak jsem vzal tu LG OLED55B9PLA za krasných 23 792 Kč :mrgreen:
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigSandy 19. 4. 2020 12:26

Mužu dotaz mimo misu, abych tu zbytečně nespamoval s novým topikem.
Co je toto, jen reklama?
https://www.lg.com/cz/tvs/ai-2019
Amazon Alexa neumí český, ne?
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 4. 2020 14:38

Hovoria primarne o Google asistentovi, ale tiez neviem, ze by vedel po cesky.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Quapor2 26. 8. 2020 21:29

Quapor2 píše:

vecer, vonku tma, pozerame v obyvacke film Ad Astra, ziadne dalsie svetlo, len oled, zena popri tom zehli,
zaverecne sceny filmu, vybuch jadrovej bomby, zahlasi "yes, konecne nieco vidim na zehliacej doske" :D
krasny priklad ako funguje oled, ked je tam cierna, tak je tam cierna, uplna, hotovo, hlavne vo filme Ad Astra (nahanacka na odvratenej strane moon atd)
Quapor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 8. 2020 08:38

Ta cierna tam zostane aj s Ambilightom, ktory sa da vzdy vypnut ked treba. Uz mam aj ja OLED ale ambilight by mi stale chybal :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 27. 8. 2020 21:48

Super kluci, tak si užijte těch 10 filmům s krásnou měsíční oblohou. Já si zas užijtu těch zbylých 10 000 na QLED :D
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 8. 2020 21:52

Ono to není ladik1983 jen o černé. Pokud bych měl vybírat mezi LED 65 a OLED 55, jednoznačně zvolím OLED, ale spíš si pár týdnů počkám a došetřím na 65 OLED.

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 27. 8. 2020 21:57

Já mám 75 QLED a vidím víc hvězdiček než na 65 OLED :D
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 8. 2020 22:06

Někdo prostě chce mít pocit, že mu cosi září do obličeje. Víc nitů víc realita. Ono to ale zase tak pravda není. No a když si vezmu, že u hodně modelů Samsungu ( a nejen toho) se řeší PWM.... tak to raději klid očím. Blikání hvězdiček netřeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pandero 27. 8. 2020 23:38

MgX: O PWM se tady zminujes pravidelne hlavne ty, zacina z toho byt trosku evergreen...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 28. 8. 2020 08:55

ladik1983 píše:Super kluci, tak si užijte těch 10 filmům s krásnou měsíční oblohou. Já si zas užijtu těch zbylých 10 000 na QLED :D

A proč bych si neměl užít stejně i těch 10 000 na OLED? Jediná nevýhoda je ten nižší jas. Na to odpovím jen tím, že pokud venku svítí slunce, tak nemám co sedět doma před televizí. A pokud nesnáším slunce, tak si koupím pořádné žaluzie. Při rozumném zastínění je jas OLED více než dostatečný.

-- 28. 8. 2020 08:56 --

Pandero píše:MgX: O PWM se tady zminujes pravidelne hlavne ty, zacina z toho byt trosku evergreen...

Pandero, jakou QLED máš ty a jak dlouho v kuse na ni dokážeš hledět? To, že z QLED někoho bolí hlava, nebo slzí oči, je fakt.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 28. 8. 2020 09:18

Ze zkušenosti mužu řict, že OLED ma vic než dostatečnou jasovou rezervu tedy až na par vyjimek v běžnych domacnosti včetně těch prosluněnych. Osobně nemam dokonce ani u HDR nastaven jas na maximum a mam ještě dost slušnou rezervu a to mame poměrně dost prosluněnou mistnost ve ktere je TV umistněna. Když jsem zkoušel u HDR nastavit jas teměř na max a vlastně i na max včetně osvitu tak to už byla slušna vypalovačka oči a obrazově mi to přišlo již nepřirozene a určitě bych nevydržel koukat na celovečerni film při takovem to nastaveni. Jednoduše řečeno vubec nepociťuji, že by OLED jasově stradal, ale vim, že se to zmiňuje nejen v testech, kde to samozřejmě chapu, že je třeba to zmiňit.
A za mě jestli se někdo ohani hodnotou jasu tak je to něco jako s těmi pruhy u adidasu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 28. 8. 2020 10:36

To vite ze vetsina dnesnich oled je na tom s jasovou rezervou vice nez dostacujici.
To zas nekdo (Ladik) ma doma qled a prosazuje si to hlava nehlava ikdyz vubec nevi.. nema realne zkusenosti s oled a vlastne vnitrne vi, ze oled je obrazove lepsi technologie ;)

Qled a vubec obecne u samsungu PWM co jsem se ptal v okolo nikomu moc nebadi, snad jen v jedne rodine kdyz jsem jim vysvetlil o co jde si toho zavli vsimat a zavlo jim to trochu vadit (nejsou z me informace nadseni:))) kazdopadne ano jsou lidi kterym to vadi ale ze sveho pruzkumu si dovolim tvrdit, ze to vetsine lidi opravdu nevadi.

K tomu ambilightu, ma to svoje kouzlo, na vetsinu tv vysilani a serialu je to super. Pokud si clovek pusti vecer film v poradne kvalite a ambilight by ho rusil, tak neni noc jednodussiho nez ho vypnout stisknutim jednoho tlacitka na DO. Za me je ambilight vyborna vec a moznost jak nemit u klasickeho tv vysilani vecer jen zarici tv a neresit bokem nejakou rozsviceniu lampicku. Ale samozrejme sto lidi sto chuti.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 8. 2020 11:23

Pandero píše:MgX: O PWM se tady zminujes pravidelne hlavne ty, zacina z toho byt trosku evergreen...

Dotaz zní - lžu? Není to pravda? Když jsem si před časem fotil něco na jednom Samsungu, málem jsem nebyl schopen pořídit korektní fotografii, protože půlka byla vždy černá. Hodně lidí to prostě neví. Neví, že se něco takového děje, implementuje, hlavně že se výrobce/výrobci chlubí různými kmit snižujícími technologiemi v monitorech, ale do TV je dávají. Člověk čumí na televizor a řekne si, jo dnes jsem asi unavený, protože mě bolí hlava/oči. Ale ono je to trochu jinak. Kdyby se díval na obraz bez PWM, ta únava zraku tam nemusí být taková.

Ale jo - ono PWM na vysoké frekvenci až tolik každému vadit nemusí. Ale když se to udělá nízko, pak se z toho stává pro mnoho lidí noční můra. Mimochodem si najdi na internetu diskuze ohledně PWM u různých zařízení, abys pochopil, či abys nezastíral, že existuje poměrně velká skupina lidí, kteří s tímto mají zásadní problémy.

Člověk, než něco koupí, by měl mít kompletní informace. Záležitosti, které mohou ovlivnit komfort při sledování, do takových informací - tj. důležitých informací, spadají jednoznačně. Že se Ti to jako fandovi Samsungu nelíbí? To není můj problém. V rodině máme několik starších TV Samsung, kde obraz sedí a má krásné barvy. Lze ho dlouhodobě sledovat. Hlavně, že se pak u nových beden můžeme chlubit vyšší ostrostí a tím, že můžeme na panelu málem nekonečně dlouho sledovat statický obraz. No, jo - když on vlastně statický není, když mihotá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pandero 28. 8. 2020 23:23

Pandero, jakou QLED máš ty a jak dlouho v kuse na ni dokážeš hledět? To, že z QLED někoho bolí hlava, nebo slzí oči, je fakt.[/quote]

Mel jsem QE55Q9FN, QE55Q70R a aktualne mam QE55Q70T. To, ze to NEKOMU muze vadit, je fakt. Ja nikoho takoveho neznam. Ale tim nepopiram, ze taci nejsou. Jenze z vaseho podani (tyka se hlavne MgX), to vyzniva, jak kdyby to byl problem, ktery se tyka kazdeho druheho uzivatele, coz neni pravda.

MgX: Jo, na forech samozrejme takovi lide jsou, kterym to vadi, ale tam se shromazduji prave ti, kteri resi problem. Kolik je tech, kteri s tim nemaji absolutne zadny problem? Rozhodne vetsina. Pokud s mym tvrzenim nesouhlasis, tak to kvantifikuj exaktnim poctem, at se mame o cem bavit.

Je to stejne, jako bych pod kazdy post o OLED technologii psal, ze se vypaluji. Coz je taky fakt. A taky bych mohl rict, ze ma mit clovek kompletni informace. Ale asi by z toho byl taky evergreen .)
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2020 16:21

Jedná se o záležitost, která se týká každého člověka, protože každý sleduje onu frekvenci kmitu, která ho nějak ovlivňuje. Pak záleží na mnoha faktorech, jak moc ho ovlivňuje a co mu toto negativum dokáže způsobit. Možná by bylo vhodné, pakliže patříš mezi skalní příznivce značky, či dokonce někoho velmi blízkého této společnosti, přimět je, aby se na podobné „výdobytky modernismu“ vykašlali a vrátili se zpět do starých, nekmitajících, kolejí.
Je mimořádně zvláštní sledovat rozdíl mezi přístupem k řešení blikajících TV a blikajících monitorů. Znovu připomínám, že se to netýká/nemusí týkat jen společnosti Samsung.

Když někdo chce kupovat OLED dosti často je upozorněn, že za jistých okolností může dojít k poškození dlouhodobým zobrazením statického obrazu. I díky diskuzním fórům se tato skutečnost dostala do povědomí široké veřejnosti. Proto není od věci jiné kupující upozornit, aby si dali pozor na PWM, které jim teoreticky může způsobit problémy. Jestliže na tuto technologii nejsou obzvláště citliví a nevadí jim sledovat takto obdařený obraz, nechť si televizor s podobným řízením svitu koupí. Jejich svobodná volba. Můj příbuzný to udělal. Byl upozorněn, PWM údajně nevnímá, má Samsung. Na mé osobní doporučení. Ale před nákupem jsem ho poslal se na telku podívat a vyzkoušet si, zda problém mít nebude. Hotovo.

Můžeš si jako příznivce jakékoliv značky psát co chceš, ale nejakceptovatelnější podoba obrazu je ta, která ani v teoretické rovině nevytváří faktory, které mohou ovlivnit komfort při sledování TV. Takže všichni výrobci by primárně měli řešit kvalitu zobrazení z hlediska přirozenosti, komfortu a jakési „zdravotní nezávadnosti“ pro všechny. Hotovo.

Napomínat mě můžeš klidně dál. Nejsem však člověk, který bude lidem lhát a nechá je koupit cokoliv, ať se v tom pak vykoupou. Nejsem příznivce žádné značky, prodejce, ani člověk od určité značky, který tuto jakkoliv preferuje :-)

//a Tvůj výrazový prostředek evergreen si dovolím popsat takto... staré moudré přísloví říká -> opakování matka moudrosti. Zde - připomínání a poučení matka klidu, radosti a dobré volby.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tanguero 31. 8. 2020 15:20

Pandero, můžeš ještě upřesnit svoji odpověď, jak dlouho se dokážeš na QLED koukat? Já v zimních měsících sleduju OLED běžně 4 hodiny v kuse každý den. Přijdu z práce, venku hnusně, tak si pustím v 18 hodin TV, napřed nějaký dokument, v 19 zprávy (abych se ***** :) a od 20 do 22 i dýl seriály z Netflixu. Po 4 hodinách jdu spát, většinou unavený dějem (sleduju seriály typu FAUDA, DARK, ...), ale vůbec nemám unavené oči, nebo mozek, z dlouhého koukání na TV. Tak dlouho jsem na CRT a později plazmu, hledět nedokázal. Přiznám se, že to sere hlavně manželku, prý se nám zvedla spotřeba elektřiny, i když ta OLED je úspornější než plazma a doma stojí práce..
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 1. 9. 2020 22:12

Obcas se divam dlouho do noci a nikdy jsem zadnou unavu oci nepozoroval. Takze u me v tom zadny problem neni.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 2. 9. 2020 08:19

Mne staci par minut cumiet na nizko frekvencne pwm a chce se mi zvracet, boli ma hlava... malo by to byt trestne...
majkom
Mírně pokročilý