Samsung, LG, Hisense 50" (500€) - rada

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod danco1994 17. 4. 2020 11:36

Ahojte chlapi,

prišiel som sem po radu, kedže veľa z Vás je tu odborníkov a rád by som bol, ak by mi poradil niekto, kto sa do toho vyzná viac ako ja, kedže v tejto oblasti som laik. Preto Vás prosím, o Vaše skúsenosti.

Vyberám novú televíziu, ktorá by sa mala pohybovať do sumy 500€ a uhlopriečka by mala byť 50". Pozorovacia vzdialenosť je 2,5 - 3m. Primárne určená na sledovanie streamovacích služieb ako Netflix alebo HBO GO a príležitostné hranie PS4 hier, čo sa týka televíznych kanálov, tak tam sledujem poväčšine len športové.

Posledné dni som teda ohľadom výberu televízie strávil dosť času a našiel 4 kandidátov medzi ktorými sa neviem rozhodnúť. Preto by som bol rád, keby ste mi vedeli poradiť, ktorá z nich je vhodná, alebo prípadne poradiť nejakú inú ktorá by spĺňala moje požiadavky.

1. Hisense H50U7B link
Pri tejto televízií som zistil, že má VA panel a čo ma zaujalo, že v popise vlastností sa uvádza, že obsahuje zvukovú technológiu DOLBY Atmos, čo neviem akej kvality môže byť, keď je zabudovaná v televízií, alebo som to zle pochopil a táto televízia len podporuje niečo ako soundbary s DOLBY Atmos? Takisto, keď som videl vidorecenzie, tak obraz bol jasný a ostrý. Ale čo ma zamrzelo, tak vraj nemá podporu aplikácie HBO GO. Čo som zistil, tak vraj nie je vhodná na hranie PS4, lebo má vraj zlý input lag. Čiže by ma zaujímal váš názor, ak ju tu niekto z vás má.

2. Samsung UE50RU7452 link
Pri tejto TV som si neni istý, či má VA panel, ale podľa tunajších diskusií a článkov, je určite lepšie, ak má TV VA panel, preto by som bol rád keby mi niekto túto info potvrdil. Pri tejto TV som zistil, že má herný mód a ako hlavný rozdiel oproti TV od Hisense má viac aplikácii, čiže nechýba jej ani appka ako HBO GO. Obraz sa mi zdal horší ako pri Hisense, aspoň podľa videií. Ja viem, najlepšie je všetko overiť naživo, ale vzhľadom na situáciu ohľadom korony sa to nedá no.

3. LG 50UM7600PLB link
Pri tejto TV som si tiež neni istý aký ma panel, ale podľa všetkého LG majú vačšinou v tejto cenovej kategórii ešte IPS panely.

4. Samsung UE50TU7172 link
Tento typ TV s technológiou CRYSTAL UHD, vyšiel len nedávno, takže nevedel som podľa recenzií nič pozisťovať. Na yotutube som našiel len recenziu o verzii UE50TU7000, ale neviem či číselné označenie, ak sa jedná o radu televízorov, ktorá ma napr. len rozdielne posledné tri číslice znamená iný design, alebo aj iné vlastnosti.

Bol by som vďačný ak by ste mi vedeli poradiť, prípadne povedať, že ktorá z týchto TV je najvhodnejšia alebo ktorákoľvek iná v mojom limite je vhodná. Ďakujem
danco1994
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 17. 4. 2020 12:18

1) Dolby Atmos ti třeba dekóduje, akorát na těch vestavěných reprácích stejně efekt bude o ničem. Input lag není zase tak špatný, je pod 50 ms, sice konkurence má i lepší výsledky, ale je to stále bez problémů hratelné. Pro ukázku: tragický byl input lag 112 ms u Philips 6162 (pak to zlepšili aktualizací).
Obrazově nejlepší TV z výběru.
2) Je to VA panel.
3) 50" LG mají VA panel. LG dává IPS panely i do vysokých cenových kategorií, podle toho se nedá řídit, VA jsou výjimky u některých úhlopříček.
4) TU7 by měly být stejné (obrazově), pak je rozdíl mezi TU80 a TU85.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod tomo_111 17. 4. 2020 12:25

Ahoj,

ak ti to pomoze aky ma TV panel sa (vo vacsine pripadov) da zistit aj tu:
http://www.displayspecifications.com

Na nejakom zahranicnom fore som ale videl, ze typek neodporucal napr. nejaky model pod urcitu uhlopriecku, lebo mal znalost, ze sa tam davalo aj-aj alebo nieco podobne.

edit: ta LG by mohla byt slusna, zda sa ze je to VA panel a Direct-Led podsvietenie (ale nestudoval som ju).
Jo a: kup 55ku :D
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod danco1994 17. 4. 2020 14:12

kvok píše:1) Dolby Atmos ti třeba dekóduje, akorát na těch vestavěných reprácích stejně efekt bude o ničem.

Aha, čiže asi najlepšie riešiť zvuk potom nejakou kúpou soundbaru, ak chcem lepši zvuk.
Input lag není zase tak špatný, je pod 50 ms, sice konkurence má i lepší výsledky, ale je to stále bez problémů hratelné. Pro ukázku: tragický byl input lag 112 ms u Philips 6162 (pak to zlepšili aktualizací).

Aha, lebo narazil som na nejaký komentár pod videorecenziou, že prave táto telka je na hranie zlá, že niekde namerali aj 54ms. Ale ako hovorím, doteraz som hral na HD Ready od JVC, čiže na čokoľvek iné prejdem bude to len lepšie. Jediné, čoho sa obávam, že veľa aplikácii nepodporuje táto TV, neviem či sa to do budúcna zmení nejakým ich updatom, alebo ak už teraz tá TV nemá v ponuke tieto appky ako HBO GO, tak či už je to natrvvalo, tak neviem.
Obrazově nejlepší TV z výběru.
Tak som rád, že som mal čo sa týka tohto najlepší dojem :-))

2) Je to VA panel.
Ok, ako táto TV mi prišla čo sa týka funkcíí a aplikácii najlepšie, ale práve ten obraz na tých videách mi prišiel najhorší.
3) 50" LG mají VA panel. LG dává IPS panely i do vysokých cenových kategorií, podle toho se nedá řídit, VA jsou výjimky u některých úhlopříček.
Dobre vedieť, ďakujem.
4) TU7 by měly být stejné (obrazově), pak je rozdíl mezi TU80 a TU85.
Aha, čiže ak som videl recenziu tej 7000, tak by to malo byť plus mínus to isté.

Okej, veľká vďaka za tvoje odpovede. A ak sa ťa smiem spýtať ešte, ty by si z týchto 4, ktorú vyberal ak by si prihliadal na fakt, že to je primárne na Netflix a hranie ps4 hier...sekundárne sledovanie TV staníc.

-- 17. 4. 2020 14:24 --

tomo_111 píše:Ahoj,

ak ti to pomoze aky ma TV panel sa (vo vacsine pripadov) da zistit aj tu:
http://www.displayspecifications.com

Fuuu paráda, určite pomôže, díky moc.

tomo_111 píše: edit: ta LG by mohla byt slusna, zda sa ze je to VA panel a Direct-Led podsvietenie (ale nestudoval som ju).
Jo a: kup 55ku :D

No neviem práve, vačšiu som asi ani nechcel lebo, dotera som mal 32" a už aj teraz to bude dost veľký skok si myslím :mrgreen:
danco1994
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 17. 4. 2020 15:54

na 2.5-3m to urcite znesie 55ku - mne nedavno radili 65 miesto 55 a po pol hodine mozem povedat, ze nelutujem (pozeram z cca 3.5-4m).
Ak tam najdes nieco zaujimave v tej cene/daku akciu a zmesti sa ti to tak popremyslaj :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod danco1994 17. 4. 2020 15:59

No zrovna dnes ma Alza akciu na tu Hisense, ale len pre uhlopriečku 55", vyjde presne 439e, čiže po zlave rovnako ako 50". Žeby som teda išiel do nej? :?:
danco1994
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 17. 4. 2020 16:34

maju tam napr aj 55" Philips 55PUS6704 za menej ako 500 (paradoxne lacnejsie ako 50ku) keby si chcel ambilight :), ale nepoznam ho (moze mat aj IPS)..Mozno este nejake TCL moze byt obrazovo fajn v danej cene , prip najst nieco nad budget na alze a prehrabat heureku a inych predajcov
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 4. 2020 18:42

danco1994 píše:Jediné, čoho sa obávam, že veľa aplikácii nepodporuje táto TV, neviem či sa to do budúcna zmení nejakým ich updatom, alebo ak už teraz tá TV nemá v ponuke tieto appky ako HBO GO, tak či už je to natrvvalo, tak neviem.

To by muselo chtít HBO samotné, jenže těm se moc na menší značky aplikace dělat nechtějí (problém oproti Netflixu je ten, že různá regionální zastoupení mají vlastní platformu). Na druhou stranu na HBO GO se dá koupit třeba Chromecast nebo ho umí i Playstation 3 a 4 a Hisense oproti loňským samsungům (R na začátku, jako RU74) má i HbbTV 2.0, které se externě řeší hůř (i když na Slovensku asi HbbTV nefrčí tolik jako v ČR).

Jestli máš PS4, tak můžeš HBO GO stejně spustit přes ni, tak bych šel do Hisense H55U7B, 55" se na tu vzdálenost uživí.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod danco1994 19. 4. 2020 14:09

Aha, to som nevedel, že to je práve ten dôvod, že to je pre nich malá značka. Ale ktovie časom.

No, tento víkend som dosť pátral a chcel som práve, aby som do dnešného mal už vybratú TV a objednal ju. Ale zmagorilo ma to množstvo popozeraných televízií v ponuke a recenzií, ktoré som pozeral, že stále som nerozhodný. Ono u mňa tá Hisense víťazí čo sa týka všetkého až na ten Input lag. Tá TV vraj nemá ani herný mód, čiže ako by sa ani nerátalo, žeby sa na nej malo občas dačo zahrať. Ono momentálne mám televíziu JVC 32HA45E, ktorá je ale 7-8 rokov stará a neviem už ani zistiť na internete, aký by mohla mať ona Input lag, ale táto TV má aspoň herný režím, čiže počítam, že ten input lag je asi aj nižší ako pri tej Hisense. Ak by bol približne rovnaký tak neni o čom a ani nerozmýšlam a hned ju beriem. Neviem teda, že či by som spozoroval až taký rozdiel ak som hral doteraz na tak starej telke.

Ešte som objavil túto telku TCL EP680 link, čo vy na ňu? Díky hoši za vaše nazory a pomoc pri mojom množstve otázok.
Viete, mi povedať aj aký je rozdiel medzi touto EP680 a EP660, lebo ak som ju porovnával na alze tak rozdiel v nej nebol, maximalne v spotrebe.
Ono ta Hisense asi bude stále vyhrvať čo sa týka obrazu oproti tymto TCL, či mýlim sa?
danco1994
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 4. 2020 14:43

680 vs 660

680 má lepší obraz ve smyslu vyššího jasu a lepšího gamutu (WCG)
Má podporu všech HDR, takže nejenom HDR10 a HLG jako 660, ale i Dolby Vision a HDR10+
Hlasovej smart ovladač v balení (+ klasickej) , 660 má jenom klasickej
tenčí rámeček
lepší zvuk
středová haxna

680 je super volba, akorát pro tebe asi škoda, že nemají na Slovensku v Nay 15% akci na tcl jako tady v CZ, co tak koukám (v Elektroworldu) - input lag má 10ms v FHD a cca 30ms v UHD HDR
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danco1994 19. 4. 2020 18:22

Okej takže z tých dvoch jednoznačne EP680. No nič, musím sa rozhodnuť. Ako som *****ý už aj sám na seba, že váham stále a neviem sa rozhodnúť a už to sa to naťahuje niekoľko dní, až sa budem toľko rozhodovať, že kúpim nejakú hlúposť. Ja by som bol najradšej keby niekto povie, jeho názor, ktorú by si si z týchto 2 TV vybral on. Ako ešte je možnosť že ak by to na tej Hisense bolo pri niektorých hrách opozdené tak mám doma pracovný monitor HP 27fw, a ten čo som dnes hladal tak má ten input lag minimálny, čiže niektoré hry by som si vedel na tom zahrať.
Fakt neviem, už si pripadám jak žena, ktorá nevie čo chce :mrgreen: :mrgreen:
danco1994
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 19. 4. 2020 19:17

Ja by som si vybral akukolvek inu len nie TCL.Ale Indeshit neda na nu dopustit.
Ja zase by som vahal aj keby mi ju niekto daval zadarmo. :-)
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomo_111 19. 4. 2020 20:25

Kup co sa ti pozdava a srdce ti raci, v telkach do 500e aj tak nebude rozdiel ze jedno bude trabant a druhe mercedes - i ked chapem.ze chces to najlepsie (pre teba) v danej cene. Podla mna zi nejaky input lag ani nevsimnes, ak hej tak vratis do 14 dni whatever :)

Tu pisu ze ma gaming mod hadam nie?
https://www.hisense.cz/proc-si-vybrat-televizi-hisense
https://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-h55u7b

Tam pisu ze v game mode ma latency 27ms :)

Edit:
Kazdopadne tou asi nepokazis nic v danej cene, je vo vybere aj na avforum a 55ka bude urcite lepsia ako 50ka
Naposledy upravil tomo_111 dne 19. 4. 2020 21:25, celkově upraveno 1
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod danco1994 19. 4. 2020 21:15

Wow tomo_111, díky moc :-) tamtú recenziu som ani nenašiel.
Takže objednal som tu Hisense hoši, tak keď príde a otestujem dám vedieť. Díky moc za rady a pomoc pri výbere.
danco1994
Kolemjdoucí