32" FHD TV s full screen prohlížečem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mh 17. 4. 2020 18:16

Zdravím,

do prodejny sháním TV s 32" pro zobrazování webové slideshow. Historicky jsem to vždy řešil 32" TV + Windows/Linux mini PC, ale už mě to nebaví servisovat a řešit časté problémy.
Napadlo mě využít chytré TV, kdy už dnes výkon je snad dostatečný, ale zase jsem narazil na další problém - nemůžu přijít na zařízení, které by při 32" (+-nějaký palec, ale 40" je už moc) mělo možnost použití webového prohlížeče bez adresního řádku a zároveň to mělo pěkný obraz (předpokládám alespoň FHD).
Koukal jsem na Android TV, ale všechno to mají jen 720p a mám strach, že to bude ošklivé na fotky. Přijde mi to, že bychom se kvalitou vrátili o 10 let zpět.
Doma mám Tizen a ten jejich browser také neumí schovat adresní řádek.
Nemáte prosím zkušenost/tip?
Díky!
mh
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 18. 4. 2020 12:05

Co takto "natocit" (nejakym screen rekorderom z pc) alebo rovno ulozit prezentaciu ako video (ak sa da) a taketo video prehravat z USB kluca priamo v tv?

Ak sa nemenia casto informacie v danej prezentacii, mohla by to byt jednoducha cesta.
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod mh 12. 5. 2020 12:26

To by bylo náročné a správu a by to ne úplně snadno automatizovatelné (+hodně by to vytěžovalo prohlížeč). Základem řešení (prezentace) je to, že se stále aktualizuje a nesmí tam být zásah člověka.Zároveň se tím obsluhuje větší počet míst, takže musí být online.
Abych to shrnul, tak Tizen neumí full screen, Android u malých TV (do 40") mají nízké rozlišení a běžnou TV bez OS jsem si netroufl zkoušet. Vyhrál WebOS (testoval jsem ve verzi 2 i 4.5), který je sice na můj vkus neskutečně pomalý pro běžného uživatele TV, ale pro prodejnu, kde se sáhne na ovladač jednou denně, splňuje požadované - tj. umí zobrazit webovou stránku v plném rozlišení a LG nemá úplně nejhorší HW (paměť), takže je i celkem stabilní podle všeho.

Bohužel jsem neměl možnost zkusit Android, který vypadl hned kvůli rozlišení, ale věřím, že by mohl být nejschopnější.:)
mh
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 12. 5. 2020 13:09

Neviem, prehliadace v AndroidTV za vela nestoja :-D
michalko58
Junior