Kvalita dvbt 2 na samsung q80r/q85r a dolby vision

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mara-cz 5. 5. 2020 17:29

Zdravím,má někdo zkušenosti jak je na tom s kvalitou dvbt 2 samsung vyšší modely?
Četl jsem .že jsou tam nějaké problémy.
Pak by mě ještě zajímalo -když budu mít media center který podporuje dolby vision ,přehraje se dolby vision i v tv která podporuje jen hdr10+?
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 5. 2020 18:47

Jaké problémy tam měly být? Buď konkrétní, nebo dej zdroj k přečtení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara-cz 5. 5. 2020 19:25

https://www.avforums.com/threads/samsun ... 89/page-29
Píšou o tragickém obraze freeview což má být jako dvbt 2 u nás.
Zajímají mě zkušenosti,mám ješte sony xf9005 a na te je dvbt 2 v pohodě koukatelné ,nejen ct1Hd.
A jak je to s tim dolby vision?
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 5. 2020 20:29

Kvalita je na nich výborná. Výborná homogenita, solidní jas.
Osobně ale u Samsungů nastavuju místo standardního režimu (který je defaultní) režim film. Je měkčí. Ve finále to můžeš udělat i manuálně a to tak, že dáš ostrost na nulu nebo na nižší hodnotu - je to milosrdnější k pozemáku.
Hezky to poznáš v na hranách, na obličejích. Když je nastavena vysoká ostrost, tak je vidět kostičkování, mírné zubatění hran. Když nastavíš ostrost nižší, obraz změkne. Můžeš si s tím pohrát a najít vhodný kompromis.
Obecně je kvalita ale vysoká. Doporučuju ještě pohrát si s auto motion plusem. Někdo má rád, někdo ne.
SD je samozřejmě hnus, ale to na všech televizích.

Dolby Vision ti Samsung nepustí, nepodporuje ho. Když tam pustíš DV obsah, tak to přehraje jen v základních HDR10 metadatech.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mara-cz 5. 5. 2020 22:06

Super a ještě by mě zajímalo jestli Samsung už nějak vyřešil problém s kolísáním jasu když se objeví titulky v hdr a sdr.
Problém hlavně v roce 2018,ale někde jsem četl, že je to vlastnost Samsungu a přetrvává
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 6. 5. 2020 08:54

To je zajímavý nápad, snižovat ostrost u už tak dost neostrého SD obrazu. Ale nemám QLED, takže nemůžu posoudit. Já naopak u LG OLED-u mám ostrost dost vysoko (myslím 50% toho, co se lze měnit) a žádné kostičkování nepozoruju. Obecně mě kvalita SD u DVBT-2 moc pod nos nejde, ale očekával jsem to na 55 úhlopříčce horší, často tzv. odborníci tvrdí, že od úhlopříčky 55 víš je SD nekoukatelné, ale to není pravda.
To kolísání jasu u bílých titulků na měnícím se pozadí, souvisí asi obecně s local dimmingem. Pro ten algoritmus pro lokální vypínání podsvícení musí být frustrující pracovat s titulky ve tmavých scénách. Zhasnou/rozsvítit a jak moc, když mám bílou na černé? Tohle opět OLED vůbec řešit nemusí, ale tam díky tomu je, ve tmavých scénách v oblasti titulku, maximální rozdíl v kontrastu a ty titulky někdy svítí z obrazu až rušivě. Proto by bylo dobré mít možnost si nastavit extra barvu a jas titulků.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2020 16:26

Pokud mas nejaky zdroj v dolby vision, tak muzu otestovat.

-- 7. 5. 2020 17:26 --

S tema titulkama je furt problem - coz realne vyresit nejde, protoze local diming nepouziva jen pc rezim, nebo ho nepouziva alespon tak debilne, ale tam ti to zas vynuti 120hz pwm, coz ja se nepovazuji za nejak citliveho na pwm, ale je to pro me nesledovatelne.

-- 7. 5. 2020 17:29 --

Je to proste neco za neco, ty titulky ojeb, ale zas jako ja tak moc veci co nejsou anglicky nesleduji, takze to akceptuju, zas vyhoda oproti oled je daleko lepsi realna cerna a tmave barvy proste.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků