Jakou 100Hz 65" TV do cca 30 000?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 5. 2020 18:35

Z toho výběru teda jednoznačně Sony XF9005.
Androidu není třeba se bát.
100hz ani není potřeba. PS4 pošle stejně max 60hz a dopočty jsou taky bída. Pokud už je někdo fanda dopočtů, tak Sony je zvládá lépe než Sam.
100hz na hry taky bezvýznamný, leda bys chtěl hrát ve slabém rozlišení. Žádná ze zmíněných televizí, i když jsou 120hz, tak neumí 4k ve 120hz pustit ze zdroje, i kdyby toho byl ten zdroj schopen.
Jediné telky, které dokážou 4k@120hz jsou bohužel jen 8K od Samsungu a 8K zase nemá význam absolutně kupovat kvůli předraženosti.
Navíc SOny v game modu nevypíná local dimming oproti local dimmingových Samsungům, když už ho tedy mají.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MrazyC 12. 5. 2020 19:20

Do pokoje svítí od cca 12:00 do večera slunce, stěna za televizi černo-šedý kámen, sice žaluzie ale...100Hz jsem chtěl vzít kvůli sportu, aby se tam nedělali "duchové". Takže Q85R nebo Sony XF9005?
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 12. 5. 2020 19:41

kvok píše:Hisense U8QF je určitě zajímavý model, ale v momentě, kdy Q85R stojí skoro stejně, je Q85R lepší volba.
Q80T je letošní model, ale Samsung posunul značení, takže je to nástupce Q70R. Q85R je tedy vyšší model. Příplatek oproti nižším řadám je za lokální stmívání a vyšší jas, což dělá v HDR obsahu obří rozdíl. U Q60R nebo Q70T se o slušném HDR nedá bavit.

Nějak jsem si nevšiml, že se dá už koupit za 30, žil jsem v domnění ceny za 40.
To potom není o čem čem přemýšlet Q85R jasná volba.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 5. 2020 21:15

Jako Q85 má vynikající antireflexní úpravu povrchu, to bez debat. Na druhou stranu Auto Motion Plus je u sportu fakt neštěstí - puky se tam trojí, míče škobrtají.
XF9005 má ten dopočet zase lepší. Ne, že by to bylo bez chyb, ale rozhodně ty chyby nejsou tak markentní jako u té Q85.

Nejlépe pustit záznam sportu na USB v prodejně.

Často mívají prodavači ukázku ZOH SOCHI, tam je to krásně vidět.

-- 12. 5. 2020 22:17 --

Možná leda u Q85 nepřehánět tolik nastavení Auto Motion Plus a bude to fajn volba - ten antireflexní povrch bys mohl u ní ocenit.

Akorát snad moc nestahuješ filmy, no :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MrazyC 13. 5. 2020 06:58

TAk filmy si půjčuji většinou z vidotéky atak. Třeba začnu s novou televizí:_) Ten auto motion plus jde tedy nastavit na nějakou minimální úroveň (chápu správně, že ta televize jakoby vylepšuje pohyb?) Díky
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod MrazyC 7. 6. 2020 19:25

Dobry den. Tak jsem zakoupil Samsung QE65Q85R. Prosim o radu, pri sledovani fotbalu se pri pohybu hracu travnik rozmaze a pri zastaveni kamery zase zaostri. Je to neprijemne. Sleduji pres aplikaci O2 tv pripojenou z routeru pomoci kabelu. Jde o vadny kus nebo mam neco nekde blbe nastaveneho? Zkusel jsem vsechny moznosti sledovani (film, prirozene atd. I zapnout a vypnout tu inteligentni funkci). Dekuji
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2020 19:34

Auto Motion Plus je nastavení, které hledáš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrazyC 7. 6. 2020 19:43

To motionplus jsem jsem zapnul i vypnul u vsech rezimu a zadna zmena. (Jeste je tam nejake clearled) ..travnik se zmeni uplne na rozmazanou plochu pri kazdem pohybu kamery..treba na cele 1/2 televize. Je to naprosto nekoukatelne..

-- 7. 6. 2020 20:50 --

Take se tam pokazde do smart hubu nainstaluje pozemni zive vysipani a hleda to zdroj i kdyz nemam antenu. Odstranim ho a znovu se tam objevi a hleda to zdroj...
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2020 19:58

Clear LED je přidávání černých mezisnímků, emuluje to plazmové obrazovky za cenu snížení jasu a přidání blikání. Jinak Auto Motion Plus není jen zapnuto/vypnuto. Taky by se hodilo vyzkoušet, jestli to dělá i z jiných zdrojů.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrazyC 7. 6. 2020 20:17

Co bych tedy mel prosim nastavit u toho automotion plus? Je tam automaticky nebo vypnout nebo vlastni nastaveni. A jak,prosim odstranit aby to furt nehledalo pozemni vysilani. Dekuji
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 7. 6. 2020 21:07

Vyuziji vlakno, v predstihu bych si chtel koupit 65" TV protoze za 4-5 mesicu az se budeme stehovat do noveho nebude zrovna vhodny cas ke koupi a co sleduji ani pred vanoci. Kdyby jste si dnes kupovali TV ciste podle obrazu/zvuku bez ohledu na OS vybrali by ste XF9005, Q70 nebo priplatit za Q85? HDR obsah nekoukam a na TV nehraji. Antireflex vyhoda ale priplatek za Q85 neni maly. Predem diky.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jostal 8. 6. 2020 04:22

viewtopic.php?style=6&f=1703&t=1288535&st=0&sk=t&sd=a&start=945
Na str. 64 je tip na 20% slevu na Samsungy u Mallu. Po tom by se Q85r přiblížila ke 30k.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod MrazyC 8. 6. 2020 05:06

Je tu nekdo kdo tuto TV prosim ma? Televize se pri fotbale chova tak, jako kdyby fotak neumel zaostrit, tudiz pri pohybu hracu travnik pod nimi je rozmazany. Jakmile prestane pohyb, televize zaostri a travnik je v detailu. Hraci jsou celkem ostri a duchy nedelaji. Nicmenev tomto stavu je to nekoukatelne... Stejny zapas jsem zkusim pustit na mobilu a na notebooku a toto rozostreni nenastava. Myslite, ze mam spatny kus nebo toto je vlastnost qled panelu i v teto cenove kategorii.diky za rady
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod jostal 8. 6. 2020 05:39

Zkoušel jsi nastavení podle rtings? https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... d/settings ,mohlo by fungovat i na q85r.
jostal
Junior

Odeslat příspěvekod MrazyC 8. 6. 2020 05:57

Nezkousel. Zkusim, dekuji za radu. Jeste mne napadlo, nevite nejde na te O2TV aplikaci nastavit mensi rozliseni signalu (omezit rozliseni)?
MrazyC
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků