Jakou 100Hz 65" TV do cca 30 000?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Menoty 8. 6. 2020 18:39

Zkusil jsem to teď večer a opravdu mi to dělá redukce šumu... Zkus vypnout úplně všechno, co jde a když to ani potom nepomůže, tak asi vrátit
Menoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrazyC 8. 6. 2020 20:40

Jeste posledni pomoc. Stahnul jsem fotbal soubor mp4 rozliseni 1280x720 to je asi Hd o velikosti 1.4gb a bylo to cele kostickovane. Jake ma mit ten soubor rozliseni aby to bylo fhd? Dekuji
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 8. 6. 2020 21:30

Full HD je 1920×1080, ale kostičkování nesouvisí s rozlišením, nýbrž s datovým tokem.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod MrazyC 9. 6. 2020 05:30

MgX píše:Zkus udělat krátké video, či foto a vlož sem odkaz, resp. foto můžeš přímo.

Dělá to jen u aplikací, nebo i při běžném tuneru, HDMI vstupu?

Ahoj, mám pouze o2TV aplikaci a skylink (ten je ještě horší), do routeru jsem připojen pomocí kabelu. Video sem vložil jsem, snad to bude viditelné to zaostřování zhruba v čase 9s.

https://uloz.to/file/gHk8ldNTIr4U/20200607-200643-mp4
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2020 09:01

Na videu toho moc nevidím. Možná někdo další. Netuším, zda to není mobilem, nebo kamerou, jak jsi natáčel, ale zdá se mně to trochu více barevně nasycené. Stanice, kterou prezentuješ na videu je v HD? Vidíš někde kvalitu streamu? Datový tok?

Je škoda, že nemůžeš vyzkoušet něco dalšího. Jiný zdroj signálu. Někdo ve Tvém okolí nemá možnost pro Tebe nahrát pár minut kvalitního FHD vysílání, třebas z ČT Sport v rámci DVB-T2, nebo ze satelitu? Abys viděl rozdíl? Některé druhy „doostřování“ jsou standardní při určitém typu aktivních vylepšovátek.

Který obrazový profil využíváš? Hlavně si hlídej čas pro případné vrácení TV. Jestli Ti nevyhovuje, zbytečné se trápit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MrazyC 9. 6. 2020 09:16

Ano, O2 vysílá v HD. Zkoušel jsem všechny řežimy , jsou tam možné 4. Na vrácení je 90 dní, takže času dost, i když jsem ji měl doma 3 týdny v krabici:-)
Kvalitu streamu ani datový tok nevidím (nejsem odborník, nevím kde to zjistit). Snažím se stáhnout nějaké videa...Ještě jsem dám fotky z toho videa. Na fotce je vidět struktura trávníku kdy TV zaostřila a pak rozmazaný trávník. A takto se to střídá stále dokola.

Tak bohužel fotky nedodám, protože když už jsem změnil velikost na požadovanou, tak zase nevyhovují pixely a to už je pro mne neřešitelný problém. Nicméně na tom videu, když se to stáhne do telefonu, tak je to vidět.
Naposledy upravil MrazyC dne 9. 6. 2020 09:49, celkově upraveno 1
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod pafes 9. 6. 2020 09:42

Zkusil jsem fotbal na Skylink Live TV a vypadá to tak, jak popisujete. Při švenku kamery se trávník rozostří (na základním Samsungu 43RU7172 i na LG OLED 55B9). Obraz nevypadá příliš kvalitně, rozlišení není uvedeno, ale řekl bych, že nejde o fullHD (1020p), spíše jen HD (720p). Datový tok je 5 až 6 Mbit/s. Soudím, že jde o nekvalitu streamu, nikoliv o vadu televizoru. Každopádně byste měl vyzkoušet i jiné zdroje signálu (nahrávku fullHD z DVB-T2 nebo satelitu na USB disku) pro kontrolu přístroje. Zatím jsem měl zkušenost, že IP televize mají horší obraz než satelit, ale po vyzkoušení Apple TV+ tomu začínám přicházet na chuť. 4K a DolbyVision vypadají fakt dobře (na OLEDu, základní Samsung je šedivý). Mám jen wifi internet asi 26 Mbit/s, což je požadované minimum, který někdy na 4K nestačí, ale většinou funguje dobře. Nejsem si jist, jestli rozpoznám rozdíl mezi 1440p a 2160p bez přímého srovnání, ale obojí na YT vypadá dobře.
pafes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 6. 2020 10:58

Rozdíl je i v tom jestli jde fotbal z ČT nebo O2 . To samé pokud máš možnost i další země. Zdroj je důležitý i kdo to natáčí, nejen přes co přijímáš.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MrazyC 10. 6. 2020 07:42

Pokusím se shrnout co jsem zjistil na základě Vašich rad a doporučení.
1) Sehnal jsem si (konečně:-)) fotbal ve FHD na usb flash disku a televize promítá obraz úplně OK.
2)Dále jsem testoval i to, kdo fotbal natáčí (jestli zahraniční přenos, O2 přenos nebo např. ČT přenos).Zjistil jsem, že ten problém s rozostřením a zaostřením mám pouze u přenosu, který poskytuje (vyrábí přímo na stadionu O2), zápas který poskytovala (vyráběla) ČT byl v pořádku, to samé zahraniční ligy. Vše puštěno přes aplikaci O2 TV.

Pozn: Ještě jsem se byl podívat na fotbalový přenos na OLED LG u kamaráda, zde vysíláno skrze skylink a byl jsem překvapen, že toto rozostření je patrné i pro tuto televizi, třeba to někomu pomůže.

Všem děkuji za rady a ochotu.
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 10. 6. 2020 08:16

pokud jeste bude nekdo vybirat, datart ma ted 65XF9005 za 32 tisic, co jsem videl ve storu:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 10. 6. 2020 10:53

65Q85r mám od vcerejska doma, dalo to v jednom cloveku docela zabrat dat ji dokupy a hlavne postavit na stul, ale povedlo se. Krasny obraz o tom zadna, ale ted teprve clovek vidi co se vlastne vysila za kvalitu. Doted jsem mel LG 42PQ1000, sto let stara HDready lowend plasma jen s podporou DVB-T a koukat se v pohode dalo na vsechny kanaly. Ted mam vetsinu v DVB-T2 a krome CT se na to neda koukat ani kdyz si nedam bryle. Jasne neco udela velikost/poz.vzdalenost, ale treba Prima CNN je vyslovene hnus popisky a titulky se nedaji cist . A to rekla pritelkyne, ktera tvrdi ze ji je jedno na co kouka a pri koupi televize jen koulela ocima. Takze jsem musel vsechny T2 nebo P kanaly vymenit za puvodni SD aby se na to dalo aspon trochu koukat. Ale jinak Netflix parada a kvalitnejsi RIPy taky. HBO bude predpokladam taky stat za to, Horizon go na Tizenu tezko tak jen z NTB...co mne ale stve tak ten hlinikovej ovladac, budu muset dokoupit normalni. V baleni jak nekdo psal NEbyl, ale treba jsou jina baleni pro ruzne zeme...
Naposledy upravil kultus dne 10. 6. 2020 12:19, celkově upraveno 2
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 10. 6. 2020 11:00

HBO, pokud se tedy ted nekdy neco nezmenilo su tragedi co jedou ve full hd a caw:D
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 10. 6. 2020 12:08

Ja 4K nebo HDR tam neni jako na Netflixe, ale porad se na to da koukat a mam to cesky a zadara, Netflix mam jen anglicky. BTW jak na tom Netflixu poznam, ze TV pousti opravdu v HDR resp. to televize podporuje. 4K poznam na prvni pohled, ale jestli to jede i v HDR to nevim...

XF9005 mne taky lakala, ale nema pry tak dobry antireflex coz byl u mne za ty prachy selling point ikdyz se obetovala trocha kontrastu, chtel bych je videt vedle sebe...ikdyz ted uz na tom nesejde. :D

PS: Jaky je rozdil mezi Q80r a Q85r? Jen podstavec a konektory? Panel je stejny? To jen pokud budu hledat nejaka infa a nastaveni...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 10. 6. 2020 12:51

V rychlonastavení obrazu, je ikona popsána HDR apod
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 10. 6. 2020 13:15

ad hdr - u lg ti zasviti nahoru v obrazovce HDR, nevim jak samsung:)
majkom
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka