Jakou 100Hz 65" TV do cca 30 000?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SSakul 10. 6. 2020 15:49

Rozdíl mezi Evropskou verzí q80 a q85 je i v počtu dimming zón .. ( US verze q80 má klasicky 96 ). EU Q80 jich má jen polovinu ( tzn stejně jako q70r - 48 ) a nemá one connect box . Jestli a jak moc ty zóny poznáš je otázka . Každopádně v tom Samsung dělá jen bordel
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 10. 6. 2020 16:26

polda píše:V rychlonastavení obrazu, je ikona popsána HDR apod

JJ pravdu mas, je to tam. Skouknul jsem ted na Netflixu dokument v HDR a je to parada ikdyz jsem cekal neco trochu jineho. Jsem ale rad ze to neni tak prehnane kriklave a umele jako na tech demo klipech, proste vse prokreslene ale decentne (i v HDR filmech co jsem videl).

Takze tady neco z rtings.com k tem verzim, je to opravdu pekny maglajz:

There's also an EU-only variant of the TV, the Q85R. The Q85R is advertised as having more local dimming zones and comes along with a One Connect box, but otherwise seems identical to the Q80R. We have not tested this unit so we can not be sure. Note that the UK version of the Q80R appears to have fewer dimming zones than the unit we tested, but we don't know how it performs.

Je ale pravda, ze kdo se v tom nestoura a nema s cim srovnavat, rozdil IMHO moc nepozna.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 10. 6. 2020 17:38

Základy rozdílných tv US ,UK,EU jsou dlouhodobějšího rázu. Zdroj signálu- kabelovky tam svištěly v 80. letech úplně běžně, normy barevného vysílání kódování signálu NSTC oproti PAL a SECAM v EU apod.......
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 6. 2020 18:12

Oni se občas liší televizory - stejný typ - pro stejný trh. Říká se tomu panelová loterie.

Pro rozdílné trhy bývá/může být odlišností více. Proto někdy není úplně ideální spoléhat ve všem na zahraniční recenze. Už se stalo, že zatímco jinde opěvovali určitý model, v rámci domácího prostředí se jednalo pouze o jakýsi nadprůměr.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kultus 11. 6. 2020 08:48

To s tema ruznyma panelama je moderni uz delsi dobu. Bud se davaji ty lepsi na preferovany trh anebo se vykryvaji nedostatecne kapacity jednoho vyrobce druhym. Treba u mobilu nebo notebooku bezna vec...pak nejde spolehat na recenze pokud je u techto zarizeni obraz primar a je to prave ta loterie. Nekdy jde poznat panel ze servisniho menu nebo serioveho cisla...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 14. 6. 2020 19:40

Nevite jak pomoci OneRemote zapnout a vypnout PIP bez toho abych pokazde musel do hlavniho menu? Jak ho zapnu uz se s tim da i s tim ovladacem.

A jeste mi prijde (psali to i v rezenzich nebo diskuzich), ze samsung v SDR docela agresivne ztmavuje detail v tmavych castech obrazu. S HDR problem nemam. Mam nastaveni z rtings a trochu jsem s nim laboroval, ale pomohlo jen jas +1, vic uz je to zase moc sedive, prisel nekdo na neco? Diky.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 15. 6. 2020 20:38

Myslíš u samsungu?PIP u 8002 je v ovladacím řádku programy-lišta na konci v pravo,pozor NU 8002 má zdvojený tuner,jak u ostatních nevím.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 16. 6. 2020 05:35

Myslel jsem ze zrovna tahle funkce by mela mit samostatne tlacitko nebo zkratku aby byla hned k dispozici a operativni. Nez se tam proklikam tak si radeji pres tl.zpet prekliknu-prohodim dva posledni kanaly. Tak hlavne, ze mam hned prvni polozku na rane Ambientni rezim! je videt na koho ty TV cili...a to nemluvim o ovladaci v telefonu, ciste SW zalezitost a je to zase jen kopie HW ovladace bez moznosti customizace ani klavesnici tam nedaly. Stejne diky.

Edit: Ano Samsung Q85r. Dva tunery mam ale jestli myslis ten radek se zkratkama k nastavenim, tak jak to popisujes ty tam nemam a musim pres hl.nastaveni-obraz...neda se to tam preskladat nebo neco pridat? Funguje na ty nove samsungy nejaka jina aplikace pro ovladani pres wifi?
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MrazyC 19. 6. 2020 10:14

Ještě se zeptám, pokud přepnu na netflixu něco do formátu KINO tak je to strašně tmavé a ve tmavých scénách není nic vidět. Kultus máš to stejné?

Díky
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 6. 2020 10:46

I to kino se dá přenastavit. Nebo nemáš zalepenou čočku co snímá osvetleni mistnosti ? Nebo nesvítí na ni přímé světlo?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MrazyC 19. 6. 2020 11:14

Nesvítí přímé světlo. Čočka se nachází kde prosím? Veškerou folii jsem sundal z TV, nechal jsem jen na OneConnect boxu. Mám puštěný inteligentní režim také.
MrazyC
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 6. 2020 13:19

Pro režim Kino na Netflixu jsou určitě stanovené nějaké podmínky při sledování. Zkus tento režim v noci, naprosto bez světla v místnosti. Taky nic není ve tmavých scénách vidět?
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kultus 19. 6. 2020 13:34

Nastaveni podsviceni to neresi ani pres den ani v noci. Q85r ma brutalni antireflex okolni svetlo obraz nenici, staci vypnout autom.podsviceni a dat na max. Problem je popsany i v nekterych recenzich. Stravil jsem uz dost casu stelovanim a zkousenim, ale spokojeny uplne nejsem. Na to jak je ta TV vychvalovana mi prijde ze uplne zdrbaly pracu ve stinech, agresivnim dimmingem by to ale nemelo byt protoze nepomaha ani jeho ztlumeni. HDR obsah nadhera i svetle sceny v SDR, jak je tam ale neco tmaveho (ne uplne cerne) prokresleni ve stinech je pryc=cerna. Paradoxne jsem pouzil doporuceni rtings a od nej se pri experimentech odpichl, ale zatim trochu pomuze jen mensi pridani jasu (neprehanet), to ale nici kontrast jinde kde je to jinak OK. Jeste se muzes pohrat s nastavenim Gammy, ale prijde mi abych pri kazde scene neco prestavoval. Fakt nevim co s tim, jen pro HDR obsah, ktereho je oproti zbytku minimum, jsem si tak drahou telku nekupoval. Najde se nekdo, kdo ma tento model a vyresil to?

edit: kde se v netflixu prepina rezim kino?
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 19. 6. 2020 20:50

Moc ses do toho zamotal, tzv “resis uz jen detaily v obraze, ze nesledujes dej filmu”..
v cenovce 65” za cca 30k nebudes spokojeny s zadnou tv.
Bud dost priplat za poradnou oled nebo to proste neres.
Nekdy mene vedet/videt = lehci a spokojenejsi zivot ;)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2020 10:25

Samsung preferuje úroveň černé na úkor detailů, naopak Sony zachovává úroveň v šedých odstínech i za cenu horší černé, ale tyhle detaily tam můžou být pak vidět i lépe než na OLED.
kvok
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka