LG 43UM7450 - Špatné LED podsvícení - vlastnost nebo vrátit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Qwee_cz 18. 5. 2020 17:12

Dobrý den všem,

minulý týden jsem zakoupil LG 43UM7450, když se má zobrazit jen černá, tak to vypadá takto. Je to opravdu vlastnost a nebo je to vadný kus? Vím, že černá tam nebude nikdy černá, ale takto jsem to nečekal.

Fotka obrazovky:

https://ibb.co/bvJwv9F

Případně nějaký tip na TV s úhlopříčkou 43, která by byla ok? Strop je 14 tisíc. - Netflix, žádné hry, DLNA, večerní filmy.

Předem děkuji

Tomáš
Qwee_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 5. 2020 09:18

Klasický IPS panel. Není to chyba, je to vlastnost. V tomto případě je to tedy opravdu hodně "přes čáru".
Vyber VA displej, za krásnou cenu třeba 43ep660. Nemá sice wcg a Dolby Vision, ale překraje všechno (KODI / VLC - pokud tedy myslíš filmy stahované), je to VA s direktem (byť ne zónovým) a stojí polovinu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 5. 2020 12:43

Každý LCD panel má nějakou tu šmouhu. Vždy záleží, jak moc to uživatel vnímá při běžném koukání. Tam, kde cosi podobného přitahuje pozornost a vadí, je na místě výrobek vrátit/reklamovat.

A jak je psáno... někdy je stav lepší, skoro neznatelný, jindy drama a hnus.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod SmokeMan 19. 5. 2020 18:19

:D vyhodit oknem ven, napsat na LG a pozadovat prachy :D za ujmu :D

to je strasny, ale MGX to asi vidi jinak :ú) fuj
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nevo7 19. 5. 2020 19:08

Je to asi vlastnosť lacnejších TV, alebo len edge led. Už tu také fotky boli. Asi by som pokukoval po direct led.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod pas4 19. 5. 2020 21:32

Je to direct led....už tu byly podobný hrůzy od jiných značek.Prostě vadný kus.Vrátit.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 5. 2020 16:05

SmokeMan píše::D vyhodit oknem ven, napsat na LG a pozadovat prachy :D za ujmu :D

to je strasny, ale MGX to asi vidi jinak :ú) fuj

MgX píše:Každý LCD panel má nějakou tu šmouhu. Vždy záleží, jak moc to uživatel vnímá při běžném koukání. Tam, kde cosi podobného přitahuje pozornost a vadí, je na místě výrobek vrátit/reklamovat.

A jak je psáno... někdy je stav lepší, skoro neznatelný, jindy drama a hnus.

Nejsem schopen jednoznačně na základě fotky a uživatelových priorit a citlivosti určit, do jaké míry přesně se jedná o drama. V každém případě jsem odpověď napsal jasně, minimálně pro člověka, který umí číst.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod seleslav 20. 5. 2020 21:34

Zdravím,
potřeboval bych poradit. A nechci zakládat zbytečně nové vlákno.
Koupil jsem si dnes LG 50UM7600 a podsvícení mi přijde velmi špatné. (Na displayspecifications a rtings jsem četl, že 50'' model by měl mít VA panel a k tomu přímé podsvícení, což byl důvod proč jsem si jej kupoval...

Nicméně hned po zapnutí jsem si všiml, že podsvícení je tragické, chtěl jsem se zeptat, jestli je to normální.
Nejde o odraz bylo to v temné místnosti.

Obrázek Obrázek
seleslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 20. 5. 2020 23:15

Já když jsem si 4 roky dozadu kupoval svoji první ledku tak jsem byl nervózní ze 3 malých flíčků u kraje. Tohle co máte vy je hnus fialový který bych výrobci omlátil o hlavu, pokud to jde vrátit.
MYCHAL S TVRDÝM
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 5. 2020 23:51

To rozhodně nebývá u VA standardem. Samozřejmě tím některé kusy mohou být taky postiženy. Může to způsobit i logistika.
indeshit
Pokročilý