Samsung 2019 pro hraní

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Swabator 23. 5. 2020 09:39

Dobrý den,

Obracím se z dotazem. Vybírám novou TV a vzhledem k tomu, že mám špatnou zkušenost s vypalováním, tak si musím nechat ujít LG B9/C9. Primárně se dívám na Samsung Q85R, protože 80T mě neoslovila. Chci se zeptat, zda někdo místní má a používá Q70R/80R/90R na hraní na XoX a PS4. Jedná se mi primárně o efekt který se na webu hodně probírá a to je inverse ghosting v game módu s VRR. Díky
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 23. 5. 2020 14:56

tak ps4 vrr nema, xbox ano, ale co vim, tak jen pro 60hz+ a neexistuje hra co by 60hz+ pouzivala, alespon o zadne nevim, 120hz na 80r funguje lepe nez jsem cekal, proste to funguje v 1080p, 4k zdroj co by umel 120hz nemam, ale lidi tvrdi, ze to tv neumim, nemohu vyzkouset

v tom 120hz jsem zadne problemy nevidel, netusim co je inverse ghosting, naopak me to prijde jako nejlepsi rezim v kterem ta tv funguje, i lepsi nez pc rezim a 60hz

-- 23. 5. 2020 16:04 --

ale ve vychozim hernim modu to dela hrozny sracky, ale to je proste mcfi, kdyz to vypnes, tak dobry, ve 120hz modu to sracky nedela

-- 23. 5. 2020 16:10 --

ale chapu teda, ze xbox 120hz by teoreticky mel pomoct s tim, ze kdyz hra nestiha davat 60 nebo 30 snimku, tak to nebude tak skubat, ale teda jen pokud to zvladne 1080p vystup misto 2160p - fakt si nemyslim, ze by ta tv zvladla 4k@120
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swabator 23. 5. 2020 15:25

Super, dík za reakci. Na ghosting dole si stěžují hodně na fórech a i podpoře Samsungu.

https://youtu.be/8Yvskef2h3k

Bohužel nenašel jsem prodejnu kde bych to odzkoušel.

4K120 ta telka nedá, to podle mě ale ani nové konzole. Proto HDMI 2.1 je zatím asi zbytečný
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 23. 5. 2020 18:47

Z toho videa si nejsem ani trochu jistý, co má za problém, ale díval jsem se na to na oled mobilu :)

To mu jde o ten vršek jak se ta tv pomalu rozsvěcí?
To nijak nesouvisí s game mode, to dělá všude, vyjma PC a právě 120hz režimu

Já teda hraju v movie mode, v game mode se na to dívat nedokážu, ale nevím presne proč, proste mě to přijde divný a input lag v movie mode je pro mě ok, netuším jestli mě v game mode vadí PWM nebo něco jinýho, PWM to má vždy brutální. Třeba to tohle z reality nějak pomůže.

Jako ta tv není žádnej zázrak a má spoustu chyb, ale nic lepšího, podle mě, není

-- 23. 5. 2020 19:56 --

Na fullscreen už to čemu říká ghosting vidím. Tj. Ty fialový čáry kde předtím byla žlutá. To jsem nikdy neviděl no. A moc se mě kvůli tomu game mode zas zkoušet nechce.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swabator 24. 5. 2020 00:46

Mě přijde poměrně zvláštní kolik lidí tvrdí na fórech, že u Samsungu vypíná game mode u televizí, kde je prezentován, jako jedna z hlavních funkcí. Já mám momentálně pouze KU6072, takže doufám v nějaký rozumný upgrade, kde investice bude mít smysl.
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swabator 24. 5. 2020 08:06

Jako ta tv není žádnej zázrak a má spoustu chyb, ale nic lepšího, podle mě, není


A můžeš ty chyby prosím trochu popsat, aby věděl na co se mám připravit?
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spree 25. 5. 2020 13:08

Swabator píše:Super, dík za reakci. Na ghosting dole si stěžují hodně na fórech a i podpoře Samsungu.

https://youtu.be/8Yvskef2h3k

Bohužel nenašel jsem prodejnu kde bych to odzkoušel.

4K120 ta telka nedá, to podle mě ale ani nové konzole. Proto HDMI 2.1 je zatím asi zbytečný

To video vyzera dost zle a odradilo ma to od Samsungu.
Asi jedine zobrat na hry LG OLED.
spree
Junior

Odeslat příspěvekod Swabator 25. 5. 2020 13:31

To je pravda, ale tam se zase bojím vypálení. Je to dneska těžký něco vybrat.
Swabator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spree 25. 5. 2020 13:43

Je, ale ak chceme variabilnu frekvenciu obnovenia, tak nie je ani moc na vyber. Este mozno nove Sony XH90.
V tej diskusii k videu pisu, ze to robia vsetky modelove rady minuleho roku.
HDTV tusim spominal, ze to vypalenie v praxi az tak nehrozi, ale netusim ako to je v reali...
spree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků