Projektor ruší přes počítač reproduktory

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas81 31. 5. 2020 13:44

Dobrý den,

rád bych požádal, zda by někdo poradil. Mám problém s šumem v reproduktorech, který vzniká při připojení projektoru, ale od začátku:

Propojuju následující sestavu: Projektor LG BX 503B (přes VGA nebo HDMI) do noteboku (několik značek) přes klasický jack 3,5 do reproduktorů Yamaha Stagepas 400BT (přes mixážní pult této sestavy).

A problém je vždy stejný. Jakmile propojím počítač s Yamahou, vše je OK. Jakmile však do počítače navíc ještě připojím projektor (jedno jestli přes VGA nebo HDMI, a jedno do kterého z mých třech laptopů), v reproduktorech se vždy začne ozývat rušivý šum.

Nemáte prosím nějaký nápad, jak by šlo toto rušení odstranit ? Například nějaké specifický kabel, nebo propojení počítače s Yamahou jinak, než přes jack 3,5 (například RCA, XLR..), nebo třeba i přes externí zvukovou kartu k počítači nebo jiný typ zařízení ?

Děkuji za případné rady,

Lukáš

-- 31. 5. 2020 14:44 --

lukas81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 1. 6. 2020 10:06

Jako pravdepodobný problém vidím tzv.zemní smycku.Tento problém by mohl odstranit iDefender od firmy IFI.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas81 1. 6. 2020 10:29

Moc děkuju za radu, to bych mohl zkusit. Jen to budu muset asi objednat ze zahraničí, protože na českých e-shopech to nenacházím. Pokud se tedy neexistuje nějaký podobný produkt jiné značky.

Každopádně děkuji,

Lukáš
lukas81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 1. 6. 2020 14:18

Ten iDefender je na USB propojení, ne? A to tady nikde zmíněné nevidím.

Takže by se k němu musela přidat ještě USB zvukovka.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 6. 2020 16:37

Než začnete zkoušet exotiku, prošel bych základní kroky:
1) zapojit vše do jedné zásuvky
2) nepomůže-li předešlé, propojte cílové audio přes galvanické oddělení linkového vedení (cca 300 Kč)
3) nebude-li fungovat nic, kupte optický HDMI kabel (od 1200 Kč), který jakékoliv ruchy na metalickém spoji z podstaty věci eliminuje
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 1. 6. 2020 18:03

to marts:Pravda,to jsem si neuvedomil.Bral jsem vec,která pomohla me,ovsem v jiném modu pripojení.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas81 4. 6. 2020 20:13

Super pánové, díky za rady, jdu na to, dám vědět.
lukas81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas81 5. 6. 2020 17:03

Tak optický hdmi pomohl, sice když přes to připojím projektor, stále začne vznikat rušení, ale je to výrazně nižší. Uvidím ještě, by dorazí ten galvanický uzemňovač, protože něco tam pořád se zapojení projektoru do počítače vzniká.

-- 5. 6. 2020 18:09 --

Nešlo by to propojit z počítače na mixážní pult také nějakým způsobem opticky přes redukce na konektory jack?
lukas81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 6. 2020 23:23

Záleží, zda má PC optický výstup. Notebooky jej většinou nemají. Vyžadovalo by to nějakou zvukovou kartu s optickým výstupem připojenou přes USB, jak psal kolega výše. Nicméně galvanické oddělení by mělo zabrat. Překvapuje mne, že jste nejdříve zvolil dražší variantu řešení :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas81 6. 6. 2020 08:02

Díky, uvidíme, až to dorazí. Pořídil jsem nejdříve to dražší proto, že ho měli na czc okamžitě skladem a já to chtěl ještě před víkendem :-D

Nicméně pokud v týdnu dorazí to galvanické oddělení a fungovalo by samo o sobě, mohu ten kabel případně ještě vrátit.

Jinak, objednal jsem tedy to, o čem byla řeč, správně ? Je to ten produkt, o kterém byla řeč ?

https://www.2din.cz/instalacni-material ... iltr-jack/
lukas81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 6. 2020 16:30

Ano, je to ono. Koncovky vyberte dle potřeby. Nicméně lze i levněji:
https://www.bmshop.eu/p/galvanicke-odde ... 4EQAvD_BwE
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků