Problém s HDR hraním přes HDMI u OLED LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 6. 2020 11:57

Ahoj chalani,

Zkusil jsem hrát The Division 2 přes notebook s HDMI 2.0 na TV OLED LG 4K 55E7.
Koupil jsem Premium Alza kabel 5m, ale mám problém v HDR režimu. https://www.alza.cz/alzapower-premium-h ... 514507&o=1

Jestli jsem to pochopil správně, aby mi fungovalo HDR, musí být v nastaveni u HDMI aktivní funkce Ultra Deep Colour (když funkci vypnu, HDR nejde ve hře aktivovat).
Jenže při tomto nastavení se mi při pohybu neustále vypíná a zapíná obraz na cca 2s.
Když zůstanu stát a jdu třeba do menu, tak se obraz nevypíná.

Tak jsem tu funkci v nastavení vypnul, HDR se deaktivuje a já mohu hrát.
Zkoušel jsem všechny HDMI porty a chová se to stejně.

Může to být kabelem? Neměl někdo podobný problém?
Ještě mi přišlo, že když jsem zkusil snížit rozlišení na FullHD, tak se dalo i chvíli hrát v HDR, ale pak to začalo zase vypínat obraz.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 2. 6. 2020 13:38

Máš možnost zkusit jiný kabel? 5 m pro 4k hdr může být u levného kabelu problém bez ohledu na to, co o něm alza píše.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 6. 2020 13:41

Právě že nemám. Měl jsem tu dříve 3m a tam HDR třeba u Forzy 4 fungovalo, ale Division 2 jsem nezkoušel v té době.
TV mám ve služebním bytě v zahraničí a nemám kde momentálně koupit nějaký jiný.

Máš nějaké doporučení na nějaký lepší kabel? Děkuji
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 3. 6. 2020 08:01

5 m kabel jsem nikdy neřešil, ale asi bych vzal nějaký, co má certifikaci thx (např. pixelgen / pxldrive) nebo něco od ověřené značky (AQ řáda Premium), samozřejmě s možností výměny či vrácení, aby byl čas na vyzkoušení.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 6. 2020 08:22

Tak jsem včera hrál s HDR. Běží to cca 10min OK, pak to cca dvakrát problikne a zase běží a takhle se to opakuje.
Asi bych opravdu věřil tomu kabelu.

Našel jsem podobný problém na zahraničních serverech a tam zmiňovali problém s overscan...jestli jsem to dobře pochopil, to se týče nastavování měřítka?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 3. 6. 2020 12:21

Overscan znamená, že se ti na TV nezobrazuje celý obraz pracovní plochy počítače (o několik jednotek/desítek pixelů jsou ořízlé okraje), to se mi úplně nezdá, že by s tím mělo souviset. Leda, že by se to TV snažila nějak kompenzovat, ale to by mělo jít snadno vypnout buď v menu TV nebo v ovladačích grafiky.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 3. 6. 2020 14:07

Taky se mi to nezdá, když na to má vliv vypnutí HDR.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků