Panasonic TX-65GZ950 nebo LG OLED 65B9?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 2. 6. 2020 12:48

Zdravím,
která z uvedených TV by lépe splnila poměr cena-kvalita?
LG mohu pořídit za 39 K a Panák za 49 K, což už je docela rozdíl.
TV sleduji pouze přes Skylink (nejvíce sport a filmy), občas filmy přes Blue Ray a DVD přehrávač, občas nějaké dětské filmy a seriály přes USB Flash (většinou mkv nebo avi). Hry na TV nehrajeme. Byl bych rád, kdyby obrazovka nebyla extrémně lesklá.
Kdysi jsem měl panák plazma, super spokojenost, nyní asi 4 roky LG (FHD, 100Hz), obrazově super, systémově nic moc, záseky, pomalý systém, samovolné mizení kanálů ze Skylinku (nutno vždy přeladit celou TV).
U LG se tedy trošku bojím systému WebOS, ale třeba je současná verze už někde jinde, nevím.
Za názory předem děkuji
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 6. 2020 13:30

GZ je spis konkurentem C9ky, o level vis... jestli ti to stoji za 10k navic, tezko rict..
ad web os - mam dva roky stary B7 a web os je spicka... obecne reviewers casto uvadeji web os ako top system, zalezi co od toho chces.. android ma vic aplikaci, za mna web os je vyborny (mal som tv s droidem, nemal som nikdy tizen ani panasonic os nepoznam)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 2. 6. 2020 15:09

Díky za názor.
Máš pravdu, že je to blíž k C9, ale jde o to, jestli těch 10 k připlatit za to vůbec stojí. Nejsme jako rodina zase tak nároční diváci, a už volba OLED je pro nás až až, možná by stačila nějaká lepší LED.
Já u naší současné LG opravdu s Web OS nejen spokojen, ne snad, že by byl nepřehledný nebo tak něco, ale jak už jsem psal výše, +, také se stane, že zapnu TV a nejsou žádné naladěné kanály.
Pak musím vytáhnout na chvíli ze zásuvky a po opětovném zapojení už to jede. Ale nemusí to být záležitost Web OS, to fakt nevím. Mě se ta LG B9 moc líbí, ale dle zkušenosti mám trošku strach. Proto koketuji s Panákem.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 6. 2020 16:53

V klidu vem tu B9, ušetříš krásných 10k bez ztráty kytičky.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hakec 2. 6. 2020 17:02

Jinak cena LG za poslední měsíc byla několikrát v akci za 36. Takže pokud na ni nespícháš tak bych na takovou akci vyčkal. Já pořídil před 14 dny LG65C9 za 42.500,- Kč.
Hakec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 2. 6. 2020 18:44

Jen aby nějaká akce ještě byla, vzhledem ke kurzu koruny. Jinak za 36 k by to bylo super! Díky
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 6. 2020 19:42

Na czc ji maj s xbox one x, ten prodas a si nekde na 37k
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hakec 3. 6. 2020 08:11

S tím nákupem a prodejem xboxu bych byl opatrný. Prodává se za 7,5 a i když bude nový, tak ti 7,5 za něj nikdo nedá. Reálný prodej tak 5 tis. takže pokud ji chceš hned a koupíš ji za 40 (např. LG shop) tak to bude větší jistota. Něco jinýho by bylo, kdyby jsi ten xbox využil.
Hakec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 3. 6. 2020 08:16

To je fakt, navíc nevím, komu bych ho prodal. Sám ho nepotřebuji, protože děti mají PS4.
Jinak C9 za 42,5 k je super cena, to bych do toho i šel. V čem je vlastně C9 lepší než B9?
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Hakec 3. 6. 2020 11:35

Je tam jiný čip. Rychlejší, takže by to mělo mít lepší odezvu atd. Ale co tu psali, tak to ani nepoznali když ty televize viděli vedle sebe. Někdo tady psal o lepší podpoře do budoucna u C9 skrz ten čip. Já se právě rozhodoval B9 za 36 nebo C9 za 42,5 a nakonec jsem zvolil tu C9. Nahradila telku z roku 2011 (i když stále funguje) byla to spíš taková pohodlnost :-) je rozdíl dívat se na uhlopříčku 118 cm nebo 165 cm a na 4K videa z Netflixu 8-) .
Hakec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 6. 2020 12:44

Lepší obrazový procesor hlavně, např. podpora 4K HDR při 120 fps (B9 to dá jen v SDR) nebo Smooth Gradation (potlačení posterizace).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 3. 6. 2020 12:56

Pokud jsi měl dřív plazmu a uvažuješ o OLED, tak na LED zapomeň. Náročnými diváky se rychle stanete, až ji budeš mít doma. WebOS u LG je dnes jinde, než v roce 2015. Taky jsem se dočetl, že v začátcích byl pomalý a měl problémy, dnes je to jinak, mají to vychytané a nové verze spíš vylaďují, takže žádné velké změny a nenažrané nároky na hardware. Panák je v tomto směru ještě konzervativnější, u jejich TV se o OS vlastně ani nedá mluvit, je to jen ovládací rozhraní s multimediálním rozšířením. Já sám mám model 55C8, takže loňská verze čipu a výkonu má bohatě.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 3. 6. 2020 14:44

Plazmu jsem měl před 5 lety, obraz měla super, nyní mám FHD LG, ale pouze 55", obraz je dobrý, i když je to IPS panel, černá není až tak černá, ale žádné drama.
Já osobně bych nejradši Panáka, právě jejich rozhraní (OS) je super, kámoš má Panáka, předloňský model v 55", standardní LED, ale to ovládání je prostě paráda, jednoduché, pohodové. Také výběr režimu zobrazení je perfektně nastavený už z výroby, ale v OLEDu a 65" je to už pálka a nechce se mi tolik dávat.
Do těch 40 k by to bylo ideální, proto uvažuji o LG B9.
Každopádně netrvám za každou cenu na OLED zobrazení, kdyby bylo něco pěkně zobrazujícího v LED, asi bych s tím neměl problém, ale nějak se mi nechce do Samsungu a asi ani do Sony.
Ještě jsem se koukal na Philips OLED 754, ta je za super cenu, ale o této značce a její kvalitě moc nevím.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 4. 6. 2020 07:12

Moje plazma byla Panasonic a přešel jsem na LG OLED. A WebOS je hoodně velký krok dopředu. DO mi sedí, výběr aplikací na obrazovce, nastavení taky. Obrazové nastavení profilů z výroby každý chválí, ale upřímně nevím proč. Pokud člověk není totálně líný, tak si dokáže upravit profily podle sebe (a návodu na webu) a místnosti kde TV funguje. Nevidím žádný důvod za Panáka připlácet.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 4. 6. 2020 09:07

Volvo XC70 :

Pokud se ti líbí a vyhovuje předloňský model ...

https://www.panashop.cz/panasonic-oled- ... -65fz800e1
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků