Panasonic TX-65GZ950 nebo LG OLED 65B9?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod riddle 26. 8. 2020 15:33

Ahoj, ten isf profil je takový surový diamant ze kterého lze získat po kalibraci lepší výsledky. Bright a Dark se snaží držet standardu podle využít a režim film je někde ve prostřed. Nicméně i ten lze upravit na denní a noční režim. Podle certificate isf a podle použití je dána určitá hodnota svitu a podle toho se to pak celé měří a nastavuje. Třeba vetšina OLED svítí víc než ukládá norma a díky tomu se ti v obraze ztrácejí detaily. Režim film a isf má v základu teplou barvu s cca 6500k. A proto je to takový příjemnější na koukání.
riddle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Quapor2 26. 8. 2020 20:16

martas38 píše:TV určitě připoj kabelem, wifi na 4K HDR nestíhá a pohlídej si, aby síťové prvky byly na 1Gb (což dnes vesměs všechno je).

pravez je to naopak, LG oled zvlada Wi-Fi 802.11ac
a lan port ma "len" 10/100mb
cize doma som nezapajal lan, pretoze wifi je rychlejsia (mam doma optiku 600/60 a router s Wi-Fi 802.11ac)
Quapor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 8. 2020 21:03

No a zkoušels to v praxi? Já ano, filmy přes wifi ve 4K HDR z NAS trhaly, přes kabel netrhají.Router mám Asus AC68U a TV je cca 2m od routeru a zeď mezi tím není.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riddle 27. 8. 2020 00:06

Vše záleží na tom jaký to má rádiový chip, velmi dobré zkušenosti mám s ubnt AP s 802.11ac 20-80mhz.
riddle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 8. 2020 07:13

riddle píše:Ahoj, pokud ti mohu poradit tak si nastav zobrazení na profil film. Je to nejvěrnější barevný profil tomu jak by to mělo být. Jinak pokud by jsi chtěl obraz opravdu dotáhnout na další level, tak budeš muset LG kalibrovat. Podívej se do tématu měření obrazovek. B9 je tam popsána.
Díky

Díky za tip, zkoušel jsem to včera a vypadá to dobře, ovšem asi hodně záleží na zdroji. U klasického TV vysílání, mi to občas přišlo takové mdlé, ale jakmile jsem zkusil nahodit něco kvalitnějšího na YouTube nebo z NASu, tak to samozřejmě bylo lepší. Přijde mi, že ten profil má barvy posunuté do teplých tónů - což je fajn a lépe se na to kouká, navíc saturace mi přijde trošku stažená oproti třeba standardu - ten je ještě celkem v pohodě aspoň na to klasické TV vysílání. Co mi přijde strašné je ten profil živý nebo jak se jmenuje - strašně přesaturované, přesvícené, ztrácí se mi tam detaily. No budu ještě chvilku zkoušet, ale pro kvalitní obsah zatím jasně vede režim Kino. Je tam ještě Kino - doma, ale tam jsem zatím nepoznal moc rozdíl.

Jaká je logika nastavování toho profilu? Je potřeba to nastavit per aplikace (YouTube, Netflix, DLNA streaming) nebo per TV kanál? Včera jak jsem měnil zdroje a zkoušel, tak jsem to vlastně pořád musel měnit.

martas38 píše:Ale tipnu si, že šrouby jsou tak M5, nebo M6. A bacha, pokud máš na stojanu vodováhu, tak se jí neřiď, je tam snad křivě nalisovaná, použil jsem normální velkou vodováhu.

Koupil jsem jak M5, tak M6. Vyzkouším, které budou pasovat. Délka stejná jako staré šrouby. U držáku byly M8 a pokud tam byly i jiné, tak už nevím, kde jsou, protože držák mám na stěně 9 let. Ještě se opotím při věšení na zeď. :-)

martas38 píše:TV určitě připoj kabelem, wifi na 4K HDR nestíhá a pohlídej si, aby síťové prvky byly na 1Gb (což dnes vesměs všechno je).

Mám teď doma půjčený nějaký router, tak ani nevím jaký wifi standard zvládá, musím zjistit. Domácí síť mám na gigabitu. Doufám, že mě nebude brzdit připojení od providera. Mám pouze wifi (5 GHz) a je to tuším 20 Mbit.

Ještě bych se zeptal na HDMI kabel. Plánuji připojit AV/stereo zesilovač přes který chci hnát zvuk do reproduktorů - pouze přední sloupy. Je potřeba koupit nějaký nový kabel, který umí HDMI 2.1 nebo mi stačí nějaký starší? Mám kabel domá pár let, tak teď z hlavy nevím jestli umí HDMI 1.4 nebo něco podobného. Protože repro mám pouze přední sloupové, plánuji že TV bude do zesilovače posílat pouze stereo (audio výstup nakonfiguruju jako PCM) a navíc stereo zesilovače nemají dekodéry pro prostorové formáty.
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Junior

Odeslat příspěvekod riddle 27. 8. 2020 16:47

Ahoj, musíš to v nastavení nechat propsat do všech vstupů a aplikací. Já tenhle ten tip OLED LG nastavují pomocí softwaru v kombinaci s hardware na kalibraci. Nic nedělám manuálně nebo nepoužívám servisní menu, od toho mám program podporovány přímo od LG.
riddle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Quapor2 27. 8. 2020 21:39

martas38 píše:No a zkoušels to v praxi? Já ano, filmy přes wifi ve 4K HDR z NAS trhaly, přes kabel netrhají.Router mám Asus AC68U a TV je cca 2m od routeru a zeď mezi tím není.

mam to tak od zaciatku pouzivania lg oled, tv je s hagom v jednej miestnosti, cca 3-4m
( https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/sagemcom-5655ac )
Přílohy
wifi_pokus.png
Quapor2
Kolemjdoucí

Předchozí stránka