Panasonic TX-65GZ950 nebo LG OLED 65B9?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 14. 6. 2020 18:22

To je možný. Panasonic jsem měl akorát "hloupou" plazmu.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 6. 2020 18:34

Hm tak to se taky divim. Ja jsem po nějakem nastudovani měl jasno, že to bude C9, havně diky obrazu, hw vybavě a funkčnosti. S WEBos jsem přišel do styku poprve a naprosta pohoda vzhledem k tomu kolik TV nabizy funkci a nastaveni oproti předchozi TV a zatim za tu chvili co TV vlastnim žaden problem. Jedina věc, ktera mi vice vadi, respektive vadila při prvotnim nastavovani tak byla pravě ta obraz zabirajici vyrolovana nastavovaci bočni lišta a to při nastaveni některych obrazovych změn. Spiš bych se nedivil, kdyby někomu nesedl ten Magic ovladač, ale ten se da za par kaček zaměnit za klasiku.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 6. 2020 18:45

Mně přijde menu B9 intuitivní a úplně v pohodě. A hlavně nemám po prvotním nastavení potřebu zalézat někam hluboko do menu.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 15. 6. 2020 09:12

PZBo píše:Rozhodně Panasonic. Já jsem udělal chybu a zvolil kvůli pár tisícům LG C9.
WEBos firmy LG je neposedný a špatně ovladatelný, k mnoha funkcím se jen obtížně dopracujete.
LG nedodává ani tištěnou, ani online stáhnutelnou PDF příručku, což u Panasonicu je samozřejmostí. Ovládání Panasonicu je podle mne logicky odvoditelné (a nebo jsem na něj zvyklý?).

PZB

Tak zrovna LG C9 má user guide dostupný elektronicky z menu a online na webu. Za mně naprosto dostatečné.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 16. 6. 2020 08:06

Tak TV Panasonic 65GZ950E je doma. Teda přepravní bedna je pořádnej macek.
Ještě nemohu sdělit své dojmy, protože:
- satelitní Skylink se naladil dobře a dle FastScan, ale nemohu sledovat kanály, protože mi TV stále píše "Zašifrovaný kanál", vůbec nevím, co s tím, když se podívám do Common Interface, tak je tam nějaký CICAM PIN, který by měl asi souviset s tím zašifrováním. Já jsem ale nikde žádný PIN nezadával a když zkusím klasické 0000 apod. tak to nic nedělá. Mohu tedy zatím jen sledovat pořady na DVB-T2, kde se nám obraz vůbec nelíbí a minulá TV LG ho zobrazovala mnohem lépe. Ale z toho závěry nedělám.
- potřeboval bych nastavit obraz TV na nějakou koukatelnou úroveň, poradíte?
Díky
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 16. 6. 2020 10:18

ahoj Volvo XC70,
s tím satelitním naladěním by ti určitě mohl pomoci MgX, až bude přítomen.
Mám 65FZ800 a na sledování používám pouze 2 obrazové filtry, a sice THX Cinema pro noční sledování a
a THX Bright Room pro denní sledování za normálního světla ( bez zatažených žaluzií ) - obrázek je perfektní. Nutno podotknout, že TV vysílání přijímám přes internet - aplikace od firmy Viridium, v rozlišení max. 1.080i FHD 50 Hz .... taky perfektní.

Když to porovnám s bývalou LED Panasonic DS630 a pokojíčkovou starší 32´ LG LF632V, tak porovnávám
neporovnatelné .... o nějaké "kvalitě" LED v porovnání s OLED nemůže být řeč. :-D .
Asi je u tebe něco špatně, když říkáš, že starší LED LG zobrazuje signál DVB-T2 líp .... dost dobře to není možný,
leda by byl problém s kvalitou signálu nebo nastavením.
Audio: Canton LE103+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300+Fiio K5 Pro+Sennheiser HD650 <> Portable: Cowon Plenue R+FiiO F9 <> TV/AV: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824EGK+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W + Home Cinema 5.0 Heco MS500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 16. 6. 2020 11:46

U své GZ950 používám upravený profil Profesionál 2. Určitě to není referenční a puristi snad prominou, ale mě se tak líbí a vyhovuje mi víc a tobě třeba může taky.

Kdyžtak zkus a uvidíš.. Vrátit to jde to výchozího nastavení na pár kliků

Mód zobrazení : Profesionál2

Úroveň svítivosti : 60 Přes den / 40 v noci

Kontrast : 100

Jas : 0

Barevná sytost : 50

Tón barvy : 0

Ostrost - 70 ( DVB-T2 ČT HD nesleduji , ale ta přeostřuje.. tam když tak míň, ale třeba hnusné SD kanály od Novy, Primy apod vypadají líp)

Teplota barev : Teplé 2

Živá barva : Vypnuto

Úprava kvality barev : Vypnuto

Senzor osvětlení okolí : Vypnuto

Omezení šumu : Střední

Vylepšení formátu MPEG : Vypnuto

Vylepšení rozlišení : Střední

Inteligent Frame Creation - Vlastní
- Redukce rozmazání 5
- Filmová plynulost 1

Rozšířená nastavení :
: Regulace kontrastu - Vlastní

: Nast. regulace kontrastu
- Adaptivní korekce gama 15
- Nastavení úrovně černé 15
- Efekt Jasná bílá 5

: Barevný gamut - Rec. 709

: Gamma - 2.4

Zvuk

Režim zvuku : Hudba

Dolby Atmos : Zapnuto

Surround : Dolby Surround

Zesílení hloubek : Zapnuto

Každopádně bych pouvažoval nad Netflixem prémium. I když jen stream,tak se stejně ta kvalita nedá srovnávat.. Ono stačí porovnat třeba i YouTube s dvb-t2

Edit : teď už jsou ty popisky opravené
Naposledy upravil SSakul dne 16. 6. 2020 18:14, celkově upraveno 7
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2020 11:55

Volvo XC70:
vyskoušej ČT24, ta není kódovaná a měla by jet. Kontaktuj provozovatele satu, nebo pokud můžeš, tak vyzkoušej jinej CAM modul
DVB-T2 nastavit na hezký obraz nelze, jen na méně a více hnusný (výjimka je ČTHD)
prostě to chce koukat aspoň na HD, ale ani tam není vše perfektní, protože staré spatlaniny budou vypadat blbě vždy

nastavení obrazu neporadím, to záleží na tobě a zdroji na který koukáš
(já mám upravených asi pět profilů, které měním v závislosti na kvalitě zdroje a denní době)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 16. 6. 2020 12:51

Díky za odpovědi.
Tak ten Skylink již běží, bylo to starším modulem, který si nerozumí s novým Panasonicem. Přijel technik od Skylinku, dal mi nový modul (1300 Kč) a už vše šlape.
Ohledně nastavení barev jsem něco vygoogloval a nastavil jsem to zatím tak, že je to pěkný obraz. Budu se v tom průběžně hrabat a zkoušet další nastavení, aby to pro nás bylo co nejlepší. Jinak ohledně černé, tak ta je opravdu černá jak noc a jak jsme zvyklí na IPS, kde černá byla trošku do šeda, tak nám ta super černá připadá až divná, ale je to určitě o zvyku.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 16. 6. 2020 12:57

No proto :-D , už jsem se začal bát, že by tě snad mohl Panasonic obrazově zklamat .... a přiznejme si, to by nebylo "noumání" :mrgreen: :mrgreen:
Audio: Canton LE103+Yamaha R-N402D+Yamaha CD-S300+Fiio K5 Pro+Sennheiser HD650 <> Portable: Cowon Plenue R+FiiO F9 <> TV/AV: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824EGK+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W + Home Cinema 5.0 Heco MS500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2020 19:54

Volvo XC70 píše:Díky za odpovědi.
Tak ten Skylink již běží, bylo to starším modulem, který si nerozumí s novým Panasonicem. Přijel technik od Skylinku, dal mi nový modul (1300 Kč) a už vše šlape.
Ohledně nastavení barev jsem něco vygoogloval a nastavil jsem to zatím tak, že je to pěkný obraz. Budu se v tom průběžně hrabat a zkoušet další nastavení, aby to pro nás bylo co nejlepší. Jinak ohledně černé, tak ta je opravdu černá jak noc a jak jsme zvyklí na IPS, kde černá byla trošku do šeda, tak nám ta super černá připadá až divná, ale je to určitě o zvyku.

Ahoj, omlouvám se. Zrovna, když jsi potřeboval, tak jsem nebyl/nemohl. Nevadí, máš vyřešeno.

Ještě k modulu. Prosím Tě, napiš mně přesný typ modulu, který jsi dříve využíval, a který teď nově máš. Předem díky za ochotu. Důležité je vědět, že pokud modul s kartou nerozkóduje signál, pak není od věci zkusit kompletní obnovu do přepravního nastavení, ale se zasunutým modulem a kartou. Při následném ladění se valná většina modulů vzpamatuje a začne komunikovat. Nicméně ano, pokud jsi měl nějaký starší typ a ještě třebas starší HW revizi s historickým firmwarem, může být u nových zařízení obecně problém. To není o Panasonicu, ale o vývoji v rámci všech výrobců.

Co se týká obrazu.

Jaký profil tam teď máš nahozený? kalimero73 zde poskytl radu, kterou bych pro naprostý začátek určitě taky vyzkoušel. Tedy jím jmenovaný profil pro noc a druhý pro den. Hotovo. Pro Tebe i rodinu je velmi důležité nechat oči zvyknout. Vámi využívaný IPS panel dával menší, napsal bych - jakoby - podhodnocenou sytost barev, šedivou černou a celkové pojetí na IPS bylo hodně měkké. To už dnes povětšinou nezískáš ani na LCD s IPS panelem.

Jestliže jsi s něčím v obraze nespokojený, napiš přesně s čím konkrétně. A hlavně... dej si tam přednastavené profily, které by měly být opravdu precizní a zkus nechat oči zvyknout. Pokud budeš dramaticky pořád dokola něco štelovat a radikálně měnit, oddálíš tím úspěch. Po případném nastavení nechej oči alespoň pár hodin koukat na telku, abys věděl, co přesně překáží, chybí ke spokojenosti. Pak už měň jen jednu, maximálně dvě různé hodnoty, a nejlépe ne zcela radikálně.

Zkus si stáhnout z netu pár demo videí ve 4K HDR a zkus se i u nich zaměřit, zda tam něco vadí, překáží.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2020 20:36

no já bych se třeba neobešel bez třetího profilu na sport - koukám na tenis a taky na snooker a tam jsou velké syté plochy a je potřeba hodně ubrat barvy i kontrast, jinak dostávají oči dost zabrat.

k modulu dodám, že jsem vyzkoušel Neotion SYNAPS CA Irdeto a TV ho nevzala. jiný jsem nezkoušel...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 16. 6. 2020 20:42

Ahoj, jdu si pro radu :-)
Mám jednu z posledních plazmových (55” Viera VT60) a nastal čas na upgrade, bude to 65GZ950.
Dotaz: má smysl pár týdnů/měsíců počkat a doufat, že ceny slezou na 45, nebo nečekat a brát za 50 dokud ještě jsou?
Děkuji
FiiO M11 pro_Questyle QP1R_Khadas ToneBoard_JDS Labs Atom
Focal Elegia_Oppo PM-3_Jerry Harvey Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505 > Lyngdorf RP-1 > TEAC AP-505 > KEF R300
TEAC AI-301DA > KEF iQ3
Panasonic 65GZ1000 > Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2020 20:54

za 45 bych ji taky asi vzal
a jestli spadnou ceny? nějak globálně těžko, spíš se může objevit nějaká krátká akce...
a nebo taky ne a TV se doprodá
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 17. 6. 2020 07:45

Duke650 píše:Ahoj, jdu si pro radu :-)
Dotaz: má smysl pár týdnů/měsíců počkat a doufat, že ceny slezou na 45, nebo nečekat a brát za 50 dokud ještě jsou?
Děkuji

No leroj to napsal šalamounsky, ale velmi výstižně ;-) . Myslím, že ke snižování ceny už není důvod, TV se
prostě doprodá a přijdou novější ( vybavenější ale dražší ) modely. Jestli nebazíruješ striktně na 65GZ950E, ještě je k mání lacinější, ale obrazově určitě ne horší varianta 65FZ800E, která ovšem nemá FS ani Dolby Vision a má starší operační systém My Home Screen 3.0 ( GZ má 4.0 verzi OS ) .... pokud nic z uvedeného nepotřebuješ "ke štěstí", šel bych do ní.
kalimero73
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka