75"+ televize do 50k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod .soul 15. 6. 2020 16:25

Ahoj,

Poprosil bych o pomoc při výběru televize s úhlopříčkou 75 palců a více do 50 tisíc.

Televize by byla do obýváků, dívali bychom se na ní přímo (VA panel nevadí), odlesky moc řešit nemusíme. Nejvíce by se pouzívala na Netflix a HBO Go, okrajově na konzole a klasické tv vysílání.

Zatím přemýšlím nad Samsung QE75Q77T, která je teď dostupná za 56k a láká mě i Sony Bravia KD-85XG8596, kterou bych měl za 54k. Oboje jsou ovšem nad limit, daly by mi tyto 2 televize doopravdy o tolik lepší kvalitu než jiné třeba za 30-40 tisíc? Nenapadá Vás ještě jiné řešení?

S OLEDem už se bohužel do limitu nevejdu.

Díky moc.
LG V30 Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 6. 2020 16:32

Q77T má oproti 85" XG85 výhodu v podpoře variable refresh rate při hraní, obrazově je ovšem na obdobné úrovni, ale s XG85 získáš těch 10 palců navíc.
Z hlediska kvality obrazu je na vyšší úrovni QE75Q70R (která ale oproti Q77T zvládá VRR jenom při Full HD) nebo KD-75XG9505 (opět bez VRR).
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Wallcott 15. 6. 2020 16:51

Ahoj, som majiteľom KD-85XG8596 asi pol roka. Samsung som nemal takže neviem porovnať, viem len sprostrekovať dojmy zo sony. Za mna veľká spokojnosť, tá uhlopriečka je bomba.

+ uhlopriečka
+ rýchlosť prostredia, na to že je to android zatiaľ sa skoro nič neseká
+ android 9 (prehrá všetko)
+ kvalita obrazu (mne uplne vyhovuje), mám napozeraných kopu 4k filmov aj HDR, Q70 bude ešte asi o čosi lepšia podľa recenzií no drahšia a o 10 palcov menšia čo je veľký rozdiel.

- obrovská krabica
- android bude časom asi menej plynulý ako uzavreté systémy, ale je to malá daň za všetky možné aplikácie
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 6. 2020 17:33

Wallcott píše:Q70 bude ešte asi o čosi lepšia podľa recenzií no drahšia a o 10 palcov menšia čo je veľký rozdiel

Jestli můžu mít prosbu do pléna, když teď Samsung používá pro značení 4K TV stejně jako loni systém Q + dvě číslice, bylo by dobré uvádět to písmeno za číslicemi (jako Q70R nebo Q70T), protože ty TV se liší, zrovna Q70R a Q70T jsou dost rozdílné.
(Jinak pochopitelně díky za postřehy.)
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 6. 2020 21:51

Jo, dobrej nápad s tou 85". Navíc to není vůbec špatná telka, za ty prachy naopak supr.
Q77T je de facto loňská Q60R.
Ta 8. Sony sice nemá takový kule jako 9., ale zase jako výhoda, že když nemá takovej extra jas jako 9., tak netrpí moc na blooming. Určitě těch 10 palců navrch je ku prospěchu. Pokud se ti to vejde, neváhal bych.

-- 15. 6. 2020 21:54 --

S tou velkou telkou člověk pak jistě ocení přednosti Androidu, protože jakmile to jednou nakrmíš UHDčkem, tak už pak nechceš jinak (Netflix, i když je to jen stream, nebo v lepším případě UHD rip v dobrý kvalitě, nebo třeba koupenej UHD Blu-ray nosič). To už se pak ani na vysílání koukat nechce nebo ně nějaký HBO GO :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 15. 6. 2020 21:54

https://www.kd-elektro.cz/590-samsung-qe75q70r.html

Poslední dobrý Samsung za dobrou cenu

Pokud máš nějaké otázky na tuto TV mohu poskytnout info, tuto TV mám

-- 15. 6. 2020 22:06 --

Popř. ještě Samsung QE75Q60R což je zhruba obrazově letošní Q77T

https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q60r/QE75Q60RATXXH/

za krásných 31.000,- s kuponem SAMSUNG20
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 16. 6. 2020 10:11

indeshit píše:S tou velkou telkou člověk pak jistě ocení přednosti Androidu, protože jakmile to jednou nakrmíš UHDčkem, tak už pak nechceš jinak (Netflix, i když je to jen stream, nebo v lepším případě UHD rip v dobrý kvalitě, nebo třeba koupenej UHD Blu-ray nosič). To už se pak ani na vysílání koukat nechce nebo ně nějaký HBO GO :)

Svata pravda, ja to HDR a UHD nejak neresil proste jsem chtel co nejlepsi TV v danem limitu na bezne koukani, ktere jsem doted provozoval (DVB-T, HBO). Po koupi jsem pustil nejake dokumenty ve 4K nebo i HDR a nestacil se divit. Dokonce jsem zacal na netflixu koukat na 4K filmy v AJ, mam tam premium zdarma a jako bonus trenuji anglinu. Proste jina liga...vysilani v CR (snad krome CT) humus a velka uhlopricka ti to jeste vic zdurazni.
Naposledy upravil kultus dne 16. 6. 2020 13:07, celkově upraveno 1
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 16. 6. 2020 12:34

Díky moc všem za rady. Už jsem chtěl objednat tu QE75Q60r za oněch 31 tisíc, bohužel už ji tam mají vyprodanou :-(

Tím pádem to zatím vypadá na tu KD-85XG8596, ale mohl jsem s tím samsungem ušetřit 23 tisíc, safra.. Co se dá dělat.

Ještě jednou dík.
LG V30 Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 16. 6. 2020 15:03

Možná kdybys byl rychlejší tak ji máš, když jsem to psal ještě byla skladem.

Sony bude taky v pohodě, zhruba stejně jak ta Samsung Q6OR.

Holt za úhlopříčku se platí.
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod jito 16. 6. 2020 16:59

Podle této diskuze
https://www.czc.cz/sony-kd-55xg8596-139 ... dfuq20i8o7
má ta modelová řada nějaký problém s přepínáním programů....
jito
HD SATan