4K TV 55”

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PeteeONE 16. 6. 2020 16:07

Zdravím, rad bych se zeptal na doporučení ohledně TV .

Cca před 2 měsíci jsem si pořídil Samsung Q60r, upgradoval jsem z asi 9 let staré LG LED TV . Do nového bytu jsem si také pořídil s televizí Xbox one X kvůli 4K hraní .
Teď k věci první TV jsem si přivezl domu a měla vadný levé repro, vycházel z nej úplně roboticky zvuk .... tudíž vráceno a druhý den jsem dostal úplně novou. Ta vydržela 3 týdny, začala se sama vypínat a zhruba po dvou dnech kdy mi ze samsung podpory psali různé věci a nastavení se už ani skoro nezapla . Vždy se rozsvítilo jen logo Qled TV a restart a takhle pořád dokola .Co mě hlavně zařáželo tak že už mě po chvilce hraní strašně pálili oči, až jsem je měl druhy den úplně krvavé .
TV jsem koupil v akci za 16K teď čekám na vracení peněz a rád bych si vybral už po téhle špatné zkušenosti jinou .
Proto se ptám na doporučení jakou 55” TV vybrat k hraní na xboxu X a večernímu sledování netflixu . Klidně si i příplatím cca do 25K když mě z ni hlavně nebudou pálit oči . Děkuji
PeteeONE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 6. 2020 17:44

LG B9 (na Datartu kód 10TELPLZ20, aby ses dostal na svůj rozpočet). Nepoužívá PWM, který byl příčinou tvojí únavy očí u Samsungu. Umí i 4K@120 fps (sice ne zároveň v HDR, to až C9/CX, ale v rámci ceny je to pořád to nejlepší, co se dá sehnat) a variable refresh rate, rovněž input lag je nízký.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod PeteeONE 16. 6. 2020 18:38

kvok píše:LG B9 (na Datartu kód 10TELPLZ20, aby ses dostal na svůj rozpočet). Nepoužívá PWM, který byl příčinou tvojí únavy očí u Samsungu. Umí i 4K@120 fps (sice ne zároveň v HDR, to až C9/CX, ale v rámci ceny je to pořád to nejlepší, co se dá sehnat) a variable refresh rate, rovněž input lag je nízký.

Dobře děkuji za objasnění toho problému s očima . Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal tak mě to celkem zaskočilo.
Něco jsem o OLED četl že se pro hraní vypálují, co je natom pravdy ? A je ještě nějaká alternativa z čeho bych mohl vybírat ? Děkuji
PeteeONE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 16. 6. 2020 18:54

Ano statickým obrazem se OLED vypalují. To znamená, že když budeš nechávat každý den 12h zapnutý Xbox pořád se stejným obrazem, po nějaké době se to tam může vypálit (v řádech měsíců, nebo let). Především jasná místa - loga atd. Totéž se děje i u plazmy.
V praxi jsem měl plazmu sedm let a nic se mi nevypálilo. Teď mám krátce OLED, na Xboxu hraju tak dvě hodiny v kuse, byť ne každý den a vše je v pořádku a věřím, že bude i po pěti letech. Prostě tam jen nenechávat dlouho jeden obraz (pauznutou hru, základní obrazovku konzole, atd.) a když TV vypneš ovladačem, někdy dělá údržbu displeje. Zhasne obraz, ale TV ještě něco pár minut dělá - v tu dobu ji nevypínej vytažením ze zásuvky.
Jinak si myslím, že tě u OLED krom parádního obrazu příjemně překvapí rychlost odezvy při hraní a to jak si konkrétně LG rozumí s Xboxem, sama se přepne do game modu atd. Počítám, že kdyby bylo vypalování při hrách tak drastické, nebude tam výrobce game mod vůbec dávat a bude před hraním všude varovat.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 16. 6. 2020 18:54

No teď dobíhají některé modely a objevují se nové, takže některé, co mě napadly, se už neprodávají a jiné se ještě neprodávají.
Displeje OLED se můžou vypálit, proto televize s těmito panely mají nějaké ochrany (tlumení jasu při statickém obrazu, prohazování pixelů). Záleží i na množství statického obrazu (tzn. u her se jedná hlavně o HUD - trvale zobrazené ukazatele, tedy záleží i na konkrétních hrách). Koneckonců někomu se vypálil i mobil s OLED, kde je ovšem statického obrazu více než na TV. Zátěžové testy dělal Rtings: https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 16. 6. 2020 19:13

Na hraní je super Sony 55xf9005. S kódem se vDatartu vlezeš do 21tisíc. Pokud u her trávíš více času určitě bych do oledu nešel
MYCHAL S TVRDÝM
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 6. 2020 19:59

Naopak LG OLED s absolutni cernou a dostatecnym HDR pro zatemnenou mistnost je na hry naprosto super. I kdyz mam doma i nabusene herni PC a k tomu 144Hz IPS monitor, tak kolikrat klidne ozelim odezvu a vyssi framerate a dam to radsi na konzoli a OLEDu kvuli mnohem prirozenejsim barvam, kontrastu, HDR, atd.
Yiakubou
Junior