100 Hz vs. 50 Hz na filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radim 24. 6. 2020 22:49

Je některý výrazně lepší pro sledování filmů? (ne sport)

Edge-LED, IPS, local dimming, 100 Hz (LG) vs. Direct-LED, IPS, 50 Hz, Micro Dimming Pro, Picture Performance Index 1700 (Philips).

Díky za názory.
radim
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeGT8 24. 6. 2020 23:51

na sledovani filmu urcite ne IPS
MikeGT8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 6. 2020 01:49

IPS není ani tolik zásadní, jako typ podsvícení. Pokud můžete, Edge-LED se vyhněte. Zda 100 nebo 50 Hz je docela lidsky popsáno zde.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 25. 6. 2020 06:35

Kdo má rád telenovela efekt, tak 100hz se bude hodit, jinak pro film je důležitější samotný typ displeje než jeho frekvence.
Hlavně se vyhnout IPS - černá bude šedivá, bude to dělat mapy, fleky, u edge led budou svítit třeba celé pruhy, kontrast slabej, prostě hnus.
Na film OLED a když nejsou prachy, tak VA.
Záleží taky na tom, jaký to jsou filmy.
Pokud je to Netflix, může se hodit Dolby Vision.
Pokud jsou to kupované (UHD-BD) nebo kradené UHD v mkv, případně opět Netflix, bude důležitý vybrat něco s širokym gamutem. V této kategorii nebude jas nijak světobornej nikde, ale s lepším gamutem to aspoň bude vypadat trochu k světu ten UHD matroš.

-- 25. 6. 2020 07:40 --

Navíc v této kategorii vzhledem k tomu, že nic nebude extratřída v rámci HDR. Na film je hlavně důležitý zvolit nemalou úhlopříčku.
Film má pruhy nad a pod obrazem = menší výsledek.

Pokud se vejde, vždy pokukuj po větší variantě, zejména pokud to chceš krmit UHD obsahem (nepředpokládám, že si někdo kupuje 4k a chce to krmit pouze HD například)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 25. 6. 2020 08:36

"že si někdo kupuje 4k" - No jiné než 4k se dnes koupit bohužel nedají, FullHD max. do 55" a většinou ještě bez DVB-T2, 5 roků staré modely. Já jsem si to nevymyslel, nejraději bych koupil FullHD plazmu 65"-75" (slyšel jsem, že Panasonic na stálou poptávku po plazmách zareagoval a začal je znovu vyrábět, ale nepodařilo se mi k tomu na netu nic najít), jenže v té velikosti se vyrábějí jen 4k LCD a OLED. A pak jsou idioti jako Philips, který to má takto: (PUS7304 / PUS7354): 43" IPS / 50" VA / 55" IPS / 58" VA / 65" IPS / 70" VA. Proč 50 je VA a 55+65 IPS??? To nevymyslíš a nepochopíš.
radim
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 26. 6. 2020 10:33

OK, IPS jsem vyřadil ze hry. Co ten Edge-LED, je to opravdu taková hrůza? Neumím si to představit, mám momentálně plazmu. Třeba https://televize.heureka.cz/samsung-ue65ru7452/#section - je S-PVA, ale Edge-LED. Vyhnout se Edge-LED je docela oříšek, už jenom kvůli tomu, že se to nikde ve specifikacích neuvádí (stejně jako IPS/VA, zjistit to je fakt martyrium), u tohoto samsungu jsem to musel zjistit až v živém chatu na samsung.com/cz, jinde jsem to prostě nenašel.
radim
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 26. 6. 2020 11:25

Vyhnout se Edge LED je orisek? Jeste si ani nenapsal fin.limit, takze je vhodne napsat ze je to jen otazka penez! Zacit s hledanim muzes treba zde: https://www.rtings.com/tv/tools/recommendation
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 26. 6. 2020 11:41

Nevím, proč do toho motáš peníze, myslím, že jsem vcelku jasně napsal, že se tato informace velmi těžko zjišťuje. Jestli máš problém s chápáním psaného textu, tak za to já nemůžu. A ten web nabízí vesměs modely, které se u nás neprodávají.
radim
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 26. 6. 2020 12:06

Bud menej agresivny, inac sa na teba kazdy vykasle:) rtings modely sa u nas nepredavaju? Jak si na to prisiel? Samsung, sony, lg sa u nas vsetky z toho webu predavaju... a ked chces vediet aky display je kde pouzity, skus displayspecifications.com nebo displaydb
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 26. 6. 2020 14:00

Prosím přestaňte tady strašit tazatele, že je IPS k ničemu. K ničemu asi nebude, když se tolik vyrábí a prodává. Měl jsem velkou LG IPS, mám několik menších IPS a všechny zobrazují perfektně. Jiná věc je podsvícení Edge nebo Direct LED, zde jsem jasně pro Direct, pokud možno s Local Dimming.
Každá technologie má své pro a proti, ano, IPS nemá černou jak uhel, ale je to normální černá. Není to žádná světlá šedá nebo modrá. Při dobrém nastavení je černá velmi dobrá a nemít nyní OLED, tak ani nevím, že může být černá ještě černější. Pokud není dost peněz na OLED, klidně bych šel do IPS. Alespoň to není tolik přesvětlené a překontrastované, jak to umí Samsungy s VA.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 26. 6. 2020 15:09

Lol... ne, ips je traga, radeji edge led va ako jakekoli ips.. ips jen pokud potrebuje sirsi uhel, inac je to naprd...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod danix386 26. 6. 2020 15:54

IPS panel na filmy opravdu ne.Za denního světla dobrý, ale v tmavé místnosti horor.Proto v prodejně vypadá TV s IPS dobře.Doma večer už je to horor.Ovšem ne film , ale obraz :-D
danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pas4 26. 6. 2020 16:14

Jj taky jsemdal přednost ips.Není to o černé nebo šedé,ale o černé s detaily/ips/ a černe bez detailu /va/-černa spíš připomíná černý igelit.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 26. 6. 2020 16:21

Lol, no jak myslis... ips je uplny odpad
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 26. 6. 2020 16:28

Nemá cenu se hádat, každý má jiný názor a jiné oko. Pro mě je IPS lepší než VA, ale neznamená to, že pro někoho jiného tomu není naopak. Rozhodně bych nepoužíval slovo odpad nebo traga. Stejně tak by někdo mohl napsat, že odpad je VA. Ani jedno není odpad.
Volvo XC70
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků