Low-cost televize

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Czhmoud 28. 6. 2020 12:58

Zdravím,

s přechodem na DVB-T2 přišel na čas na výměnu televize. V tuto chvíli mám statší TV Philips s úhlopříčkou 81 cm a HD rozlišením. S přechodem na DVB-T2 už bych ji chtěl vyměnit.

Jsem nenaročný uživatel, takže nemám nějaké specialní požadavky na vlastnostil, navíc jsem dost omezen rozpočtem a rád bych se vešel do 5000 Kč. Prošel jsem Heuréku a výběr zúžil na následující modely:
Metz 40MTB2000
Strong SRT40FB4013

TV se bude používat pouze ke sledování TV a filmů z lokálního NAS serveru (za pomoci RPi Zero a LibreELEC). Chytrá televize není potřeba. Chtěl bych se zeptat zda-li je některý z uvedených modelů lepší nebo jestli je na trhnu s daným rozpočtem něco lepšího?

Předem děkuji za pomoc.
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 28. 6. 2020 13:29

V tom případě by stačilo pořídit jenom STB s T2 (na dožití TV). A klidně počkal, času dost...
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 28. 6. 2020 14:47

Hisense H40B5100, na Datartu kód 10TELPLZ20. Metz i Strong je od Skyworth a možnosti nastavení obrazu jsou dost omezené.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Czhmoud 28. 6. 2020 15:07

Abox píše:V tom případě by stačilo pořídit jenom STB s T2 (na dožití TV). A klidně počkal, času dost...

I to jsem zvažoval, bohužel současná televize nemá dost portů pro STB a RPi.

kvok píše:Hisense H40B5100, na Datartu kód 10TELPLZ20. Metz i Strong je od Skyworth a možnosti nastavení obrazu jsou dost omezené.

Díky, mrknu na ni. Má televize lepší obraz nebo jde jen o možnosti nastaveni? Nikdy jsem si s nastavením hrát nemusel :)
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 28. 6. 2020 15:18

Czhmoud píše:I to jsem zvažoval, bohužel současná televize nemá dost portů pro STB a RPi.

Stačí vyhledat "hdmi switch" na AliExpress.
Czhmoud píše:Má televize lepší obraz nebo jde jen o možnosti nastaveni?

To je spojené, menší možnosti nastavení indikují horší obrazový procesor a méně přesné barvy z výroby.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Czhmoud 28. 6. 2020 16:29

kvok píše:
Czhmoud píše:I to jsem zvažoval, bohužel současná televize nemá dost portů pro STB a RPi.

Stačí vyhledat "hdmi switch" na AliExpress.
Czhmoud píše:Má televize lepší obraz nebo jde jen o možnosti nastaveni?

To je spojené, menší možnosti nastavení indikují horší obrazový procesor a méně přesné barvy z výroby.

Okay, diky za radu, asi vemu ten Hisense.

Ad různé převodníky nebo rozbočovače, s těmi už sem si tady hrál a jediný co fungovalo spolehlivě byl manuální přepínač a to u TV fakt nechci :)
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BugB 27. 7. 2020 13:10

Zdravím,
připojím se k dotazu ať nezakládám další vlákno.
Hledám low-cost televizi 32-40 palců, DVB-T2. jedná se o několik televizí na pokoje malého penzinu, takže na parametrech až tak nenáleží (předpokládám že lidé přijíždí primárně za krásami okolí a ne sledovat televizi, která je jen takový doplněk), jedině snad dobré pozorovací úhly.
Hisense H40B5100 (přípaně H32B5100) vypadá dobře, chtěl bych poprosit jěště o nějaký tip na televizi která je aspoň trochu smart v podobné cenovce (Youtube, HbbTV).

Děkuji za radu
BugB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 27. 7. 2020 13:14

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kvok 27. 7. 2020 15:52

Hisense H40B5600 je chytrý ekvivalent té B5100. TCL 40ES560 je taky super, ale vzhledem k propojenosti Android TV s účty Google bych se bál, aby si tam lidi nenechávali připojená svoje zařízení. V 40" ale bývá obvykle VA panel, který má pozorovací úhly o něco slabší (ale není to tragédie na úrovni TN panelů).
Jinak v 43" je spousta laciných chytrých, Sencor SLE 43FS600TCS, KRUGER & MATZ KM0243FHD-S3, GoSat GS4360 stojí stejně a vlastně dost možná i jsou stejné jen s jiným logem, AFAIK je pro různé značky dělá jeden výrobce.
kvok
TV expert