volba televize pro Playstation 5 s cenou do 30.000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimekk 7. 7. 2020 07:25

Pěkný den přeji,
koncem roku plánuji koupi své první televize (jo, i bez televize to dneska ještě jde :-D ) a proto se trochu v nabídkách ztrácím. Nemám nějaké specifické požadavky (vyjma dalšího odstavce), nemám v podstatě žádné praktické zkušenosti. Neznám funkce a schopnosti jednotlivých značek, i když jsem již četl, že tam jsou rozdíly, jen si již nepamatuji, co kdo (ne)umí.

Plán je ale takový, že s televizí nebo krátce po ní domu přijde i Playstation 5, který má vyjít koncem roku, a tím pádem bych preferoval televizi s připojením HDMI 2,1. Standardní tv anténu ani satelit neplánuji, takže sledování přes internet... netflix, youtube, atd. Vzdálenost od pohovky je cca. 3,5m. Minimálně z důvodu hraní bych preferoval televizi 65". Oproti 55" je tam pro mne osobně šílenej příplatek. Pokud by byl problém najít zařízení splňující požadavky, asi by bylo možné překousnout velikost a jít do 55", než větší na úkor mizerné kvality. Je třeba pořízení televize obhájit před manželkou! :roll: Ta si představuje, že naše budoucí televize stojí kolem 10.000 Kč.

Co jsem tak koukal, tak se trochu nabízí LG 65SM9800PLA, která je ale v odborných zahraničních recenzích celkem haněná, nicméně na české heuréce spíš chvála. Jak jsem psal, zkušenost nemám, ale třeba IPS display mám na telefonu a obraz je skvělej.

Protože plánuji koupi až koncem roku, nevím, jestli aktuální ceny ještě někam spadnou. Nicméně jsou bezpředmětné aktuální akční ceny atd. Nemáte také někdo zkušenost, jestli se třeba u předchozích generací PS po příchodu na trh nebyly nějaké výhodné akce na "balíčky" tv a k tomu playstation?


Děkuji všem za věcné rady a komentáře.
radimekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2020 08:49

K úhlopříčce bych ti řekl asi tolik. Mám 65" OLED na zhruba 3m, ale když hraji na Xboxu, sedám si na židli daleko blíž (tak 2m i míň). Na tu dálku to není ono.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 7. 7. 2020 10:34

Pokud plánuješ koupi koncem roku, tak to moc nemá cenu řešit, protože například ta LG 65SM9800PLA se do té doby nejspíš přestane prodávat. Jinak sice VA panely se stejným systémem podsvícení vytáhnou lepší kontrast než ona, ale za 30k obdobnou věc neseženeš, navíc má 4 všechny porty kompatibilní s HDMI 2.1, u letošních modelů LCD (které jsou zatím daleko dražší) na tom šetří a jsou tam třeba jen dva takové, u Samsungu jenom jeden.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimekk 7. 7. 2020 10:55

martas38 píše:K úhlopříčce bych ti řekl asi tolik. Mám 65" OLED na zhruba 3m, ale když hraji na Xboxu, sedám si na židli daleko blíž (tak 2m i míň). Na tu dálku to není ono.


Toho, že budu muset při hraní blíž se také obávám, myslím ale, že blíž budu muset jak u 65", tak 55". Do větší obrazovky jít už určitě nechci.

-- 7. 7. 2020 12:00 --

kvok píše:Pokud plánuješ koupi koncem roku, tak to moc nemá cenu řešit, protože například ta LG 65SM9800PLA se do té doby nejspíš přestane prodávat. Jinak sice VA panely se stejným systémem podsvícení vytáhnou lepší kontrast než ona, ale za 30k obdobnou věc neseženeš, navíc má 4 všechny porty kompatibilní s HDMI 2.1, u letošních modelů LCD (které jsou zatím daleko dražší) na tom šetří a jsou tam třeba jen dva takové, u Samsungu jenom jeden.


Mám to tedy chápat tak, že při mých požadavcích je 65SM9800PLA dobrá volba? Mě jako laikovi přijde že jo. Navíc mě i ten "chytrej ovladač" celkem zaujal. Vím, že je to loňský model a dlouho tu už nebude. Někdy začátkem května byla v lg shopu za 27.999 Kč, tak třeba opět trochu klesne. Pokud by to byl nejlepší adept, tak bych si nabídky obchodů hlídal a případně bych koupil dříve. Spíš jsem přemýšlel, jestli by nešly jako alternativa nějaké 55" oled na konci roku s cenou dolu. 65" oled bude určitě pořád ještě mimo plánovaný rozpočet.
radimekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 7. 7. 2020 11:03

55" LG B9S se teď pohybuje lehce nad 25 tisíci a levnější OLED v dohledné době neseženeš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 7. 2020 11:20

kvok píše:Pokud plánuješ koupi koncem roku, tak to moc nemá cenu řešit, protože například ta LG 65SM9800PLA se do té doby nejspíš přestane prodávat. Jinak sice VA panely se stejným systémem podsvícení vytáhnou lepší kontrast než ona, ale za 30k obdobnou věc neseženeš, navíc má 4 všechny porty kompatibilní s HDMI 2.1, u letošních modelů LCD (které jsou zatím daleko dražší) na tom šetří a jsou tam třeba jen dva takové, u Samsungu jenom jeden.

Lepší kontrast než OLED nemá žádná LCD ani VA.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ladik1983 7. 7. 2020 12:18

Kolem 10.000, - neseženeš ani na konci roku žádnou TV 55" natož 65"
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimekk 7. 7. 2020 13:21

kvok píše:55" LG B9S se teď pohybuje lehce nad 25 tisíci a levnější OLED v dohledné době neseženeš.


no kurnik, to jste mi s tou 55" LG B9S dali pořádnýho brouka do hlavy. Že by se z alternativy stal favorit? :hm

Mám v práci v zasedačce místo projektoru nějaké 55" tv a když na ní mrknu, tak se mi to moc velký nezdá. Nicméně proti současnému stavu, kdy televizi nemáme vůbec to bude asi také výrazný posun. :lol:

-- 7. 7. 2020 14:24 --

ladik1983 píše:Kolem 10.000, - neseženeš ani na konci roku žádnou TV 55" natož 65"


Mě to nevysvětluj, to je představa mojí manželky, která televizi vůbec nechtěla, teď už je asi smířená. Na její otázku, jestli bude stát víc jak deset tisíc jsem raději neodpovídal.
radimekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 7. 7. 2020 13:33

Ja hraju hodne a casto a mam jak gaming PC s hernim IPS monitorem, G-Syncem, 165Hz, tak mam taky PS4 Pro a LG OLED B8 predchozi generace, ktera je myslim obrazovou kvalitou stejna jako B9.

A mam to tak, ze strilecky a hry z prvni osoby hraju na PC - protoze vyssi FPS, odezva a strilet s kontrolerem neumim. Potom samozrejme na tom hraju hry urcene pouze pro PC (simulatory, strategie, atd.). No ale vsechno ostatni co jde, hraju na PS4 Pro s OLEDem - typicky hry z 3. osoby jako treba God of War, nebo ted Last of us part II... Kdybych mel nejakou LCD TV, nevim, jestli bych si to tak uzival, protoze zvlast pro hry je podle me OLED skvelou volbou. Absolutni cerna, celkove lepsi prirozenost barev, HDR ktery neni tak premrstene jako u LCD (coz me take vyhovuje), to dela ohromny rozdil, na ktery jeste dost dlouho PC monitory nedosahnou, resp. za astronomicke penize. Podle me kdo jednou uzri OLED a zalezi mu na kvalite obrazu, neni cesty zpet...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 7. 7. 2020 13:41

marne dumam, procje ako hlavny pozadavek hdmi 2.1... PS5 to nijak zasadne nevyuzije...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 7. 7. 2020 14:29

Pravděpodobně budou upscalovat do 4k jako nyní a spousta her by mohla jet v rozmezí 1080p-1440p v 120fps úplně bezproblémů, takže hdmi 2.1 by časem určitě význam mělo. Ale věřím že bude na výběr i upscaling na 2k a pak nebude problém ani s hdmi 2.0. Nativní 4k120fps je asi utopie u AAA her, na druhou člověk nikdy neví, třeba dají aspoň u fps her na výběr mezi výkonem a grafikou.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 7. 2020 16:13

neis píše:Pravděpodobně budou upscalovat do 4k jako nyní a spousta her by mohla jet v rozmezí 1080p-1440p v 120fps úplně bezproblémů, takže hdmi 2.1 by časem určitě význam mělo.

Na to ale vôbec nie je potrebné HDMI 2.1, stačí 2.0.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HPs: Mr.Speakers Aeon Flow Closed
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 7. 7. 2020 16:51

PS5 / Xbox Series X by meli mit vykon na urovni dnesnich top PC konfiguraci s RTX 2080 (Ti). Samozrejme to nejde uplne porovnavat s PC, konzole jsou optimalizovane po vsech strankach, ale pokud toto vezmu jako nejaky referencni voditko, tak ty dnesni top PC zvladaji 4K/60 v pohode. Pokud si predstavim konzole, ktere jsou mnohem vice vyladene a nabidnou i jine technologie, ktere cely system dost zasadne urychli (SSD), tak nevim proc by to u nekterych her nemohlo dat 4K s vyssim nez 60 FPS. Myslim, ze se taky bude mnohem vic vyuzivat adaptive sync a nebude uz FPS locknute na fixni hodnotu. Takze s tim, jestli to PS5 vyuzije, nebo ne, bych byl jeste hodne opatrny. Kdybych vybiral TV, ktera by mela vydrzet po celou generaci PS5, HDMI 2.1 bych preferoval taky.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 7. 7. 2020 18:03

lithrai píše:
neis píše:Pravděpodobně budou upscalovat do 4k jako nyní a spousta her by mohla jet v rozmezí 1080p-1440p v 120fps úplně bezproblémů, takže hdmi 2.1 by časem určitě význam mělo.

Na to ale vôbec nie je potrebné HDMI 2.1, stačí 2.0.


Já to myslel vzhledem k tomu, že to upscaluji do 4k, pak je hdmi 2.1 nutnost. Proto doufám, že nabídnou i 2k120fps.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 7. 7. 2020 20:41

neis: Prijde mi, ze trochu motas dve veci dohromady.

Upscaling do 4K neni az tak dulezity. 4K televize si obraz upscaluje do 4K sama v zavislosti na tom, jake rozliseni prijima. Je to stejne, jako kdyz na 4K TV prehravas pouze SD, nebo HD obsah. Ten obraz pak nevypada jako maly ctverec nekde uprostred panelu, ale TV to nejakymi na vypocet nenarocnymi algoritmy roztahne na celou velikost obrazovky.

Dnesni konzole maji jen velmi malo her, pokud vubec nejake, ktere se renderuji ve full 4K rozliseni, protoze na to proste vykonove nestaci. Vlastne nejake asi budou, protoze vim, ze treba ten nejnovejsi Xbox zvladne Red Dead Redemption 2 v nativnim 4K. Ale to je jedno. Vetsinou to ty konzole takto nezvladnou, vykonove na to nestaci a z toho duvodu se pouzivaji ruzne techniky, jako treba checkerboard rendering, kdy se vyrenderuje obraz v nizsim rozliseni (a tedy mene narocny na vykon), ktery se pak pres ruzne filtry a algoritmy prepocita do vyssiho rozliseni, ktere ani nemusi byt fixni, ale vetsinou se to dynamicky meni podle aktualni narocnosti renderovane sceny. Pak, nez to konzole vysle do TV, muze provest upscaling do finalniho rozliseni (treba 4K v pripade PS4 Pro, nebo full HD v pripade standardni PS4, kde pak finalni upscaling do 4K provede samotna TV, pokud je 4K samozrejme)

Takze jestli budes nebo nebudes potrebovat HDMI 2.1 zalezi na tom, jestli PS5/XSX budou schopne posilat do TV signal vyssi nez 4K/60. Coz technicky urcite budou, kdyz uz ted deklaruji 4K/120 obsah, jen je otazka jak to bude doopravdy a jak to bude s optimalizaci samotnych her. Pokud PS5 pripojis do televize, ktera umi jenom HDMI 2.0, predpokladam, ze to bude fungovat tak, ze to PS5 pozna a prizpusobi se a nebude do ni poustet vic nez 4K/60. Stejne jako dnes PS4 pozna, jestli je pripojena k full HD nebo 4K TV, s HDR a podle toho prizpusobi format vystupu.

EDIT: Sorry, sorry, trochu jsem to cele pomotal, tak jsem text cely opravil
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků