Jde vyrobit analogový tv vysílač?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tesla PC 12. 7. 2020 22:47

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné vyrobit nějaký malý analogový tv vysílač, s dosahem cca. 50m. Chtěl bych to použít např. když mám na zahradě tv abych za sebou pořád nemusel tahat kabel z analogem, (nechci digitální tv jsem fanoušek do CRT) tak jsem myslel jestli by to nešlo nějak bezdrátově.
Děkuji

-- 12. 7. 2020 23:47 --

Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 13. 7. 2020 00:41

Jak to myslíš, jako, že bys chytal signál na anténu? Tak to opravdu nelze - vysílat v licencovaném pásmu a rušit legální signál.
cadworker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 7. 2020 08:12

Taková zařízení jsou (například tohle), ale jak kvalitní je přenos netuším.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tesla PC 13. 7. 2020 14:05

Ano, myslel jsem něco podobného ale, s tím rozdílem že tento vysílaný signál bych chytil na analogovou tv např. na zahradě.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 7. 2020 14:18

Si tam dej ještě set-top box. Asi to bude schůdnější, než se pídit po exotickém zařízení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 13. 7. 2020 15:22

Ano to by samozřejmě bylo lehčí a funkční, ale chtěl bych to proto abych nemusel tahat setobox a video sebou protože tv které beru na zahradu jsou černobílé a nemají AV vstup (nechci přidělávat AV vstup chci aby tv byli v původním stavu), abych nemusel ke každé tv kupovat setobox, a také když napájím tv např. z autobateríe 12v tak mi toto všechno zkracuje vydrž baterie a ještě jsou zbytečné ztráty na měniči.
Proto mne napadlo jestli by nějaký takovýto mini vysílač nešel nějak vyrobit nebo někde sehnat.
Původně mne napadlo přidělat nějakou vysílací anténu na video ale nevím jak docílit toho aby ta anténa takto vysílala do vzduchu.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod jito 13. 7. 2020 18:22

Toto téma se už někde řešilo,a tam někdo tvrdil,že stačí do "vysílací" antény přivést signál a na druhé straně se na "přijímací " anténě objeví tento signál-bez potřeby nějakých zesilovačů atd.

Byl tam uveden případ,kdy tazatel bydlel pod kopcem,v tzv signálovém stínu.Dal na kopec přijímací pasivní anténu,kus kabelu do místa,odkud už bylo vidět na jeho dům a tam dal "vysílací" anténu.
Jestli to funguje netuším,on tvrdil,že ano.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 7. 2020 19:52

Ano, postavit si to může tazatel sám, ale z dotazu soudím, že to bude nad jeho síly. Návod je například zde.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tesla PC 13. 7. 2020 23:10

Děkuji něco přesně takového jsem hledal.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod marts 14. 7. 2020 12:32

Jestli se nepletu, tak to výše uvedené schéma je jenom pro přenos obrazu - bude to stačit?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 7. 2020 13:21

Bral jsem to tak, že je to vysílač UKV, tedy vzhledem k analogu, pokud bude vysílat signál obsahující obraz i zvuk, bude stejný příjem i na druhé straně. V příkladu to je použité jako display ke kameře bez zvuku.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 14. 7. 2020 21:09

Tak je otázka jak je to myšleno tím "kabel z analogem" - pokud to je kabel který by se připojoval do anténního vstupu TV, tak by stačilo na něj napíchnout jenom správně naladěnou anténu. A k tomuto typu signálu by ten vysílač použít nešel.
Na druhou stranu, jestli se jedná o analogový A/V signál například ze scartu, tak by se před ten vysílač musel ještě přidělat stupeň pro zvukovou modulaci.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 7. 2020 21:22

Celou dobu hovoří o anténním vstupu - předpokládám že zdrojem bude ono zmíněné video s výstupem pro anténu televize.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 14. 7. 2020 22:33

Á už to video tam uprostřed vidím - ty modulátory ve videích mají z pochopitelných důvodů docela slabý výkon, takže to chce prostě vyzkoušet, ale nejspíš bude potřeba anténa s větším ziskem a tím pádem s užším paprskem. Bude ji tedy potřeba vždy zaměřit na místo příjmu :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tesla PC 16. 7. 2020 22:02

A nevíte jak by se tato anténa dala vyrobit, nebo zda li se dá někde koupit?

Předtím někdo psal že vysílač by přenášel pouze obraz bez zvuku, to by mělo jít nějak vyřešit né? Řídím se totiž pravidlem že zvuk je na všem to nejlehčí.
Tesla PC
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků