Jde vyrobit analogový tv vysílač?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 7. 2020 10:42

Koupit jako hotový výrobek zřejmě nepůjde, protože se jedná o nelegální vysílání. Vyrobit to půjde doma pájením z popsaných dílů, případně to můžete zadat nějakému kutilovi.
Anténa bude vysílat to, co do ní pošlete. Pokud zdrojový signál bude obsahovat zvuk, bude i na příjmu.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 17. 7. 2020 11:40

Ok.
Děkuji za odpověd.
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 7. 2020 11:57

Aby si pak někdo nestěžoval na případné rušení a nepřijeli z radiokomunikací si proměřit zdroj rušení. To by mohlo být drahé.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tesla PC 18. 7. 2020 23:57

Ano to je mi jasné, na to si dám pozor také to nepoběží pořád (i když u nás by to asi nic nerušilo protože tady se nic chytit nedá, tady není na nic signál možná tak na satelit). Mohl bych se zeptat jestli nevíte co by to popřípadě mohlo rušit?
Tesla PC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 7. 2020 07:26

Přímým kmitočet a harmonickými třeba rušit policejní a záchranářské frekvence, letecké odpovídače a radioamatérské kmitočty.
Kup si na zahradu velký tablet, pouštěj čb a noir filmy, a máš to bez starostí a bez hledání na wikipedii, co je yagi anténa.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 7. 2020 16:50

Proč někde ve sběrným dvoře nevezmeš starý video? To má v sobě UHF modulátor s možností ručního přelaďování kanálů, AV vstupem a VF výstupem. Je to plechová krabička s pár vývody, na který se to dá všechno připojit, napájení je na 12 V. Jako anténu můžeš použít kus drátu, za protiváhu stačí kus plechu a doladit kanál, popřípadě použít anténní zesilovač. Ale jak už psal MgX, zaměření pány z radiokomunikací zadara nebude.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Předchozí stránka