40" - 43" TV ideálně do 10k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Streetman22 13. 7. 2020 14:00

Zdravím,
potřebuji poradit s výběrem nové TV. Vybírám novou TV jako náhradu za starší 80cm LG 32LH530V. Rozhodl jsem se přejít na větší úhlopříčku, přece jen vzdálenost 2,5 m chce větší TV, tahle už mi přijde malá. Ideálka by asi byla uhlopříčka 100 cm, ale na žádnou slušnou jsem nenarazil (teda narazil jsem na Panasonic TX-40GX800E, ale ta cena už mi přijde celkem vysoká), tak asi zkusím 108 cm. Omezený jsem délkou podstavce max. 90 cm. Na TV se bude využívat O2 TV (zatím mám stb, ale rád bych v budoucnu přešel na O2 appku v tv), filmy/seriály z flashky/hdd, xbox a taková ta klasika, nic náročného. Nepotřebuji žádné složité funkce, spíš mi jde o pěkný obraz, asi jako většině :)

Nejvíc mě asi zaujaly tyto tři TV:
- Samsung UE43TU7072 (na mallu by teď vyšla na 7472,-)
- Samsung UE43RU7402
- LG 43UM7450PLA

Má s nimi někdo nějakou zkušenost, jaká by měla mít nejlepší obraz? Případně kdyby mi někdo doporučil nějakou jinou, tak sem s tím.. Klidně i tu 100 cm, jestli jsem nějakou kvalitní přehlédl, ta by byla ideální..
Streetman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 13. 7. 2020 16:14

Klidně ten první jmenovaný samsung, navíc na jiných značkách (zatím) O2TV aplikaci nemá. Víc tipů jsem psal tu: viewtopic.php?f=1703&t=1308971
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Streetman22 13. 7. 2020 22:18

Jojo, to vím, že O2 appka je zatím jen pro Samsung, ale co jsem četl, tak min. LG by ji mělo dostat v průběhu 2020 a snad i Android. Proto by asi nebyl problém jít i do jiné značky, která ji snad taky dostane.

Ještě se zeptám na dvě věci, rozdíl mezi Samsungem UE43TU7072 a Panasonicem TX-40GX800E fakt odpovídá 5-6k?

A nějaká 100 cm TV do 10k by se nenašla? Ta by byla ideální.. Nějak nerozumím tomu, že LG i Samsung mají jen 80 cm a pak až 108 cm, nic mezi tím.. :(
Streetman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 7. 2020 02:30

TU7 je slušný základ, ale vážně jenom základ. GX800 má široký barevný gamut, vyšší jas, taky používá obrazový procesor z vyšších modelů, Samsung nechává vyšší až pro QLED. V SDR obsahu ale asi příliš rozdíl nepoznáš.
Za levno je v 40" TCL40ES560, o kterém jsem psal v odkazu co jsem posílal. Má jen Full HD, ale to je na vzdálenost 2,5 m fuk.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Streetman22 14. 7. 2020 18:19

Díky moc za rady, jen se zeptám, co znamená SDR?
Streetman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2020 18:27

SDR je standardní dynamický rozsah. „Novinka“ je HDR - vysoký dynamický rozsah. To na co teď běžně koukáme v TV je SDR, to, co všichni řeší u BD přehrávačů je HDR.

Jednoduše řečeno se jedná o rozsah tónů od tmavých po světlé a umění s nimi pracovat. Prokreslit tmavé, ale přitom nechat hodně svítit světlé, ale také jim zachovat kresbu. Udělat to blíže realitě, byť někdy se jedná spíše o pokusy, než o přiblížení se.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Streetman22 19. 7. 2020 15:32

Tak jsem pořídil ten Samsung UE43TU7072, ale asi ho vrátím, barvy se mi moc nelíbí a navíc blbne zapínání..

Když bych zmínil ten Panasonic za 14k, v té ceně je to asi obrazově to nejlepší dostupné? Ještě jsem koukal na Samsung QE43Q60R, dá se s ním nějak srovnat? Případně ještě nějaké LG v cenové kategorii do 14k?
Streetman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jostal 19. 7. 2020 16:25

Pokud se rozhodneš pro Panasonica, tak podle mě chybu neuděláš. Používám ho cca 3 měsíce (Netflix,Kodi přes Mi Box, PS4) a jsem s ním spokojenej. Jen na stejnou pozorovací vzdálenost jsem bral 58" a přijde mi to tak akorát. Nechci vnucovat svůj názor, ale pokud máš na větší úhlopříčku místo, neboj se to vyzkoušet. Kyby jsi chtěl vědět něco konkrétního k TV, klidně se ptej.
jostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Streetman22 20. 7. 2020 13:06

Tohle je max velikost, co tam dám, už tak to budu muset nějak přidělat na zeď. Obraz a zvuk předpokládám kvalitní.. Jak budou přístupný konektory po namontování na zeď?
Streetman22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jostal 21. 7. 2020 06:55

Obraz za mě super, zvuk není nejhorší, ale k filmům si často pouštím externí repro. Na hraní her je dobrý její hodně nízký input lag. Konektory přístupné z boku jsou 2xHDMI, USB, LAN, Anténa, zbytek zezadu. Tam by mi vadilo umístění optického audio výstupu, ale TV mám na stolku. Osobně jsem s TV hodně spokojený a neměnil bych. Ale abych jenom nechválil, tak někomu může vadit hodně lesklý panel, díky edge light podsvícení prosvítají dolní rohy a homogenita také není úplně 100%. Není to nic hrozného, ale když se na to zaměřím, tak to vidím. Při běžném sledování si toho v podstatě nevšimnu.
jostal
Kolemjdoucí