Sony Bravia KD-49XG9005 automatická regulace jasu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nitram3 28. 7. 2020 12:54

Dobrý den,
mám novou TV Sony Bravia KD-49XG9005. Jsem celkem spokojen, ale mám problém s automatickou regulací jasu.I když mám automatickou regulaci zapnutou, zdá se mi, jako by skoro nefungovala. Přes den je vše v pořádku, ale potmě se jas sníží jenom o nějaké 3 malé kroky a TV na můj vkus pořád hodně svítí. Moje stará televize se dokázala ztlumit daleko víc. Novou TV mám v základním nastavení z výroby a sleduju klasický FULL HD SDR signál, ne HDR. Tak se chci zeptat, jestli s tímto máte nějakou zkušenost, jestli se to dá nějakým nastavením ovlivnit, nebo je to prostě vlastnost téhle TV. Něco jsem zkoušel a nic nepomohlo.

Druhý problém je, že při zobrazení nějakých statických prvků se mi zdá, jako by okraje těchto prvků trochu blikaly nebo se chvěly. Tak by mě také zajímalo, jestli se to dá vhodným nastavením nějak upravit.
Děkuji moc za případné zkušenosti a tipy.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 7. 2020 13:36

Moderní = svítím jako kravka. Takže bych to viděl asi jako chuť víc zářit, protože kdo září, tak HDR.

Uprav si obrazový profil a sniž hodnotu podsvícení. Pak by měla automatika reagovat jen do Tebou nastaveného rozsahu. Teoreticky.

Ad chvění. Mrkni na snížení šumu, redukci MPEG artefaktů a pohraj si se vším, co se tohoto nějak dotýká.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 28. 7. 2020 13:48

Díky za odpověď.
Manuální snížení jasu jsem zkoušel, ale pak zase podsvícení není dostatečné přes den. A každý večer manuálně snižovat jas a přes den ho zas vytahovat, se mi nechce...

To snížení šumu vyzkouším.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 31. 7. 2020 19:48

Tak jsem zkoušel různé nastavení redukce šumu, ale na to chvění to nepomohlo. Měl by někdo ještě nějaký nápad jak k tomu chvění tak k podsvícení?
Děkuji.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 7. 2020 20:52

Ad chvění... jde o to, jaké. Co tím výrazem myslíš. Někdy dochází v plochách při změně jasu k jakémusi pulzování, a to při řízení podsvícení, dimmingu atp.

Jestli je to vidět, nahrej video a dej sem odkaz.

Na denní a noční koukání si udělej dva různé obrazové profily.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 1. 8. 2020 18:45

Na tom videu to není moc vidět, ale nejvíc si toho všímám na hranách těch políček s odpověďmi. Mám pocit, jako by se ty hrany klepaly nebo blikaly.
https://uloz.to/file/erH7l3IRjxIE/20200801-123744-mp4

K tomu profilu. Je možné si nějak v Android TV vytvořit vlastní obrazový profil a pak na něj rychle přepínat, např. tlačítkem na ovladači?
Díky
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 2. 8. 2020 12:49

Dobrý den, také jsem zakoupil tento TV a chtěl bych se zeptat v nastavení nemohu najít, abych mohl vypnout automatickou aktualizaci softweru této TV. Děkuji za případnou odpověď.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 2. 8. 2020 13:32

Jediné nastavení, které jsem našel ohledně softwaru je v Nastavení - O zařízení - Aktualizace systémového softwaru - Automatické stahování softwaru. Ale nevím, jestli je to to, co potřebujete.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 2. 8. 2020 17:25

Ano to bylo přesně ono, dal jsem, že nechci automat.stahování softweru - děkuji.
Jinak já mám satelitní vysílání i pozemní vysílání a TV má vlastně android.Dokonce i některé programy v SD nejsou až tak hrozné.Jinak ještě Vám napíšu své nastavení např. obrazu:
režim obrazu standartní, jas 34, barevná sytost 54, v pokročilém nastavení - Jas 34, kontrast 92 (bylo 100%), úroveň černé střední,pokročilé zvýr. kontrastu střední , X - tended Dynamic Range střední,barevná sytost 54, barevná tyslote neutrální, živé barvy střední.Samozřejmě má každý člověk jiné vnímání, ale chtěl bych se s Vámi podělit i o tyto informace, zda byste mi napsal např.Vaše nastavení.Děkuji Ch.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 2. 8. 2020 19:08

Já také používám režim obrazu standardní a skoro všechno mám ve výchozím nastavení, akorát jsem kontrast stáhnul na 90 a Živé barvy mám nízké. Mám zaplou automatickou regulaci jasu, ale zatím jas reguluju taky manuálně podle okolního osvětlení.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 2. 8. 2020 20:07

OK děkuji. Ještě se zeptám jsem laik a mám zesilovač Yamaha (reproduktory Mision) rok 1995 a ten mám propojený se satelitním příjímačem Octagon SF8008 a ten přes HDMI do HDMI 4 a chtěl bych se zeptat nemám ten satelitní přijímač zapojit do HDMI 3/ARC nebo to nemá žádný vliv na zvuk když zvolím jakýkoliv vstup HDMI 1-4.Děkuji Ch.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod marts 2. 8. 2020 21:12

HDMI/ARC - tedy zpětný audio kanál v HDMI umí typicky využít pouze AV receivery. Ten satelitní přijímač ho nejspíš využít neumí takže ho lze připojit do libovolného HDMI vstupu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Chvojka 2. 8. 2020 21:19

OK děkuji.Zdraví Ch.
Josef Chvojka
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 4. 8. 2020 16:08

Nemá někdo ještě nějaký nápad k mému původnímu problému?
Díky
Nitram3
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků