TV do 30k, 55", 65"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 3. 8. 2020 14:58

Dobrý den,
čas uzrál a opět se na Vás obracím pro radu. Aktuálně mám Panasonic Viera TX-40AS640E v bytě v pronájmu. Pozorovací vzdálenost je cca 2,70 m. Většina osahuje DVBT, netflix, KODI. Velmi vyjímečně nějaká hra z PC přes HDMI.
Používám Receiver Yamaha HTR 4065 a k tomu 5.1 bedny.
Rozhoduji se mezi
Sony KD-65XF9005 za 28000 nebo Panasonic TX-55GZ950E.
U sony je fajn že je to větší úhlopříčka za nižší cenu (to je přece jen nejvíc znát). VA je pro mě ověřenější (trvanlivější) technologie z hlediska životnosti. V recenzích chválí obraz (že je téměř jako OLED).
Nevýhoda je pro mě android, nechci nespolehlivou TV u které se musí řešit údžba, čeká se na přepnutí porgamů a je nestabilní. nevadí mi jako zdroj používat PC (ačkoli teď máme i netflix)

Panasonic - jsem zvyklí na jejich prostředí a TV co mám teď slouží dobře (jen ta úhlopříčka). Oled má lepší černou a obecně obraz. Bojím se snižování kvality obrazu (dá se zjistit nějak on time na TV? jak dlouho byla za svůj provoz zapnutá?). Nevím jak by vypadal OLED za 5 - 10 let co jí hodlám používat (nebo věnovat do rodiny).
Menší úhlopříčka, nevím jak moc je to znát. Byl jsem se podívat v datartu a nic moc jsem nezjistil. Ono je to stejně o zvyk.

Má někdo zkušenosti s KD-65XF9005? Jak se syflí android, jak funguje po dvou letech atp? Třeba jsem četl info jak tam boují se zvukem, menu je pomalé atd.

Jaká je životnost OLED? Klesá časem kvalita a jak zásadně?

Poslední dotaz je jestli ještě nepočkat? Teď jsou ty TV ve slevách tak nevím jestli čekat větší slevy třeba před Vánoci. Taky se to může zhoršit s korounou nebo obecně ekonomickou situací u nás.

Děkuji všem za rady.

Děkuji za rady, co by jste doporučili.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 8. 2020 15:30

V každém případě sis zvolil dobré telky pro náhradu. Zaměnit Panasonic AS640 nějakým úletem s nedobrým obrazem by bylo příliš bolestivé.

Osobně bych se přiklonil k Panasonicu. Nicméně ani se Sony neuděláš vyloženě chybu. Panasonic Ti ovšem bude radikálně bližší.

Ad ceny... v aktuálním rozložení a stavu světa je to jen spekulace a věštění z křišťálové koule. Potřebuji telku = kupuji. Nepotřebuji = přemýšlím a vyčkávám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 8. 2020 17:16

65xf9005 je super telka.
Pokud budeš čekat, tak zmizí. Už tak si říkám, že už na tom trhu je nezdravě dlouho.
Kdyby zmizla, tak to není žádný neštěstí. Naopak. Je tu 65XG9505. Obrazem není dramaticky lepší. Jednoduše řečeno je velmi podobná. Má ale dvojnásobnou RAMku, takže o něco příjemněji reaguje. Na druhou stranu ta XF9005 není nijak špatná a Android je tam reakcemi, řekl bych, naprosto v pořádku.

Témeř jako OLED to rozhodně není. Bude tam jistý clouding a blooming, který je tam jako jistá daň za vysoký jas. Někomu to vadit nemusí. OLED na filmy bude lepší, o tom není moc třeba diskutovat, ale na druhou stranu 55" na filmové účely z 2.7m je (dle mého) dost málo.

-- 3. 8. 2020 18:21 --

OLED jako zdroj pro PC může být dost zrádný.
Je třeba myslet, dávat si pozor. U LEDky to není nutné, prostě máš klid - neřešíš, zda to není puštěné dlouho, apod.

OLED je super, ale člověk se může stát jeho otrokem. Se starým dobrým LCD je to klid.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 3. 8. 2020 18:30

Celá "lajna" LCD modelů AS640 od PANASONIC-u byla velmi povedená. Sony se svou mladší LCD XF9005 je na tom podobně.

Nicméně srovnávat ji s OLED-em GZ950 není jen o černé barvě, ale o celkově věrnějším barevném vyznění, čistotě a homogenitě samotného panelu, až po sice jednoduchý, ale naprosto nekonfliktní a rychlý vlastní OS ... A jako bonus získaš skvěle nastavený televizor Out of Box.

Jinak si u GZ950 v Menu najdeš nejen počet "nalítaných " hodin, ale i počet zapnutí. Obavy ohledně snížené životnosti jsou zcela zbytečné, podobně jako případné strašení dočasným nebo trvalým vypálením. Algoritmy pro ochranu panelu fungují naprosto spolehlivě a korektně.

Úhlopříčka 165cm je na 2,7m ideální, ale počítej s tím, že na této vzdálenosti uvidíš všechny neduhy LCD panelu. U OLED-u ti tohle nehrozí a byt´ je to jen 140cm, tak stále je to o 10 palců více než máš nyní. No a pokud můžeš změnit polohu sedačky nebo samotné televize, tak i s takovou velikosti budeš spokojený. Je jen na tobě, jakou kvalitu si zvolíš ...

No a čekat na větší slevy význam nemá. Letos je problém dodávat dostatečný počet jakýchkoliv LCD či OLED panelů, takže na to bych vůbec nespoléhal. Výrobci nebudou mít důvod a taky je pravda, že drtivá většina všech letošních televizorů jsou jen lehké upgrady loňských modelů bez přidané hodnoty, ale za mnohém vyšší ceny ...

P.S. A vypálit se může i LCD ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 3. 8. 2020 19:49

Tony70 píše:
Jinak si u GZ950 v Menu najdeš nejen počet "nalítaných " hodin, ale i počet zapnutí.


Mě právě zajímá jestli jde zjistit počet nalítaných hodin u současné TV. Jinak všem děkuji za tipy, snad se rozhodnu než ty slevy skončí :)
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 3. 8. 2020 22:13

U novějších modelů TV PANASONIC si najedeš v Menu do sekce Systémové informace, tam si najdeš řádek Status4 a první pětičíslí za C (Counter-počítadlo) znamená počet provozních hodin a to druhé číslo napravo je počet zapnutí TV ...

Ale jestli tohle už bylo u modelů LCD TV PANASONIC z roku 2014, to netuším. Nicméně na High End plazmě PANASONIC TX60ZT60E z roku 2013 už jsem to počítadlo měl, byt´ ten druhý údaj o počtu zapnutí tam nebyl ...
Přílohy
IMG_20200803_225834.jpg
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 4. 8. 2020 07:05

Panák.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 4. 8. 2020 10:28

Ber 65ku
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2020 11:05

Ber to, co Ti vyhovuje. Na 2,7 metru mně bohatě stačí 55". Ano, jestliže se přenesu a vybírám pouze a jen z OLED značky Panasonic, jsem schopen akceptovat i větší úhlopříčku. Nicméně přes doporučení extremistů, věř, že ne každý si z necelých třech metrů na 65" zvykne. Opět - u OLED Panasonic bude přivyknutí rozhodně snadnější.

Jestliže vybíráš pro budoucnost a případně větší pozorovací vzdálenost, určitě není od věci zamyslet se, jestli nevzít většího Paňase.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 8. 2020 12:28

No 65” oled panas kolem 30k bych teda chtel videt, to nekoupis skoro i za dvojnasobek.
Aktualne nejlevneji lg 65b9 kolem 35k.
Za me bych se nebal te sony, je hodne dobra
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2020 12:34

Možná by bylo vhodné, nejdříve si pořádně vše pročíst a pak vznášet rady a výroky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 4. 8. 2020 12:56

indeshit píše:65xf9005 je super telka.

Témeř jako OLED to rozhodně není. Bude tam jistý clouding a blooming, který je tam jako jistá daň za vysoký jas. Někomu to vadit nemusí. OLED na filmy bude lepší, o tom není moc třeba diskutovat, ale na druhou stranu 55" na filmové účely z 2.7m je (dle mého) dost málo.



Zajímal by mě ten clouding a blooming. Momentálně mám na TV VA a mám v něj docela důvěru co se týče vad v obraze. Samozřejmě černá není úplně černá ale v i v tmavé místnosti je to OK. Vedle toho mám dva IPS monitory a ty jedou. Trochu mi ty vady splývají ale myslím že mají IPS glow a backlight bleed.

IPS glow je jasné, to má jen IPS a Sonka je VA. Backlight bleed asi může mít i VA, já ho ale na současné TV nemám.

Můžete mi prosím rozvést jaké vady může mít VA TV (krom pozorovacích úhlů které jsem taky zkoušel a nepřijdou mi špatné ani u IPS ani u VA) a pomalé latence což u TV nevadí.
Hlavně ten clouding a blooming, googlil jsem ale nic konkrétního ve spojitosti s VA nenašel.

Díky.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 8. 2020 13:18

MgX píše:Možná by bylo vhodné, nejdříve si pořádně vše pročíst a pak vznášet rady a výroky.

Mozna by bylo vhodne rict narovinu o co ti jde ;)
Cetl jsem a porad jde o hlavni adepty oled 55 panasonic a 65 sony xf9005 idealne v ramci rozpoctu. Rada vzit 65 oled panasonic ktery je totalne mimo rozpocet je trochu irelevantni

-- 4. 8. 2020 14:22 --

AudioVideoLama píše:
indeshit píše:65xf9005 je super telka.

Témeř jako OLED to rozhodně není. Bude tam jistý clouding a blooming, který je tam jako jistá daň za vysoký jas. Někomu to vadit nemusí. OLED na filmy bude lepší, o tom není moc třeba diskutovat, ale na druhou stranu 55" na filmové účely z 2.7m je (dle mého) dost málo.



Zajímal by mě ten clouding a blooming. Momentálně mám na TV VA a mám v něj docela důvěru co se týče vad v obraze. Samozřejmě černá není úplně černá ale v i v tmavé místnosti je to OK. Vedle toho mám dva IPS monitory a ty jedou. Trochu mi ty vady splývají ale myslím že mají IPS glow a backlight bleed.

IPS glow je jasné, to má jen IPS a Sonka je VA. Backlight bleed asi může mít i VA, já ho ale na současné TV nemám.

Můžete mi prosím rozvést jaké vady může mít VA TV (krom pozorovacích úhlů které jsem taky zkoušel a nepřijdou mi špatné ani u IPS ani u VA) a pomalé latence což u TV nevadí.
Hlavně ten clouding a blooming, googlil jsem ale nic konkrétního ve spojitosti s VA nenašel.

Díky.

Z me osobni zkusenosti- clouding konkretne u 65 xf9005 - jedna se zde o jakoby svetlejsi rohy obrazovky (zbytek panelu mi u tech par kusu co jsem testoval prislo ok) je to vesmes jen videt kdyz si das na plochu sedou nebo cernu barvu. U realneho sledovani to clovek moc nevnima - zde zalezi jak je kdo narocny na dokonalost homogenity obrazu a taky jaky kus zrovna dostanes. Nektere to delaji trosku vic, u nekterych to skoro neni videt.
Blooming je jakoby svetlejsi opar kolem bileho objektu na cernem pozadi - typicky titulky. U teto sony to je oproti jinym led tv ok, tim bych se netrapil.
Ale jak jsem psal, je to kus od kusu, nektere jsou temer dokonale, u jedne me vylozene stvaly svetlejsi rohy obrazovky..
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2020 14:02

maro2455 píše:
MgX píše:Možná by bylo vhodné, nejdříve si pořádně vše pročíst a pak vznášet rady a výroky.

Mozna by bylo vhodne rict narovinu o co ti jde ;)
Cetl jsem a porad jde o hlavni adepty oled 55 panasonic a 65 sony xf9005 idealne v ramci rozpoctu. Rada vzit 65 oled panasonic ktery je totalne mimo rozpocet je trochu irelevantni

Nikdo mu netlačí 65" Panasonic. Kdybys dobře četl. Navrhuji 55" OLED, ale nebráním mu ani v 65" LCD. Vzhledem k tomu, že jsem obě televize viděl v domácím prostředí, troufám si říct, která bude obrazově dokonalejší, a to i pro náročné oko.

Vzhledem k tomu, že zřejmě nevybírá pro dnešek, ale pro budoucnost, jistě stojí za zmínku zvážit případné korekce ve výběru. Třebas ve velikosti OLEDu. Ona ta cena se také může měnit. Nikde není psáno, že ne.
To, že nákup 65" OLED TV Panasonic s sebou může nést vyšší cenu, nikde nepopírám a vzhledem k inteligenci tazatele se domnívám, že on si je toho plně vědom.

Clouding a anomálie v podsvícení jsou dané konkrétními kusy a mohou se hodně lišit. Je to velice často o štěstí a smůle. Nicméně u Sony by onen rozptyl nemusel být takový. Představa, že se ale jejich kvalitní LCD rovná obrazově OLEDu, není úplně reálná. To by musel srovnávat OLED Sony a OLED Panasonic. Pak lze psát o srovnání dvou stejných váhových kategorií.

Samozřejmě... jestli někdo bude na telce hrát hry, a nechce nic řešit, nechť vezme LCD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 4. 8. 2020 14:52

Ja jsem cetl dobre, nepresne jsi to napsal ;)
Jo na zvazenou 65oled panasonic neni spatne, ale pri pozadavku kolem 30k nerealne. Uzivatel by mne prekvapil kdyby z rozpoctu 30k udelal dvojnasobek :)

Jinak samozrejme, srovnat jakykoliv topmodel lcd s oled nelze. To muze jen ten kdo ty tv vedle sebe nikdy nevidel.
maro2455
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků