TV 55, Filmy, PS4 pro, 16k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Horipetr 12. 8. 2020 01:07

Zdravím už jsem tady kdysi sháněl televizi a bylo mi dobře porazeno, proto se znovu obracím na Vás. ;-) :-)

Velikost: 50 nebo 55 , kouká se z cca 1,5 m a 65 už je na mě moc :-))

Použití: 65% filmy 1080p ripy, bluray a netflix, 25% Playstation 4 pro ( v budoucnu PS5), online nehraji takže nízký input lag nepotřebuji za každou cenu (doteď jsem měl lehce přes 20 ms a v pohodě). 10% TV přes satelit (mám zvlášť VU+ příjmač). Nepotřebuji SMART funkce a je mi i vcelku jedno jaký OS. Ke sledování filmů používám Shield TV, takže hlavně co nejlepší obraz, vše ostatní řeším přes HDMI.

Cena: cca 16 000 Kč když bude znatelný rozdíl dal bych i 18 000 ale víc ne, rád bych kdyby kolem tich 16K

Tipy: Doteď jsem měl 1080p IPS od LG, ale rád bych spíš něco s VA panelem. Zaujal mě Hisense 55u7qf, který mám možnost koupit právě za 16000 Kč. Jinak značku žádnou konkrétní nepreferuji, jen aby TV alespoň několik let vydržela a fungovala.

Díky za Vaše další tipy a rady. :-)
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 8. 2020 01:36

Odpověděl sis sám - Hisense 55U7QF je za danou cenu bezkonkurenční.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Horipetr 12. 8. 2020 21:54

Dobrá nejspíš ji vezmu, chtěl jsem se jen ujistit, že není něco lepšího v dané cenové relaci. Ještě se zeptám jak je na tom ten Hisense ve srovnání s 50q64t od samsungu ?? Tu bych mohl sehnat za tich 18k. Díky
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Horipetr 18. 8. 2020 23:59

Tak jsem nakonec koupi ten Hisense obraz parádní jen mám dvě věci:
1. Při přehrávání HDR mi příjde pohyb obrazu takový divný (Ultra pohyb mám v nastavení vypnuto u všech režimů a vstupů, efekt soap opery nemám rád) , při přehrávání SDR vše OK
2. Nelze přehrát přes HDMI Dolby Vision (Shield TV i PS4 pro, zkoušel jsem i různé hdmi kabely), v informacích o signálu mám 4K RGB 8 bit, v 10 bit lze dostat jen YUV, ale ne RGB.
Přes vestavěnou aplikaci Netflixu v TV Dolby Vision jede
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 8. 2020 09:42

PS totiž v DV nejede.
Pro Shielda zkus toto: https://www.nvidia.com/en-us/shield/sup ... on-shield/
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Horipetr 19. 8. 2020 10:17

ok, shield jsem zkoušel nastavit právě podle toho odkazu ale stále nic. Položku Dolby Vision ready v nastavení shieldu nemám. Zkoušel jsem i různé kabely. Ale díky.
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 8. 2020 10:25

Která generace Shieldu?
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Horipetr 19. 8. 2020 10:47

Shield TV 2017
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 8. 2020 11:25

Dolby Vision umí až 2019.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Horipetr 19. 8. 2020 11:33

Aha, škoda :). S tím pohybem obrazu to bude na vině asi 60Hz panel co? Nic s tím neudělám?
Horipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 8. 2020 11:40

Co konkrétně přehráváš? Pokud video není v HFR (vyšší snímkovací frekvenci), pohyb v HDR by se neměl lišit od SDR. Nedíval ses jenom na nějaké 60fps demo z YouTube?
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Horipetr 19. 8. 2020 15:30

Pouštěl jsem filmy na Netflixu , takže klasika 24 fps. Zkoušel jsem i TV vysílání. Po delším testování si toho všímám i u SDR videí. Ale u HDR nebo Dolby Vision si toho všímám více.
Horipetr
Kolemjdoucí