OLED 65 - odporucate LG, uvazoval som o Philips (Ambilight)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2020 08:11

Philips má výhodu - má Ambilight. Sám ho dlouhodobě jsem schopen také využívat. Dříve jsem na něm jel skutečně hodně, pak jen u filmů, teď si ho zapnu velmi zřídka. Lidé jsou různé a budou mít určitě zrovna k tomuto jiný přístup. V každém případě Philips sám velmi dobře ví, že Ambilight je - tak trochu - něco, k čemu se při výběru další TV vrací. Ono vrácení může mít různý charakter. Třeba i to, že u něčeho zůstávám, tak nějak ze zvyku.

Ambilight je určitě něco navíc, něco příjemného navíc, něco akceptovatelné navíc. Bohužel jsem u statického Ambilightu nových TV zaznamenal určitý, pro mě ne zcela vhodný, kmit. Nic extrémního, ale mám rád, když cokoliv vidím, tak nebliká, nekmitá, netřepotá se... alespoň ne tak, že bych měl možnost to vnímat. Z druhé strany, když jsem si ho přehodil na dynamický, pak toto už zahlédnu jen mimořádně.

No a teď přichází druhé BOHUŽEL. Bohužel Philips, z mého pohledu, této své výhodě v čase a prostoru podřídil dost věcí a začal spoléhat na Ambilight. A to je pro mě velká chyba.

Porovnat OS si musí každý sám. Řeči, že WebOS je tragédie, jsou o ničem. Vždy je třeba se řídit konkrétními fakty. WebOS je schopen se sem tam zamyslet, což není nic neobvyklého ani u Androidu. Jejich magický ovladač je silně návykový a valná většina lidí si na něho velmi rychle zvykne a následně je pro ně problém se vracet ke standardu. Philips se chlubí plnohodnotnou klávesnicí na dálce, ovšem ne vždy ji můžeš využít, protože není podporována. Pak tato výhoda výhodou není.

Porovnávat Philips se Sony z hlediska upscalingu a pohybu bych se u některých modelů skoro neodvážil. Sony, ale také Panasonic jsou na tom líp a dál.

Každému vyhovuje něco jiného. Vše má své klady a zápory a výběr je o kompromisu. Vždycky. Takže záleží na každém, co zvolí. Určitě nejsem z těch, co budou psát nekupuj to, anebo naopak - kup toto.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riddle 7. 9. 2020 08:20

Ahoj, přesně jak se tu nějak píše. Existují referenční výběrové OLED panely které mají trochu lepší parametry a ty putují do Panasonicu, SONY a vyšších řad LG. Nicméně velmi dobrý panel můžeš mít třeba i u B9 nebo C9. U Phillipsu je to taková loterie jako u C9 nebo B9. Každá značka má něco, SONY má procesor X1 (úžasný upscaling), LG (3D LUT super barvy), Panasonic (HCX2 velmi pěkný tonemaping) a Philips (ten má ambilight).
Vyšší třída od Panasonicu má jak 3DLUT tak i HCX2, což je nejlepší kombinace ale bohužel ty TV jsou velmi drahé. SONY A9 má to nejlepší SDR co kdy jsem měl možnost sledovat a přirozená ostrost obrazu, prostě super. LG B9/C9 je univerzální všeználek zvládá velmi dobře jak DTM (dynamický tonemaping díky 3 křivkám a má velmi pěkné barvy díky 3D LUT technologii.
Já osobně bych volil LG pokud nechceš investovat do OLED více peněz a přikoupil záruku na 5 let, pokud je to pro tebe tak důležité.

Ambilight lze zprvoznit už na každé TV, existuje mnoho DIY nebo komerčních projektů jak na to.
Specialista na TV/Projektor kalibrace SDR, HDR a Dolby Vision
riddle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 7. 9. 2020 10:16

pokial ta narazka na to, ze nemas verit ludom co ambilight videli len na navsteve bola na mna, len doplnim, ze som cca 2 roky vlastnil tv s 3 strannym ambilight... a napriek tomu som dalsiu tv kupil bez.. 100 ludi, 100 chuti, mne ambilight nijak uzasne nepripada:) a rozhodne by som ambilightom nepodmienoval vyber novej TV
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 7. 9. 2020 11:17

Jak píše riddle ideální volba.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 9. 2020 14:14

Invator: V případě ,že chceš Ambilight a Android tak je ekonomický nesmysl koupit LG a následně dokupovat fake ambilight a android box.Ceny bývají dost podobné.

Ambilight určitě doporučuju.


Podívej se na recenze srovnatelných řad :
Philips Oled754 a LG B9
https://www.avforums.com/reviews/philip ... view.17439 https://www.avforums.com/reviews/lg-b9- ... view.15747

Philips 804/854 a LG C9
https://www.avforums.com/reviews/philip ... view.16663
https://www.avforums.com/reviews/lg-c9- ... view.15745


Jestli nechvátáš počkej na novou řadou od Philipsu . V HDR má mnohem lepší výsledky než LG CX . Philips 810(780)nit vs LG 659nit. Pro srovnání nejlepší Panasonic HZ2000 má 823nit.

modely 2020
Philips 805/855 a LG CX
https://www.avforums.com/reviews/philip ... view.17861
https://www.avforums.com/reviews/lg-cx- ... view.17085
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2020 14:26

Doufám, že ten hon za nity bude provázen taky adekvátním řešením ochrany panelu, a zároveň takovým, které nikterak nebude uživatele prudit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2020 14:30

Navíc OLED má takovou jasovou rezervu, že je fakt jedno, jestli má daný výrobce o 30 nitů víc než konkurence.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 7. 9. 2020 18:14

ivnator :

Hlavně nezapomeň na Hue, at´ to má grády ... Doporučuje 9 z 10 epileptiků ... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=BgDOuJkIKtI

Jinak se mi líbí, jak zastánci Ambilightu argumentují mnohém větším zážitkem a hlavně "úhlopříčkou", ale vždy nějak zapomenou dodat, že ten zážitek viditelně narušuje nejen různě tlusté orámování televize, ale především u Blu Ray a Ultra HD Blu Ray disků daný poměr obrazu, kdy je drtivá většina filmů ve formátu 2.35 : 1 nebo 2.39 : 1 a díky tomu jsou na horním i spodním okraji obrazovky 8-mi až 10-ti centimetrové černé pruhy ...
Za zmínku ještě stojí i často naprosto nevhodné umístění televize nebo pouze třístranný Ambilight s několikacentimetrovým reprákem pod obrazovkou.

Na druhou stranu chápu, že se Ambilight mnoha lidem líbí. Je to módní záležitost, Philips si na tom postavil marketing a někteří ho mají jako první volbu při nákupu nové "bedny" a víc už v podstatě nepotřebují - nechtějí. Pro mně osobně to je kolotočářská věc, která nemá nic společného se samotnou kvalitou obrazu. Měli jsme nedávno jen jeden, ale už jsou v naší rodině dva tyto "Ambiklenoty", takže dobře vím, o čem píšu. Nicméně tohle je mi celkem jedno a jak se říká, Proti gustu ... 8-)

Jinak k těm nitům. Chápu, že někomu příjde těch + - 30 nitů bezvýznamných. A často to tak je. Ovšem pokud mám těch nitů u jednoho OLED-u 900 a u druhého maximálně 720, tak tohle už je rozdíl podstatný a ne, že ne! Tady se totiž nejedná o to, že mi to doma bude svítit jako nádražní lampa a bude mi to vypalovat zrak. Tohle je mylná představa lidí, kteří tyto vysoké hodnoty na OLED panelu nikdy neviděli dlouhodobě v domácích podmínkách. Tady jde o to, co vše je v daném HDR pořadu - programu - filmu ukryto za detaily a co mi můj televizor dovolí - dokáže zobrazit.

On je totiž velký rozdíl v tom, co (ne)uvidím na té nižší hodnotě a co vše mi dokáže korektně a bez přepálení zobrazit ta hodnota vyšší ...
Pochopitelně je k tomu potřeba adekvátních složitých procesorů - algoritmů a perfektního "uchlazení" OLED panelu. Ovšem zároveň s tím dostanu i ABL na velmi nízké úrovni a nebudu mít žádné Image Retention a tím pádem ani žádné vypálení trvalé. Pro připomenutí :

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

Panel sice v HDR "extrémně svítí", ale zároveň je dokonale ochlazován patentovanou kovovou deskou a tím pádem je jeho životnost stejná, respektive vyšší, než je tomu u konkurence. Ovšem tyhle "frajeřinky" samozřejmě něco stojí a stále to umí pouze OLED-y PANASONIC řady GZ - HZ ...

Jinak PANASONIC HZ2000 - AVForums 840 nits, HDTV Polska 880 nits ... ;-)
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2020 18:45

Ano přepálený jas u HDR, kde bílá v šeru řeže do očí je opravdu paráda a je jedno jestli je to Panasonic, Philips, nebo Sony. Nejkrásnější je to v předváděcím módu a v obrazovém režimu "Živý" a podobně.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 9. 2020 18:55

Tony:
nechtěl jsem míchat recenze z více webů . Samozřejmě se dají najít i vyšší hodnoty.

Martas: 30nitů asi těžko někdo pozná, ale ten rozdíl mez LG CX a Philipsem 805 je přes 100nitů a to už znát bude. Hlavně LG za poslední rok neudělalo v tomto směru žádný pokrok, kdežto Philips ,na kterém pořád hledáte něco špatně udělal výrazný posun . Recenzí se dá najít poměrně hodně a všude jsou ty výsledky podobné.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 7. 9. 2020 18:57

martas38 :

Netuším, o co ti jde, ale přesně pro tebe platí tahle moje věta :

"Tohle je mylná představa lidí, kteří tyto vysoké hodnoty na OLED panelu nikdy neviděli dlouhodobě v domácích podmínkách".

Mimochodem, proč tady zmíňuješ režim Vivid - Živý ... Tohle je vyloženě specialita firmy Philips, která tím poslední čtyři roky oblbuje při takzvaných slepých testech, které si sama organizuje, sama kalibruje všechny "účastníky testu" a pečlivě jim vybírá přehrávaný materiál a to vše jim ordinuje v režimu Normal a Vivid - Živý! A k překvapení všech "slepých" tyhle všechny slepé testy vyhrává ...

Režim Vivid - Živý na svém OLED-u zapne jen naprostý obrazový analfabet nebo blbec.

jardadts :

V pohodě, není to o tom, "kdo ho má většího", já jen, že jsem našel i jiná čísla ...
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 9. 2020 19:09

Na této debatě je krásně vidět jak si každý hájí svojí značku co má doma a má ji za nejlepší. Já teda nepovažuju LG za nejlepší, ale měla pro mě nejlepší poměr cena/výkon a i tak mě připadalo dávat takřka padesát litrů za TV na hranici nemravnosti.
K těm jasům bych si dovolil připomenout, že jsou to všechno panely LG, pouze ten Panák má onu zázračnou kovovou vrstvu a dá se čekat, že s jasem na tom budou podobně (on papír snese hodně) a lišit se budou maximálně tak, jak výše popisuje riddle.
Živý režim jsem zmínil skrz ty "požadavky" na maximální svítivost při HDR, což mně přijde nesmyslné.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 9. 2020 19:18

Tony:
slepý test Philips:
Organizuje to společně s nějakým odborným serverem, který vybírá účastníky. Kalibruje nezávislý kalibrátor (naposledy tuším HDTV Polska) .Materiál pro přehrávání vybírá Philips a to je tak jediné co se dá vytknout. Dál už hlasují jen účastníci testu . Ano jde o marketing a nejde o odborný test.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riddle 7. 9. 2020 19:23

Pokaždé když chodím někde něco kalibrovat nebo optimalizovat tak říkávám, že je vždy důležité, aby bílá a černá byla vždy ta správná. A vše vypadlo vždy velmi dobře ať se děje cokoliv a čísla jsou jen čísla.

PhilipsVSLG.png


Philips
-Na EOTF si můžeme všimnout, menší problém s odstínem černi cca od 10% do 50% to bude zřejmě způsobeno menším nedostatkem jasové složky, jelikož se zde vychází z posledního čísla. Toto nám už může napovědět, že to finální číslo bude zřejmě špatné.
-RGB Balance se nám od 80% výrazně prohlubuje a to tak že při 100% nám zde schází cca 15% červené barvy. Jen podotknu, že přidávat jas nejde, tak že se pouze tato hodnota snižuje a podle konce toto bude někde minimálně mezi 15-20%. Tak že ten výkov v NITS bude podle tohoto výrazně menší, pokud budete chtít mít bílou a ne modrozelený silný nádech.

LG
-RGB Balance, tady nám to začíná mírně padat už od 70% v oblasti zelené barvy, nicméně na 100% bílé barvy je to pokles jen o 5%..
-Použití DTM dává obrazu ten správný svit, co to DTM tedy u LG udělá? Upraví konkrétní EOTF křivku pro každý HDR vstup pro naměřený výkon. Tak aby to nebylo nikdy pod úrovní Luminance. Pokud si u Philips OLED pustíš 4K NITS film tak mu bude scházet kolik? Určitě něco přes 3k ale LG je to jedno, on si tu křivku převede na podle hodnoty svého panelu. Tak že vše vypadá velmi dobře.
Specialista na TV/Projektor kalibrace SDR, HDR a Dolby Vision
riddle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 7. 9. 2020 19:27

martas38 :

Ale tady se přece nedohadujeme o to, kdo má co doma. Byl tady zmíněný Ambilight jako požadavek a já na to reagoval. Pak tady byl zmíněný HDR a velké navýšování nitů, tak jsem se k tomu jako aktivní uživatel taky vyjádřil.

Není to o ceně nebo značce. At´ si každý koupí, co chce. Jen mi vadí když někdo předem popisuje - odsuzuje nebo zpochybňuje věci, které ve skutečnosti nikdy nevyzkoušel ...
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků