Moderní TV roku 2020 a kvalita přehrávání filmů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 09:26

Zdarec všici. Tak mám chuť opět si tu něco přečíst od zkušenějších a třeba i podebatovat.
Mám novou poměrně slušnou telku s hromadou moderních technologii. Přehrávání mám vyřešené z Netflixu (kvalita stačí, ale není to jako z Blu-Ray). Blu-Ray je apsolutní kvalita - jednak druhý přehrávač který se mi neoplatí kvůli pár filmům za rok co bych si koupil a pak nemám na to dostatečně kvalitní telku, takže tudy cesta nee.
Pořešil jsem to k mé plné spokojenosti tak, že sosnuté filmy mkv) přehrávám z Notebooku do telky přes HDMI kabel a dalším HDMI mi jde zvuk do receivru. Takže za mě 5*.
V recenzích na tu telku píšou že to má štípané HDR :-) neviděl jsem. Můj názor je, že to je úplně pak jiná dimenze - vyšší úroveň zážitku ze sledování filmů. Kdy to uvidím? U všech filmů, neboj spešl které to musí obsahovat (mít v názvu)?
A dále pak kvalita. Co je lepší? Některé filmy mají v FHD 15-20gbcož jsem zjistil, že to není moc. Pak klidně i přes 30gb a někdy i přes 40gb (FHD) má to vůbec smysl tak velké? A teď UHD ty maj i kolem 20gb ale taky můžou bejt klidně kolem 40gb. Jak je to tady. A co je kvalitnější (lepší sosat) FHD dejme tomu kolem 35gb nebo UHD kolem 18gb? Jasně ideální by bylo si myslím UHD někde kolem 40-50gb ale toho moc na netu není. Nebo se už pohybuji někde co nějak už nepoznám, tudíž my budou stačit mnohem menší soubory?
Všem děkuji za přínosné komentáře, a jestli jsem něco popletl nebo napsal špatně /nepřesně tak se pěkně omlouvám. Děkuji
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 13. 9. 2020 10:21

Tu na fóre sa warez nesmie preberať. Ale k tvojej otázke. Záleží, či je to remux alebo enkód. Aký enkodér bol pouzitý, H.264 alebo H.265 napr. atď.
Dethonray DTR1 Prelude - Linum G2 SuperBaX - Alclair RSM Quad
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2020 11:37

Škoda, že jsi neprozradil, který televizor vlastníš.

Objem videa může být různý, přitom se teoreticky nelišit kvalitou. Záleží na mnoho faktorech. Nicméně povětšinou platí, že kvalitnější video bude mít větší velikost. lithrai vše dobře naznačil.
Kdo skutečně vidí každý detailní problém a chce ultimativní kvalitu, koupí si přehrávač a disk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod djicee 13. 9. 2020 11:40

Netflix ma paradni kvalitu ale zalezi na aspektech zda to neni film starsiho razu ktery nebyl tak kvalitne natocen / dale zda mas zakoupene predplatne na HD (1080p) ci 4K / a v neposledni rade zalezi na tvem pripojeni protoze streamovat 4K film v kvalite HDR 10+ neni jen tak a proto netflix redukuje obraz podle tveho pripojeni.

Pokud uz chces stahovat nejakej film v dobre kvalite tak bud plnohodnotne Blu-ray nebo verze Remux
V popiscich tam byva napsane jeste zda je to standartni rip ci HDR (nebo HDR10 atd)

Pozor na nastaveni notebooku k TV. Nevim zda je to TV ci notebooku chyba ale nejde me nastavit 100Hz (Ma TV ma 100Hz) Takze kdyz ten samej film prehraju z HDD ktery bude napojen primo k TV tak ten obraz je o necem jinem a to hlavne v rychlych scenach bohuzel ma starsi TV uz toho neumi moc prehrat z HDD
djicee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 11:53

Nu dobrá mám letošní Sony KD-75xh9505 ;-)
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2020 13:49

Dovolím si tvrdit, že na ní rozdíl mezi Netflixem a BD a nějakým staženým filmem pozná už vícero očí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 13:59

MgX: Tak myslíš, že jako je to slušná telka na filmy?
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2020 14:02

Neznám ji v této velikosti. Ale domnívám se, že jsi jistě mohl dopadnou radikálně hůř.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 14:13

No jako mě úplně stačí, ale na 100% jsem ji ještě neužil a nevyzkoušel :-D hlavně jsem jí kupoval kvůli průchodu ac3 a DTS zvukové stopy do receivru. Co jsem se tak dočetl tak to umí jen Sony. Hlavně jsem v první řadě nadšen z velikosti (dost blbě vidím) a pak mě uchvacuje podání pleťové barvy jak je reálná.
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2020 14:42

Tak ani test její sestry v menší velikosti nedopadl špatně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod PCDaemon 13. 9. 2020 15:55

Preco z notebooku do telky, ked to ide priamo cez Plex alebo Kodi v telke a myslim, ze to je aj lepsia kvalita. Na Philips 55PUS8303 som z asi 3,5m prakticky nepoznal rozdiel medzi 1080 a 2160 rozlisenim a DTS zvuk tiez posiela cez ARC.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 16:25

No nevím nezkoušel jsem dal jsem to na Flashdisk jednak to dlouho kopirovalo na ten flashdisk (a to sem na to koupil extra rychlej) a to kopírování z pc na Flashdisk mě nebaví a je to pro mě méně komfortní a pak čtení v telce děs běs. Dlouho načítá někdy nenačte vůbec jindy zase načte a za chvíli se sám odpojí. Prostě na to není vůbec spoleh a je to děsně nekonfortní :-( Přes pc to jede k mé plné spokojenosti. No akorát s tou kvalitou nevím. Je to klidně možný, že přímo z telky to bude lepší kvalita ;-) To plex slyším poprvé, ale Kodi to mi cosi říká, ale nevím nevím, zatím jsem do toho nešel. Jinak ten flashdisk v pc hlásí, že je v pořádku.
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod djicee 13. 9. 2020 21:33

Lordpcman
A jakej ten flashdisk mas? Dost lidi vidize to umi xxx mega za sekundu ale nevi ze to je jen rychlost cteni a nekde malinkatym pismem je psano zapis 10 MB/s Ja mam starej flashdisk Sandisk Extreme a pri kopirovani se me zapisuje 90 MB/s
Novej SanDisk Extreme PRO by mel umet zapisovat filmy az 380 MB/s ale zalezet bude na xx faktorech

Nebo si porid tento media prehravac 4K UHD Media player Z1000 PRO do ktereho muzes i picnout 14 ci 16 TB disk. Umi i HDR10+ ale jedinou jeho vytkou zustava HDMI2.0 ktere ve 4K umi jen 60Hz klidne by tam mohli ozelet 12bit kdyz TV umi max 10bit

Kód: Vybrat vše
https://www.zidoo.tv/Product/index/model/Z1000+PRO/target/1ZYVZZ4zGQhKKmVViAFMcQ%3D%3D.html
djicee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lordpcman 13. 9. 2020 21:50

Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod djicee 14. 9. 2020 07:37

Lordpcman
Parametrove vypada luxusne. Pokud se ti nezapisuje 400 MB/s tak me napadaji 3 veci proc ti to nak nefici
1 - spatne ovladace
2 - Pouzivas USB 3.0 ci starci - musis to mit v USB minimalne 3.1 gen 1 a novejsi
3 - Kopirujes to z HDD ktery je dost pomalej - respektive obyc HDD umi cteni CCA 100-200 MB/s
musel by jsi to kopirovat z SSD na flashdisk udealne pres USB 3.2 Gen 2 aby jsi vyuzil plnou rychlost
djicee
Kolemjdoucí

Další stránka