Hledám TV na běžné sledování

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Raduna21 15. 9. 2020 11:09

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o nasměrování na konkrétní značku nebo možná i model tv na běžné sledování. Nedokážu se zorientovat v takové nabídce a v podstatě ani moc v tom co by ta tv měla mít za HW.
Na telku se díváme ze jedný vzdálenost 3,5m a z druhý vzdálenosti 8m. Z těch 8m je televize vykloněná na držáku na zdi, takže není úplně přímo rovně k nám, ale trošku šikmo. Telka běží jak ve dne tak i večer za tmy.

Na telce poběží většinou programy od Freesatu přes setopbox, youtube a tak 3x do roka xbox.

Momentálně mám Philips 50PUS6809/12 kde se mi přes připojení HDMI vs setopbox zpožďuje zvuk, několikrát během dne se restartuje a filmy z flashky se sekají, což mě fakt už všechno dost otravuje (sw v telce je nejnovější a zkusit udělat downgrade neumim). Takže jsem trošku skeptický k dalším modelům od Philipsu.

Velikost telky bych chtěl těch 50" až 55" a cena tak kolem těch 15.000Kč jestli se dá něco za tyhle peníze pořídit.

Děkuji za názory a rady.
S pozdravem Raduna.
Raduna21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 9. 2020 14:01

Vzdálenost je dost velká, nechceš 65"? Hisense H65B7100 se teď vyprodává za skvělé peníze. Mírné vylepšení by byl Hisense 65A7500F.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Tapir1 15. 9. 2020 14:38

Myslím, že by stálo za to uvažovat o Hisense H65U8B, která se dá nyní pořídit kolem cca 17-18000,- (se slevovým kodem Datart). 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raduna21 15. 9. 2020 15:40

Ty jo, ja se obavam, ze uz by byla asi moc velika. Tu Philipsku mam na 3 kloubovym drzaku na stene a kdyz bych tam dal takhle velkou, tak bych ji uz tolik nenatocil na postel a koukal bych hodne z boku. Znacku Hisense vubec neznam, je to dobra znacka?
Raduna21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 9. 2020 23:03

V 55" je skvělá Hisense 55U7QF, mimořádný poměr cena/výkon (jinou televizi s plnohodnotným lokálním stmíváním za tuhle cenu nenajdeš), ale je to přes limit. Obecně Hisense vyniká v tom, že nemá přepálené startovací ceny, takže nemusíš čekat na nějaké zdánlivě veliké slevy. Když máš neomezený rozpočet, tak najdeš lepší TV než Hisense, ale v levnějším segmentu je to jistota.
Naopak do limitu se vleze TCL 55EC780. Je pochopitelně vzhledem k nižší ceně o něco slabší z hlediska obrazu, ale stále je dost slušný a navíc má i kvalitní vestavěné repro. Ladění satelitu je u něho dost nepraktické, ale když máš settopbox, tak ti to může být jedno.
Jestli jsi spokojený s pozorovacími úhly u svojí Philips, tak budeš spokojený i u TV co jsem vyjmenoval, ale pokud ti teď přijdou špatné, tak z IPS písečku je teď levně LG 55SM8050, ale (především) ve tmě si všimneš slabší černé.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Raduna21 16. 9. 2020 13:29

Ahoj, mockrat dekuju za radu, kouknu se na ne a nejakou vyberu.
Raduna21
Kolemjdoucí