Doporučte 65" Android TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 15. 9. 2020 10:11

Zdravím,
prosím o doporučení 65" Android TV, jelikož se nemůžu rozhodnout.
Android TV z důvodu Kodi, abych nemusel řešit některé nepodporující kodeky u ostatních systémů a mohl vše posílat na receiver.
TV bude připojena na Atmos receiver od Onkyo, takže kvalitu zvuku samotné TV neřeším.
Prioritně bude sloužit na noční sledování filmů + Netflix a později bych ji rád využil pro hraní, jakmile vyjdou nové konzole.
Zatím vede Sony X900H, ale pokukuji taky po TCL, jen o těch moc recenzí není.
Nejzajímavější je TCL R635, jen ta se prý nebude prodávat na Evropském trhu, což je velká škoda.
U nás pouze slabší C815.
Prosím o názor, jestli bude nějaký větší rozdíl mezi tou Sony a TCL C815. Jestli se vyplatí připlatit 10k za tu Sonku, popř. jestli má někdo jiný tip na zajímavější řešení (např jinou značku TV + Android box pouze pro Kodi což nejspíše nebude ideál).
Oled TV ne, nehodlám řešit vypalování obrazu a vybledlé barvy do dvou let :-)
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 15. 9. 2020 13:47

Vybledlé barvy po dvou letech u OLED? Nic takového jsem ještě neslyšel. Pro noční sledování filmů a Netflix neexistuje nic lepšího než OLED. Pokud nepropaříš 12 hodin denně, nebude problém ani s nějakým vypalováním obrazu, navíc latence na OLED a LED je někde jinde. S Androidem se dělá Philips a Sony, ta první je cenově příznivější. Ale třeba na LG jsem za rok a půl nenašel video, které by vestavěný přehrávač nepřehrál, KODI mi vůbec nechybí. Navíc má HDMI 2.1, s novou konzolí se bude hodit a to nemá ani Sony.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtazx9r 15. 9. 2020 14:26

O vypalování a vyblednutí OLED po dvou letech jsi neslyšel? To je zvláštní, je toho plný net, i na youtubu se dají najít krásné ukázky, kdy je OLED v háji např. po 500h :-) Je to velký risk kus od kusu. Raději vsadím na jistotu LED a neřešit, aby mi TV denně hrála co nejméně, nedej bože ji občas použil i jako monitor a po nějaké době zaplakal. Za mě je OLED stále nevychytaná a pouze vyhozené prachy. Navíc bych pak chtěl vidět blázna, který by ji později odkoupil použitou za stále rozumnou cenu. Btw nová Sony má HDMI 2.1, plná podpora přijde s novým firmware a PS5. Ještě mě napadá Samsung Q80T + ten android box, ale u Samsungu jsem četl občasné problémy s výstupem na receiver.
vojtazx9r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 16. 9. 2020 07:52

Psal jsem, že jsem nic neslyšel, ani neviděl o blednutí barev na OLED po dvou letech. Sám mám LG OLED55C8 od února 2019, každý den jede dvě i více hodin, zdroj signálu je DVBT2, Netflix, nebo filmy stažené z netu, přehrávané přes NAS. Takže už má minimálně 1000 hodin odslouženo. A obraz je stále stejně perfektní jako při koupi. Já ale na ní nehraju, nevím jak moc a jak dlouho by byli vidět artefakty. Ale tak jako se dají na youtube najít odstrašující příklady, tak se dají najít i příklady reálného použití OLED pro gaming. A taky je plný net problémů s rovnoměrností podsvícení LED a dalších problémů. Ten QLED není špatný nápad, určitě budeš spokojený, pokud je pro tebe OLED nevychytaný a LED jistota.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 17. 9. 2020 19:22

2 hodiny denně? Tak to je zánovní TV, tam asi problém s vypalování nebude ��
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Katikakus 18. 9. 2020 10:37

To, ze tys o tom neslysel ani nevidel neznamena, ze se tak nedeje. Vypalovani a blednuti OLED je znama vlastnost teto technologie.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 18. 9. 2020 11:12

7000hodin provozu Panasonic oled filmy,pařby na Ps4,někdy přes víkend i jede 14hod.Stále extra obraz bez problémů.Můžou nastat problémy viz.výše,ale není to samozřejmostí a dnešní ochrana oled panelů je na perfektní úrovni,tak se jen tak trochu zasměju,když čtu Oled nechci protože se vypaluje a ztrácí barevnost po pár prokoukaných hodinách :)Nic není 100%tní.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod skypepalo 18. 9. 2020 16:37

hledám také Android TV v 55" a pokukuju po TCL, konkrétně model 55C815. Také mě zaujal levnější model 55EP680. Rozdíl v ceně nějakých 10tis. Kč.
skypepalo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 9. 2020 17:10

To jsou zas ptákoviny, vypalování a blednutí OLED. Podobný věci se říkaly o plazmách, po osmi letech provozu plazmy se mi nic nevypálilo. U OLED to bude podobně, o blednutí slyším poprvé. Ano pokud je člověk méně inteligentní a nechá tam měsíc puštěný statický obraz, může se mu to vypálit. Ale to i u té LED. Ale při běžném použití ne, televize umí stmívat loga, "čistit" pixely atd, má proti vypálení různé funkce.
A pokud někdo srovná obraz LED a OLED, tak musí mít okamžitě jasno. Pozorovacími úhly to začíná, ostrostí, kontrastem a věrností barev končí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků