tip na nákup TV => Samsung/Hisense?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod butcher5523 21. 9. 2020 12:07

Ahoj,

donedávna som celkom spokojne používal obyčajnú Samsung UE43RU7092. Na nej mi vyhovoval super OS,slušný VA panel, dobrý zvuk reprákov (ale mám aj veľké repro), super herný režim. Dosť ma ale vytáčalo to globálne stmievanie pri zobrazovaní čiernej farby (nešlo to vypnúť ani v servisnom menu). Situácia sa ale zmenila a potrebujem väčšiu TV (preferujem 55 prípadne 58", ak by sa našla nejaká super 65" tak budem váhať ale príde mi to na moju obývačku už veľmi veľké), po prečítaní pár článkov som dostal chrobáka do hlavy a to TV značky Hisense. To že je tam iný OS (premňa horší) dokážem vyriešiť Androidovým set-top boxom ktorý mám.

Na telke sledujem hlavne Netflix/HBO v 4K cca 3 hoďky týždenne, hrám na Xbox ONE cca 2 hoďky týždenne.

Dokážu mi miestny experti prosím poradiť konkrétny model Samsungu kde bude vyriešené to nechutné stmievanie prípadne Hisense? Rozpočet mám 15 000 Kč.

Díky moc!
butcher5523
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod butcher5523 16. 10. 2020 12:52

je tu síce 0 odpovedí, ale niekto do budúcna možno ocení update.

Nakoniec som kúpil Hisense H55U7B z Alzy (plná cena 10990Kč, mal som tam ešte nejakú zľavu). Celkovo som spokojný, oproti predchádzajúcej telke (ue43ru7092) má tento Hisense výrazne lepší obraz. Kvalita zhotovenia je na veľmi vysokej úrovni, telka pôsobí oveľa drahším dojmom (zobrazovacia jednotka je zboku krásne tenká). Systém je svižný, má všetky premňa základné aplikácie (Netflix, Prime Video, Youtube a appku pre ovládanie smartfónom). V recenziách telka získava mínusové body za zvuk ale mne to príde veľmi porovnateľné s mojou starou telkou takže som spokojný (na filmy používam veľké repro, tu mi ale chýba sluchátkový výstup na telke čo je bohužiaľ trend). Super diaľkové ktoré má dobré rozloženie a podporu pre Bluetooth (je nutné ale proaktívne v nastaveniach spárovať, po vybalení z krabice fungovalo cez infra). Čo sa týka mínusov tak mám zatiaľ iba jeden a to je nemožnosť vypnutia Dolby vision pri obsahu z Netflixu ktorý ho podporuje. Telka sa prepne do režimu s (namňa) teplými farbami a nejde to nijak nastaviť.

Takže v skratke -> na bežné sledovanie a hranie hier zamňa veľmi slušná TV, netreba mať predsudky voči značke.

edit: na tomto linku https://www.avforums.com/reviews/hisense-u7b-h55u7buk-4k-tv-review.16513 je podrobná recenzia, ktorá mi výrazne pomohla k nákupu
butcher5523
Kolemjdoucí