LG TV 2019 nefunkční HbbTV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 21. 9. 2020 18:09

Zdravím. Na TV LG 55SM8600PLA mi nefunguje červené tlačítko HbbTV. TV je připojena k vysílání a zároveň k internetu přes jednotku Huawei EG8145V5 a dále krabičku Arris VIP1113.
Dle rad na netu jsem
[*]vypnul funkci Quick Start+
[*]resetoval do tov. nastavení a pak vypnul/zapnul
[*]nastavil region ČR
[*]vymazal data prohlížení internetu

Nic nepomohlo. Nefunguje stisk červeného tlačítka ani na ovladači Magic Remote, ani na tom ke krabičce Arris (ten ale spouští nějaké nahrávání). Ovladače samozřejmě jinak fungují. Říkám si, jestli to není pomalým routerem Huawei, ale Wi-Fi nám běhá 100 mb/s, takže pochybuji.
LG mi radilo ten výmaz historie a region ČR, tak se jim ještě ozvu, že nepomohlo, rád bych se ale zeptal i tady. Nevíte někdo?
Přílohy
rsz_img_5878.jpg
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2020 18:11

Jestliže využíváš IPTV/OTT služby, HbbTV nepojede. Musíš naladit stanice přímo v interním tuneru televizoru.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tanguero 22. 9. 2020 08:55

A fungovalo to HbbTV na té televizi někdy dříve? Mě se tu u mojí LG taky někdy stane, že HbbTV přestane jít, můžou za to asi nějaké aktualizace. Jediné co spolehlivě pomůže, je vytáhnout TV ze zásuvky a znovu zapnout. Jen zapnout a vypnout nestačí.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 22. 9. 2020 09:17

Díky za odpovědi. Asi to bude tím, že jde o tu IPTV. Upřímně se v signálech TV moc neorientuji.
TV máme teprve asi 4 měsíce a zkoušel jsem i vytáhnout ze zdi. Také nepomohlo. No nic, tak se budeme muset smířit s absencí červeného tlačítka.

Díky
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2020 10:43

Ondřej Chabr - vždy si musíš odpovědět na otázku, jakým stylem řešíš příjem TV kanálů. Jestliže externím boxem, pak vše, co se týká jejich ladění, seřazení a případných problémů se týká boxu. Ne TV.

Takže když jedu na externím boxu, pak by box sám o sobě musel umět fungovat s HbbTV. Zatím toto neexistuje, či není běžné. Takže když bys nutně chtěl HbbTV, tak máš několik možností. Buď TV připojíš na nějakou anténu/satelit - naladíš programy a následně na nich využiješ pouze HbbTV. Jen to bude znamenat přepnout z HDMI vstupu na interní TV tuner.

Další alternativou je možnost v televizoru prohledat nabídku aplikací, zda tam není alternativní apka přímo pro přehrávání TV archivu... typicky iVysílání atp. Jestliže ano, tak tuto nainstaluješ a z HbbTV máš alespoň onen archiv, který přehráváš přes aplikaci.

Od jakého poskytovatele máš TV kanály? Kdo Ti zapůjčil Arris VIP1113?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 22. 9. 2020 16:39

Poskytovatel TV i internetu je Poda. Jsme připojeni na optickou síť.
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2020 18:44

Pak je to jednoduché a jasné. Když chceš HbbTV, připoj k TV „nějakou“ anténu alespoň na pozemní digitál, nalaď programy na pozemním digitálu (DVB-T2), no a když budeš mít TV zároveň připojenou na internet (kabelem/bezdrátově - Wi-Fi), měl bys mít možnost využívat HbbTV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondřej Chabr 22. 9. 2020 19:01

Díky. Neuvědomil jsem si, že boxy (většinou) nemají podporu HbbTV. Teď je to jasné.
Ondřej Chabr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2020 19:09

Nemáš zač.

IPTV/OTT si zatím úplně s HbbTV nerozumí. Možná něco přijde, možná ne. Nicméně zatím obecně a běžně platí, HbbTV chytnu na kombinaci tuner v TV+telka připojená k netu. Anebo externí tuner, ovšem DVB-T2/DVB-S2 a opět s deklarovanou podporou HbbTV a připojením k netu.
Anebo to „ošulit“ přes nějaké aplikace, které dovolí přístup k archivu, tak jak jsem už psal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor